Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Gratka dla biegaczy. VII Lubeński Cross

Podziel się
Oceń

Już w najbliższą sobotę 24 czerwca na stadionie sportowym w Lubeni k. Rzeszowa odbędzie się VII Lubeński Cross! Wyjątkowe wydarzenie biegowe, które od lat przyciąga miłośników tego sportu. Przyjdź i przekonaj się sam!
VII Lubeński Cross - górski bieg przełajowy
VII Lubeński Cross - górski bieg przełajowy

Autor: Aktywni Razem Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Gminy Lubenia

Lubeński Cross jest prawdziwą gratką dla miłośników biegania, jest to górski bieg przełajowy, organizowany na terenie urokliwej podrzeszowskiej gminy Lubenia. Start biegu oraz jego meta znajdują się na stadionie piłkarskim w Lubeni, natomiast trasa biegów wyznaczona jest na terenie miejscowości Lubenia, Sołonka oraz Straszydle. 

Pierwsza edycja biegu zorganizowana w 2016 r. na trasie o długości 11,5 km okazała się prawdziwym sukcesem i przyciągnęła tłumy biegaczy, co przyczyniło się do rozwoju biegu. W czasie jego III edycji organizatorzy zaplanowali już dwie trasy, na dystansie wydłużonym do 13,8 km oraz na dystansie 22,3 km. Każdej edycji towarzyszą również zmagania biegowe dla dzieci, które odbywają się na stadionie sportowym w Lubeni. 

Obecnie Lubeński Cross jest połączony z innym świętem jakim są Dni Gminy Lubenia. W sobotę zmagania rozpocznie bieg na dystansie 13,8 km, następnie bieg na dystansie 22,3 km, po których odbędzie się rywalizacja najmłodszych na stadionie w Lubeni. Po zakończonych zawodach odbędzie się dekoracja zwycięzców oraz dalsza część wydarzeń związanych z obchodami Dni Gminy Lubenia. 

Start pierwszego biegu już o godzinie 13:00 na stadionie sportowym w Lubeni! Zapraszamy!


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama