Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

CM Medyk oferuje pielęgniarkom pracę jako kelnerki i kusi mężem-lekarzem

Podziel się
Oceń

Rzeszowskie Centrum Medyczne „Medyk” zorganizowało w niedzielę przyjęcie dla tegorocznych absolwentów kierunku lekarskiego. W zaproszeniu skierowanym do pielęgniarek i rejestratorek placówki, ich szef, dr Stanisław Mazur, proponuje im, aby w czasie bankietu pracowały jako kelnerki.
CM Medyk oferuje pielęgniarkom pracę jako kelnerki i kusi mężem-lekarzem
Na zdjęciu dr Stanisław Mazur, szef C.M. Medyk, podczas posiedzenia Podkarpackiej Rady Innowacyjności w grudniu ub. roku.

Źródło: fot. UMWP

W wiadomościach, rozesłanych do pracowników, dr Mazur pisze, że „w czasie przyjęcia będzie potrzebna pomoc przy obsłudze gości”. - W związku z tym zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w obsłudze przyjęcia w dniu 24 września 2023 r. w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie – czytamy. 
Ten "piękny bankiet dla świeżo upieczonych 140 lekarzy, ich rodzin, władz miasta, województwa i Uniwersytetu Rzeszowskiego", gdzie bawić ma się łącznie 500 osób, rozpoczął się o godz. 14 w Hotelu Prezydenckim. 

- Na co dzień mamy do Was ogromne zaufanie za solidność, uczciwość, pracowitość, punktualność, kulturę bycia - zaczął na wstępie wiadomość Stanisław Mazur.

fot. Facebook

W dalszej części, Mazur "zapewnia" pracownice "Medyka", że praca kelnerki nie jest "ani bardziej odpowiedzialna, ani bardziej trudna" od tej w "dziale hospitality". Mazur zauważył nawet, że kelnerkom płaci się 20 zł za godzinę pracy, ale dla  swoich pracownic da 25 zł. - Wolimy, aby dać Wam zarobić po 25 zł/h niż ściągać agencję kelnerską z nieznanymi osobami  - przekazał w wiadomości Stanisław Mazur.

- Może któraś znajdzie sobie wśród tych młodych lekarzy męża -  intrygował pracownice szef "Medyka".

Stanisław Mazur: żadna praca nie hańbi

Nie od dziś wiadomo, że Centrum Medyczne "Medyk" należy do najszybciej rozwijających się sieci placówek medycznych w regionie. Pokazała to na przykład pandemia, gdzie w "Medyku" zorganizowano liczne punkty najpierw wymazów na koronawirusa, a następnie szczepień przeciwko COVID-19. Sam Mazur traktuje swoją placówkę, jako pewnego rodzaju misję. 

Niedawno CM Medyk kupiło autobus , który jeździ po Podkarpaciu, a mieszkańcy mogą za darmo robić w nim badania profilaktyczne w ramach programu "Profilaktyka 40+". 

- Żadna praca nie hańbi - twierdzi dr Stanisław Mazur w rozmowie z naszą redakcją i dodaje, że "praca kelnerki nie jest gorsza, niż praca w medycynie".  - W Dworze Ostoya dorabiają studenci medycyny, pielęgniarki, bo potrzebujmy obsługi z językami obcymi - zauważa szef "Medyka". Jego zdaniem wysłane wiadomości nie miały nikogo obrazić, lecz zachęcić do możliwości dodatkowego zarobku. 

Dr Stanisław Mazur zapewnia, że jego Centrum Medyczne "Medyk" zorganizowało w Rzeszowie bankiet dla nowych lekarzy, aby zatrzymać ich na Podkarpaciu. - Impreza dla gości jest całkowicie za darmo, to impreza charytatywna - przekonuje. - Potrzebujemy tych lekarzy, bowiem na jeden tys. mieszkańców Podkarpacia przypada średnio 2,7 lekarzy - mówi.  Pod tym względem nasz region jest w dalekim "ogonie" do innych województw. 

Sprzeciw środowiska medycznego

Propozycja Stanisława Mazura spotkała się jednak z mieszanymi reakcjami wśród środowiska medycznego. 

- Jesteśmy wykwalifikowanymi pracownikami medycznymi i nie powinniśmy być wykorzystywani w ten sposób - powiedziała w rozmowie z Halo Rzeszów jedna z pielęgniarek, która chce zachować anonimowość. - Ja się na to nie zgodzę. To jest po prostu upokarzające  - powiedziała inna pielęgniarka.

- To jest absurdalne. Jesteśmy pielęgniarkami, a nie kelnerkami - oburzają się inne kobiety z branży medycznej. 

Siostra Bożenna”, czyli Facebookowa strona w temacie zawodu pielęgniarek, opisuje ich ciężką pracę w sposób żartobliwy. To tam pojawiło się zdjęcie pielęgniarki ubranej w seksownym stylu, które opatrzono podpisem: "Ja idąca kelnerzyć jako pielęgniarka na imprezie gdzie znajdę męża”. Pod postem pojawiło się dziesiątki komentarzy, w tonie krytycznym i wyśmiewającym.

W poniedziałek dr Stanisław Mazur wydał specjalne oświadczenie. 

Zobacz również:


Napisz komentarz
Komentarze
giertych 25.09.2023 19:27
ja mu dam 30 ja zamknie morde. 25 zlotych szlachic za niedziele. nie pamieta jak potockiemu stajnie czyscil

Adrianna 25.09.2023 10:00
Mały błąd w artykule. Proszę autora o sprawdzenie co tak naprawdę oznacza branża hospitality. Nie ma to nic wspólnego ze szpitalem :D

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wacuś emigrantTreść komentarza: Szkoda młodej kobiety, dopiero na starcie w życie. Moja Żona zmarła w tym samym wieku. Mając 28 lat zmarła w związku z urodzinami naszego dziecka. Była Mamą, Żoną, pracownikiem dobrej Wyższej Uczelni w stopniu Doktora, autorką wielu publikacji i prac naukowych. Miała też 28 lat, ale dorobek życiowy większy, niż większość 60-latków. A perspektywy ... !! 28-letnia kobieta!Data dodania komentarza: 24.02.2024, 08:58Źródło komentarza: Bezdomna skrzypaczka z Rzeszowa nie żyje. Zmarła w ChicagoAutor komentarza: zero.bogTreść komentarza: Nawet w USA dla 28-letniej kobiety pracy jest pod dostatkiem. Zasadniczo - nawet w Polsce z łatwością mogłaby znaleźć zatrudnienie dające Jej szansę na samodzielne życie. Dlaczego WYBRAŁA! bezdomność w USA, gdzie na opiekę zdrowotną nie miała żadnych szans? No cóż. Każdy przeżywa swoje własne życie. Tak, jak sam chce!Data dodania komentarza: 24.02.2024, 08:34Źródło komentarza: Bezdomna skrzypaczka z Rzeszowa nie żyje. Zmarła w ChicagoAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Marszałek Ortyl dawno powinien być usunięty i osądzony za swoją fatalną działalność i nieudolność i nadużycia władzy. Pan Profesor Gutowski jeden z najmądrzejszych lekarzy w Polsce który nie jednemu uratował życie bezinteresownie doradzał był bezprawnie przez mafię pisowską Ortyla oskarżany w anonimach bez podpisu a Sędzia panu Kotuli zabronił wypowiedzi. PIS i eurokołchoz doprowadzał do katastrofy co obecnie widać na przejściach granicznych.Data dodania komentarza: 23.02.2024, 17:17Źródło komentarza: Prof. Gutkowski p.o. dyrektora szpitala MSWiA. Będzie też kandydatem do sejmiku?Autor komentarza: UkrTreść komentarza: Media już ocenił yData dodania komentarza: 22.02.2024, 00:10Źródło komentarza: Śmiertelna galareta w Nowej Dębie. Są wyniki sekcji zwłok zmarłego Iurii N.Autor komentarza: Czytacz hahaTreść komentarza: Hmmm... ruszyli w eskorcie to co sami się eskortowali.Polska język trudna jezykData dodania komentarza: 21.02.2024, 12:12Źródło komentarza: Policjanci z Rzeszowa ratują życie! Pomogli w pilnym transporcie krwiAutor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiem
Reklama
Reklama
Reklama