Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Inicjatywa "Zranieni w Kościele" zaprasza na cotygodniowe dyżury telefoniczne

Podziel się
Oceń

Wieczorem 1 listopada odbył się 200. dyżur Inicjatywy "Zranieni w Kościele". Telefon wsparcia dla osób dotkniętych przemocą w Kościele jest czynny w każdy wtorek w godzinach 19.00-22.00. Do tej pory psychoterapeutki i psychoterapeuci dyżurujący pod numerem 800 280 900 odebrali 480 telefonów.
  • Źródło: Informacja prasowa
Inicjatywa "Zranieni w Kościele" zaprasza na cotygodniowe dyżury telefoniczne

Autor: Materiały prasowe

W każdy wtorek od godziny 19.00 do 22.00, przy telefonie wsparcia 800 280 900 dyżurują̨ psychoterapeuci, wysłuchując osób skrzywdzonych oraz udzielając im informacji o możliwości otrzymania pomocy prawnej, psychologicznej czy duchowej, a także kierując je do odpowiednich i zaufanych specjalistów. Dodatkowo funkcjonuje numer asystencki -przeznaczony dla osób, które po rozmowie telefonicznej z terapeutami podejmują̨ bliższy kontakt z Inicjatywą, szukając konkretnej formy wsparcia.

- Dzwonią do nas zarówno osoby, które mówią o swoim doświadczeniu po raz pierwszy, jak i takie, które już zgłosiły swoją sprawę do władz kościelnych. Bywa, że czują się zagubione w procedurach - mówi Katarzyna Sroczyńska, rzeczniczka Inicjatywy "Zranieni w Kościele". - Ostatnio częściej niż dotychczas jesteśmy proszeni o towarzyszenie w spotkaniach z delegatami ds. ochrony dzieci i młodzieży - dodaje.

Zranieni w Kościele
Inicjatywa "Zranieni w Kościele


Dodatkowo w ramach Inicjatywy "Zranieni w Kościele" działa grupa wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną przez ludzi Kościoła, uruchomiona we wrześniu 2020 r. w ramach we współpracy z Fundacją Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu. Udział w comiesięcznych spotkaniach grupy jest bezpłatny. Funkcjonowanie grupy wsparcia jest finansowane z grantu przyznanego przez Fundację Świętego Józefa KEP.

Inicjatywa "Zranieni w Kościele" to istniejący od marca 2019 r. telefon zaufania i katolickie środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą ̨seksualną w Kościele. Została uruchomiona w marcu 2019 r. przez świeckich katolików z warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, Laboratorium "Więzi" i Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu. Tworzą ją świeccy zatroskani o bliźnich skrzywdzonych przez ludzi Kościoła oraz w poczuciu odpowiedzialności za całą wspólnotę wiary.

Celem Inicjatywy jest udzielanie wsparcia osobom, które - zranione przemocą seksualną w Kościele - szukają życzliwej pomocy. - Zachęcamy pokrzywdzonych do podzielenia się swoim doświadczeniem z ludźmi wyznającymi wiarę, która im samym była lub
nadal jest bliska. Chcemy wysłuchać tych osób, udzielić im informacji o możliwościach otrzymania pomocy prawnej, psychologicznej czy duchowej, oraz skierować do odpowiednich i zaufanych specjalistów.
- czytamy na stronie projektu.

Więcej informacji na stronie https://zranieni.info/

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama