Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Kochanie bądź sobą! Mama. I Marsz Równości w Sanoku za nami

Podziel się
Oceń

Ponad dwie godziny barwny korowód LGBT+ i ich zwolenników maszerował ulicami Sanoka. Ich bezpieczeństwa strzegło około 300 policjantów. Jak mówili uczestnicy, europoseł Robert Biedroń i dyrektor jego biura, Łukasz Rydzik mieli wystarać się o tak liczną ochronę.
Kochanie bądź sobą! Mama. I Marsz Równości w Sanoku za nami
Marsz Równości w Sanoku

Autor: Łukasz Kotulak

Uczestnicy pierwszego w historii Sanoka, marszu równości od południa zbierali się w okolicy Sanok Arena. Oprócz mieszkańców na marsz przyjechali goście z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Rzeszowa, Jasła, Krosna, Jarosławia, Leska, Brzozowa, a nawet z Niemiec i Ukrainy.

Marsz otwierała ekipa bębniarzy, zbudowana z zespołów Samba-ka, Sambrokato oraz Krakowski Chór Rewolucyjny. Za nimi jechała ciężarówka udekorowana flagami organizacji biorących udział w wydarzeniu. Ciężarówka służyła jako platforma do wypowiedzi aktywistek i aktywistów.

Naszą relację na żywo podzieliliśmy na 4 wejścia, na których zobaczysz fragmenty pochodu oraz wypowiedzi uczestniczek i uczestników.



Wśród wielu młodych ludzi ubranych w kolorowe stroje i udekorowanych przepaskami i flagami społeczności LGBT+, byli też rodzicie i dziadkowie uczestników. Kilkoro z nich przybyło na to wydarzenie ze swoimi najmłodszymi dziećmi, które wraz z rodzicami i dziadkami przemaszerowały całą trasę.



Ten kolorowy tańczący w rytm bębnów i dzwonków pochód przyciągał uwagę pracowników sklepów, mieszkańców domów i bloków, którzy z ciekawością wychylali się ze swoich okien i nagrywali pochód.



Liczne hufce policjantów w pełnym rynsztunku z tarczami, hełmami, bronią gładko lufową na gumowe kule, błyskawicznie reagowali nawet na mały przejaw działalności przeciwników marszu. Na trasie można zanotować dwa małe incydenty. Pierwszy z nich miał miejsce na Podgórzu przy potoku, gdzie kilkuosobowa grupka kibiców wywiesiła transparent "zakaz pedałowania". Drugi to odpalenie świecy dymnej w okolicy Ronda Beksińskiego.



Liderką Marszu była Wiktoria Aleksandra Barańska z Partii Razem oraz Benek Balzano z kolektywu LGBT+ Activist Sanok. Ponadto w Marszu Równości w Sanoku uczestniczyli przedstawiciele: Stowarzyszenia Spójnik, My Rodzice, Atlas Nienawiści, Marsz Równości w Rzeszowie, Fundacja Dom Otwarty, członkowie i członkinie Lewicy oraz Młodej Lewicy.

Zobacz nasze zdjęcia z tego wydarzenia.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama