Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Prof. Gutkowski p.o. dyrektora szpitala MSWiA. Będzie też kandydatem do sejmiku?

Podziel się
Oceń

Prof. Krzysztof Gutkowski był zastępcą dyrektora ds. klinicznych i medycznych oraz szefem Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii KSW nr 1 w Rzeszowie. Gutkowski związał się też z polityką. Jesienią 2023 był kandydatem niezależnym do Senatu RP. Niebawem ma zostać liderem listy KO do sejmiku wojewódzkiego. Czy tak się stanie, czas pokaże.
Prof. Gutkowski p.o. dyrektora szpitala MSWiA. Będzie też kandydatem do sejmiku?

Źródło: Archiwum (materiały wyborcze prof. Gutkowskiego do Senatu)

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, we wtorek (20 lutego 2024), oficjalnie powierzył obowiązki dyrektora ZOZ MSWiA w Rzeszowie profesorowi dr hab. n. med. i n. o zdrowiu Krzysztofowi Gutkowskiemu. Decyzję tę ogłosił wiceminister Wiesław Szczepański, który osobiście wręczył profesorowi akt powołania.

Niewątpliwie decyzja ta wywołała duże zainteresowanie, szczególnie ze względu na kontrowersje związane z poprzednim miejscem pracy profesora Gutkowskiego. Informacje o prof. Gutkowskim zalały rzeszowskie media w pod koniec 2020 roku, kiedy to ówczesny dyrektor szpitala przy ulicy Szopena, Marek Wiater, niepodziewanie zwolnił profesora z pracy w klinice. W sprawie obrony prof. Krzysztofa Gutkowskiego pod przewodnictwem radnego sejmiku Jacka Kotuli zawiązała się koalicja obrońców. W licznych konferencjach, petycjach i listach otwartych informowali oni społeczeństwo o działaniach marszałka Władysława Ortyla i innych radnych odpowiedzialnych za ochronę zdrowia. Pisaliśmy o tym m.in.:

Żądamy zakończenia haniebnej sytuacji związanej z wyrzuceniem ze Szpitala Profesora Gutkowskiego - List Otwarty do Marszałka Ortyla

Po opuszczeniu stanowiska w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 prof. Gutkowski kontynuował swoją karierę zawodową, prowadząc prywatną praktykę lekarską i angażując się jako pracownik naukowy w Uniwersytecie Rzeszowskim. Jego aktywność polityczna także nie zakończyła się na tym etapie, gdyż w październiku 2023 roku postanowił ubiegać się o mandat senatorski z okręgu rzeszowskiego,  nie odniósł jednak sukcesu.

Nowe stanowisko profesora w SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie otwiera nowy rozdział w służbie zdrowia tego regionu. Po odejściu z poprzedniej placówki, profesor zdążył zasłużyć sobie na uznanie pacjentów oraz środowiska medycznego. Jego bogate doświadczenie jako konsultant w dziedzinie gastroenterologii stawia go w doskonałej pozycji do kierowania szpitalem.

Warto zauważyć, że Prof. Gutkowski przejmuje obowiązki po Zbigniewie Widomskim, który pełnił funkcję dyrektora od czerwca 2013 roku. Działalność nowego dyrektora będzie obserwowana z niecierpliwością, zwłaszcza w kontekście jego wcześniejszych doświadczeń i zaangażowania w życie społeczne regionu. Czy profesor Gutkowski wprowadzi nowe inicjatywy, poprawi dostępność opieki zdrowotnej, czy też skoncentruje się na rozwijaniu współpracy z innymi instytucjami medycznymi – to pytania, które w najbliższych miesiącach z pewnością będą nurtować zarówno pacjentów, jak i personel medyczny.

Prof. Gutkowski kandydat do Senatu

Prof. Gutkowski przy wsparciu Jacka Kotuli w październiki 2023 roku wystartował jako niezależny kandydat do Senatu z okręgu rzeszowskiego. W kampanie profesora włączyli się również jego pacjenci. Jeden z nich przesłał do nas wywiad z profesorem. Wywiad przeczytać możecie tutaj: Ceniony lekarz, bezpartyjny kandydat do senatu RP prof. Krzysztof Gutkowski o swoim programie wyborczym Profesor Krzysztof Gutkowski uzyskał poparcie 33 414 wyborców, co dało mu trzeci wynik.

W ostatnich latach, po odejściu z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie prowadził prywatną praktykę lekarską i pracował w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Prof. Gutkowski kandydatem do sejmiku

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że profesor Krzysztof Gutkowski stanowisko p.o. Dyrektora Szpitala MSWiA objął z nadania Koalicji Obywatelskiej. Ma on być również liderem listy KO do sejmiku wojewódzkiego w okręgu obejmującym miasto Rzeszów, powiat rzeszowski ziemski, powiat łańcucki i powiat leżajski.

Warto śledzić rozwój sytuacji w SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie, gdyż decyzje nowego dyrektora mogą mieć istotny wpływ na jakość świadczeń medycznych w regionie. Profesor Gutkowski staje przed wyzwaniem udowodnienia swojej skuteczności i zdolności przewodzenia, co z pewnością wywoła szerokie zainteresowanie społeczności lokalnej.


Napisz komentarz
Komentarze
Antoni 23.02.2024 17:17
Marszałek Ortyl dawno powinien być usunięty i osądzony za swoją fatalną działalność i nieudolność i nadużycia władzy. Pan Profesor Gutowski jeden z najmądrzejszych lekarzy w Polsce który nie jednemu uratował życie bezinteresownie doradzał był bezprawnie przez mafię pisowską Ortyla oskarżany w anonimach bez podpisu a Sędzia panu Kotuli zabronił wypowiedzi. PIS i eurokołchoz doprowadzał do katastrofy co obecnie widać na przejściach granicznych.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama