Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Marsz 4 czerwca w Warszawie. Z Podkarpacia pojedzie 20 autokarów

Podziel się
Oceń

Nawet 20 autokarów pełnych pasażerów wyjedzie z Podkarpacia w niedzielę rano. Ich celem jest Warszawa, gdzie w samo południe rozpocznie się marsz w rocznicę częściowo Wolnych Wyborów z 1989 r.
Marsz 4 czerwca w Warszawie. Z Podkarpacia pojedzie 20 autokarów

Źródło: pixabay.co,

Kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, a już w najbliższą niedzielę odbędzie się ważne wydarzenie w politycznym kalendarzu. O marszu mówiło się już od jakiegoś czasu. Inicjatywę tę zapowiedział Donald Tusk już w połowie kwietnia. Początkowo liderzy PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni deklarowali, że udziału w marszu nie wezmą. Wszystko zmieniło się w zeszły poniedziałek (29 maja), kiedy to prezydenta Andrzej Duda złożył podpis pod ustawą, która powołuje speckomisję ds. zbadania wpływów rosyjskich w Polsce. Łamiąca Konstytucję ustawa autorstwa PiS, znalazła się w ogniu krytyki wspólnoty międzynarodowej. Jej podpisanie zmobilizowało wszystkich przedstawicieli demokratycznej opozycji w Polsce to wspólnego zademonstrowania wolności i demokracji. 

Uczestnictwo w marszu zapowiada jednak także wiele osób za świata kultury, mediów i opozycji, m.in. Janusz Gajos, Daniel Olbrychski, Krystyna Janda, Wojciech Mann, Kuba Wojewódzki, pierwszy prezes Sądu Najwyższego w II RP prof. Adam Strzembosz, były prezydent Lech Wałęsa i jeden z byłych liderów ,,Solidarności'' Władysław Frasyniuk.

Wielka mobilizacja!

 - Tak dużego zainteresowania udziałem w ogólnopolskim wydarzeniu demokratycznej opozycji nie widzieliśmy od dawna. Można wywnioskować, że społeczeństwo, także i mieszkańcy Podkarpacia, mają już dość tej władzy, tego jak łamią Konstytucję, kradną, mają dość kolesiostwa władzy - słyszymy w podkarpackiej Platformie Obywatelskiej. 

Z całego Podkarpacia wyjechać ma ok. 20 autokarów, pełnych ludzi, którzy chcą sprzeciwiać się autorytatywnym zapędom władzy. - Jadę, bo muszę! Czuję, że jesteśmy już na takim etapie autorytaryzmu w Polsce, że jeżeli nie wyjdziemy na ulice, PiS utwierdzi się w przekonaniu, że wszystko może - wskazuje 43-letnia mieszkanka Rzeszowa. Autokary wyruszają też z Sanoka, Dębicy, Mielca, Przemyśla, Tarnobrzega, praktycznie z całego regionu. - Jedziemy całą rodziną samochodem - mówi z kolei 55-letni Kazimierz.  Do Warszawy pojadą wszyscy, bez względu na przynależność partyjną. 

Młodzi chcą mieć swój głos!

Do Warszawy w niedzielę pojadą też młodzi mieszkańcy Podkarpacia, zwłaszcza ci, którzy w tym roku po raz pierwszy pójdą do urn. - Chętnych z dnia na dzień jest coraz więcej - zauważa Marek Chludziński, przewodniczący Nowej Generacji na Podkarpaciu.  - Pójdę w marszu 4 czerwca dlatego, że ta władza przestała się liczyć z moimi prawami, z Konstytucją. Mało tego! Każdego dnia, krok po kroku, oddala nas od wolnej i demokratycznej Polski - zauważa jedna z nastolatek.  

 

Marsz 4 czerwca w Warszawie. Trasa

Pochód ma wyruszyć w niedzielę 4 czerwca o godzinie 12 z Alei Ujazdowskich. Następnie trasa ma prowadzić przez Plac na Rozdrożu, Plac Trzech Krzyży, Krakowskie Przedmieście i zakończy się na Placu Zamkowym. Uczestnicy marszu będą mieli do pokonania ok. 3,5 kilometra. Na tym ostatnim przystanku przemówi lider PO Donald Tusk oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!Autor komentarza: XTreść komentarza: Mieć Honor, czy w dzisiejszych czasach jest to niemożliwe?Data dodania komentarza: 12.04.2024, 18:28Źródło komentarza: Paweł Baj z Głogowa Młp. z większością w Radzie MiejskiejAutor komentarza: TomTreść komentarza: Konrad Fiołek szansę już miał. Przespał 3 lata.Data dodania komentarza: 12.04.2024, 16:29Źródło komentarza: Trzaskowski w Rzeszowie: dajcie szansę Konradowi Fijołkowi
Reklama
Reklama
Reklama