Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Historyczny rekord na lotnisku w Jasionce

Podziel się
Oceń

Prawie 97 tysięcy pasażerów skorzystało w lipcu z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. To o 14% więcej niż w najlepszym dotąd miesiącu w dziejach podrzeszowskiego lotniska, jakim był sierpień 2019 roku.
  • Źródło: materiały prasowe Portu Lotniczego w Jasionce
Historyczny rekord na lotnisku w Jasionce

Autor: materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów - Jasionka

- Cieszę się, że wysiłek, jaki włożyliśmy w przygotowania do sezonu letniego już przynosi oczekiwane efekty. Bariera stu tysięcy pasażerów miesięcznie jest już na wyciągnięcie ręki - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Wakacyjne czartery przewiozły 1/4 ogólnej liczby pasażerów obsłużonych w lipcu w Jasionce. Największy udział w rekordowym wyniku mają przewoźnicy niskokosztowi - Ryanair i Wizzair, niemniej warto zwrócić uwagę na blisko 24 tys. podróżnych, którzy skorzystali z rozbudowanej oferty PLL LOT, wyrównując dotychczasowy rekord z 2019 roku.

- Wielkie uznanie należy się pracownikom lotniska, którzy w najbardziej wymagającym okresie roku, jakim są wakacje, doskonale wywiązują się ze swoich zadań. Dokładamy starań, aby podróżni udający się na urlop z naszego portu spędzali czas na lotnisku w jak najbardziej komfortowych warunkach - dodaje prezes podrzeszowskiego lotniska.

Do najpopularniejszych kierunków, w jakich udali się pasażerowie odlatujący w lipcu z Jasionki należały Warszawa (18 tys.) i Londyn (17 tys.). Wśród słonecznych destynacji prym wiodła turecka Antalya; z tej trasy w ubiegłym miesiącu skorzystało prawie 11 tys. pasażerów.

Podczas wakacji 2022 podrzeszowskie lotnisko obsługuje 23 kierunki do 12 krajów, ponad 80 rotacji tygodniowo.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama