Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Zima na Podkarpaciu. Stoki narciarskie ruszają [LISTA]

Podziel się
Oceń

Wielbiciele białego szaleństwa mogą już rezerwować wyjazdy na narty do Bieszczad i Beskidu Niskiego. Większość stoków w tym regionie zapowiedziała, że rozpocznie sezon już w najbliższy weekend, czyli 8-9 grudnia.
Zima na Podkarpaciu. Stoki narciarskie ruszają [LISTA]

Źródło: mat. prasowe

Zima wystartowała. Stoki narciarskie na Podkarpaciu też. Wyciągi ruszyły albo ruszą już w najbliższy weekend. Cały czas działa Kiczera, rusza Gogołów a Wańkowa, Arłamów, Gromadzyń i Laworta ruszą już w ten weekend. Wszyscy gestorzy stoków w Podkarpackiem deklarują, że są na ostatniej prostej w przygotowaniach do sezonu. 

Od dawna nie mieliśmy takiej zimy na Podkarpaciu już na początku grudnia i to w takiej odsłonie. Wielbiciele białego szaleństwa żyją nadzieją, że pokrywa śnieżna utrzyma się co najmniej do marca. Lepiej jednak nie zwlekać i ruszyć na stok już teraz.

Jeśli zastanawiacie się, gdzie się wybrać na narty w Polsce, to Podkarpackie zaprasza. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd polecanych stoków.

Stacja Narciarska BIESZCZAD.ski Wańkowa

Otwarta w styczniu 2022 roku atrakcja w Bieszczadach jeszcze pachnie nowością. To największa i najnowocześniejsza stacja narciarska w województwie podkarpackim oferująca bogactwo atrakcji dla każdego odwiedzającego. 

Wyciąg narciarski w Wańkowej posiada najdłuższą w regionie czteroosobową kolejkę linową o długości niemal kilometra, wyciąg talerzykowy oraz trzy ruchome chodniki. Na terenie tej atrakcji w Bieszczadach znajduje się przedszkole narciarskie, szkoła narciarsko-snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu.

Długość tras: 2x1200 m, 1550 m, 2x 1350 m, 500 m i 250 m

Wyciąg w Wańkowej działał już w miniony weekend a ponowny start w ten piątek (8 grudnia).

 

Stacja Narciarska „Gromadzyń” w Ustrzykach Dolnych

Atrakcja znajduje się w Ustrzykach Dolnych, znanych jako Zimowa Stolica Bieszczadów. Znajduje się tu m.in. kolej linowa, wyciągi orczykowe i talerzykowe. Stok umiejscowiony jest na wzgórzu Gromadzyń w Paśmie Równi. Infrastruktura stoku obejmuje dwa dwuosobowe wyciągi orczykowe (700 m każdy) oraz wyciąg talerzykowy o długości 300 m i mniejszy, 200-metrowy. 

Trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Dodatkowo na terenie stacji znajduje się szkółka narciarsko-snowboardowa, wypożyczalnia sprzętu oraz serwis.

Długość tras: 750 m (z homologacją „FIS” na slalom), 800 m, 900 m

Wyciąg ruszy 9 grudnia.

 

Stacja Narciarska LAWORTA SKI W Ustrzykach Dolnych

Stacja narciarska Laworta Ski znajduje się w malowniczym zakątku Bieszczadów. Atrakcja w Bieszczadach otoczona jest pięknymi lasami w Ustrzykach Dolnych – Zimowej Stolicy Podkarpacia. 

Stacja oferuje m.in. dogodny wyciąg krzesełkowy. Główna trasa, o długości 1250 metrów, posiada homologację FIS na slalom oraz slalom gigant. Stoki są oświetlone, sztucznie naśnieżane i regularnie przygotowywane przez ratraki. Dodatkowo, atrakcja w Bieszczadach oferuje trasę snowtubingową o długości 100 metrów, zapewniającą ekscytującą zabawę dla odwiedzających poszukujących innych emocji.

Długość tras: 1250 m (z homologacją „FIS” na slalom i slalom gigant), 1150 m, 300 m, 200 m, 100 m 

Start sezonu zaplanowano na piątek 8 grudnia.

 

Stacja narciarska Gogołów.Ski

Właśnie ruszają też wyciągi w Gogołowie. Stacja narciarska Gogołów.Ski zlokalizowana jest nieopodal Jasła. Główny stok oferuje  trasę zjazdową o długości 700 metrów. Jest oświetlony, naśnieżany i ratrakowany. 

Długość trasy: 700 m

Start sezonu 7 grudnia (czwartek).

 

Stacja narciarska Arłamów

Wśród lasów Pogórza Przemyskiego ukryty jest imponujący kompleks wypoczynkowy Hotel Arłamów. Miejsce znane z oferty sportowej przyciąga latem i zimą. W sezonie zimowym funkcjonująca przy hotelu stacja narciarska zaprasza nie tylko wypoczywających w hotelu gości ale też przyjezdnych jednodniowych. 

Narciarze w Arłamowie mogą korzystać z 3 wyciągów. 

Wyciągi ruszą w sobotę 9 grudnia.

 

Ośrodek Narciarski KiczeraSki w Puławach

Stacja narciarska w Puławach wystartowała 5 grudnia i cały czas działa. W Puławach funkcjonują 4 wyciągi w tym jeden krzesełkowy a narciarze i snowboarderzy mogą szaleć na 5 trasach o zróżnicowanym poziomie trudności. Na miejscu jest szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu.

Długość tras: 1 200 m, 1 000 m, 900 m, 150 m, 300 m

Wyciągi działają codziennie.

Pełen przegląd stoków narciarskich na Podkarpaciu znajdziecie tutaj: https://podkarpackie.travel/artykuly/stoki-narciarskie-na-podkarpaciu

 

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama