Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Zakończyła się druga edycja projektu IBAF „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”

Podziel się
Oceń

Zarządzanie własnymi pieniędzmi, inwestowanie i oszczędzanie – to główna tematyka warsztatów przeprowadzonych przez Instytut Badań i Analiz Finansowych WSIiZ oraz Finansowe Koło Naukowe FLOW. W ramach drugiej edycji projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP” udział wzięło około 180 uczniów z podkarpackich szkół średnich.
Zakończyła się druga edycja projektu IBAF „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”

Autor: materiały prasowe WSIiZ

Charakter wydarzenia to autorska inicjatywa zespołu IBAF, która cieszy się od samego początku bardzo pozytywnymi opiniami.

- Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy ekonomicznej i finansowej, a także zagadnień dotyczących zachowań przedsiębiorczych poprzez wykorzystanie różnych form współpracy z uczniem - od webinarów, przez praktyczne warsztaty, aż po rywalizację w ramach gry terenowej połączonej z konkursem. Dodatkowo, uczniowie mają okazję poznać lokalne instytucje kultury w Bóbrce i w Krośnie - podkreśla mgr Karolina Palimąka, koordynator projektu.

W obecnej edycji projektu "Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP" warsztaty dla uczniów poprowadzili najbardziej aktywni studenci z Finansowego Koła Naukowego FLOW pod opieką Mentorów - pracowników Instytutu Badań i Analiz Finansowych oraz Kolegium Zarządzania WSIiZ.

Dla uczniów przygotowano zajęcia z obszaru zarządzania własnymi pieniędzmi, inwestowania i oszczędzania. Specjaliści omówili również kwestie związane z podatkami oraz innymi obciążeniami publicznoprawnymi, a także tematyką przedsiębiorczości.

- Podczas wydarzenia uczestnicy rozwijali kompetencje miękkie takie jak np. praca w grupie, analiza informacji czy kreatywność. Natomiast w grze terenowej na obszarze Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa młodzież zmagała się zarówno z czasem, jak również z poziomem trudności zadań przygotowanych przez trenerów - opowiada Karolina Palimąka.

Uczniowie doceniają praktyczny charakter zajęć (ćwiczenia, quizy, dyskusje, gry planszowe czy grę terenową), jak i zakres przekazywanej wiedzy, która przyda im się na etapie wkraczania w dorosłe życie.

- Najbardziej podobało mi się to, że podczas zajęć, jak i całego projektu, panowała bardzo przyjazna i luźna atmosfera. Fajne podejście każdego do siebie pozwoliło łatwiej przyswoić przekazywaną wiedzę - mówi Patrycja Kidacka, uczennica Zespołu Szkół w Tyczynie.

Wśród uczestników projektu znalazła się młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, 2 LO z Zespołu Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie, Zespołu Szkół Gospodarczych im. M. S. Ligęzy w Rzeszowie, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Skłodowskiej-Curie w Rzeszowie oraz Zespołu Szkół w Tyczynie.

Zajęcia w ramach projektu "Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP. Edycja II" były realizowane odpowiednio 3 - 4 marca, 17 - 18 marca oraz 7 - 8 kwietnia br. w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama