Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Piknik Pożegnanie Lata w Bratkowicach. Super zabawa na koniec wakacji! [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Lato tego roku było przepiękne. Każdy z nas na pewno miło wspomina swój urlop, chwile wypoczynku. Dziś oficjalnie tę porę roku pożegnali mieszkańcy Bratkowic.
Piknik Pożegnanie Lata w Bratkowicach. Super zabawa na koniec wakacji! [ZDJĘCIA]

Źródło: fot. Dominik Bąk/Halo Rzeszów

To już kolejna edycja pikniku "Pożegnanie Lata" w Bratkowicach, organizowanego w ostatnią niedzielę wakacji przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Bratkowickiej. Impreza co roku łączy wszystkie organizacje i instytucje kulturalno - społeczne oraz sportowe, organizując atrakcyjny festyn.  

W pierwszą niedzielę września, a ostatnią tegorocznych wakacji, mieszkańcy Bratkowic na stadionie w Bratkowicach mogli poczuć fajny, rodzinny klimat. Dla uczestników czekała moc różnych konkursów, zabaw i sportowych rozgrywek. Na scenie mogliśmy zobaczyć występy seniorów z Dziennego Domu Seniora w Bratkowicach, miejscowego chóru, studia wokalnego i Zespołu Tanecznego Koloret. Na mieszkańców czekały pokazy w wykonaniu FOX BOKSING CLUB, mecze Akademii Piłkarskiej Bratek Bratkowice, biegi dla dzieci i dorosłych z Sabiną Ziębą, pokazy ratownicze OSP Bratkowice. Bratkowiczanie brali też udział w zawodach w przeciąganiu liny, organizowanych przez siłownię FOX GYM. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:
 

Swoje stoiska edukacyjne i promocyjne wystawiły: Nadleśnictwo Lasy Państwowe, Biblioteka Publiczna, firma METKOM i SUNECTOR, Wojska Obrony Terytorialnej, KSM  i ZUS. Na dzieci czekały kramarki i dmuchane place zabaw. Wydarzenie prowadził Marek Grzesik - dziennikarz i konferansjer. 

Bez silnego samorządu, nie ma realizacji potrzeb mieszkańców

W pikniku udział wziął też wójt gminy Świlcza Adam Dziedzic, który zwracał uwagę na oddanie kolejnych sal sportowych w pawilonie klubu Bratek Bratkowice oraz zaangażowaniu samorządu w pozyskanie środków finansowych w remont trybuny. - W najbliższym czasie na mieszkańców Bratkowic i nie tylko czeka też kolejna impreza kulturalna. W nowej hali targowej, tuż obok stadionu sportowego, odbędzie się przegląd orkiestr dętych ochotniczych straży pożarnych - zapowiedział wójt. Włodarz gminy wspominał też o otwartym niedawno Domu Seniora w Bratkowicach, który angażuje i pomaga potrzebującym seniorom w ich społecznym życiu, rozwijając ich pasje i talenty. 

- Dziś seniorzy, na terenie gminy Świlcza, objęci są dużą opieką - mówił Adam Dziedzic, wójt gminy Świlcza, dodając jednocześnie, że "myślimy jako samorząd też o tych najmłodszych". Adam Dziedzic zapowiedział powstanie kolejnego żłobka gminnego, tym razem w samej Świlczy. Samorządowiec wspomniał też o nieustannym rozwoju bazy oświatowej, sportowej i kulturalnej w gminie. fot. Dominik Bąk/Halo Rzeszów

 

Zwieńczeniem "Pożegnania Lata" w Bratkowicach była impreza taneczna przy muzyce zespołu Greso. 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ann 04.09.2023 11:11
To nie ma innych przymiotników niż słowo "fajny"? 😝

Robert 03.09.2023 20:35
Ten zespół greso zakończył szybko tak fajną imprezę.....to co oni grają to jest profancja nawet disco polo.....porażka

Robert 03.09.2023 20:35
Ten zespół greso zakończył szybko tak fajną imprezę.....to co oni grają to jest profancja nawet disco polo.....porażka

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
Reklama
Reklama