Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Gruntowny remont oficyny zespołu pałacowo-parkowego w Tyczynie oraz rozbudowa szkoły o łącznik i salę gimnastyczną

Podziel się
Oceń

Zbliża się ku końcowi inwestycja polegająca na przebudowie oficyny Zespołu Pałacowo – Parkowego w Tyczynie i rozbudowaniu jej o łącznik z przeznaczeniem na szkolny internat.
Gruntowny remont oficyny zespołu pałacowo-parkowego w Tyczynie oraz rozbudowa szkoły o łącznik i salę gimnastyczną

Źródło: Powiat Rzeszowski

Inwestycja zakłąda także rozbudowę obiektu Zespołu Szkół w Tyczynie o salę gimnastyczną z zapleczem szatniowo – socjalnym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu, w tym terenową sceną widowiskową oraz kaskadowo opadającą widownią plenerową. W przedsięwzięcie to wpisane są również ciągi pieszo – jezdne, miejsca postojowe dla samochodów osobowych i autokarów, droga pożarowa z placem manewrowym, wiaty dla rowerów, wiata śmietnikowa oraz nasadzenia zieleni. Budynek oficyny wraz z jego rozbudową oraz salą gimnastyczną z częścią szatniowo – socjalną stanowi integralną całość pod względem funkcjonalno – przestrzennym.

Rozbudowa oficyny z trzykondygnacyjnym łącznikiem

Zespół Szkół w Tyczynie ma swoją siedzibę w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków nieruchomych, tj. w budynku pałacu i pawilonu kompleksu Zespołu Pałacowo – Parkowego w Tyczynie, który otoczony jest z trzech stron zabytkowym zespołem parkowym.

Budynek oficyny został przeznaczony do remontu i adaptacji w taki sposób, by spełniał określoną funkcję użytkową, tj. na potrzeby internatu Zespołu Szkół w Tyczynie, który przewidziany jest dla 32 osób, w tym 31 uczniów i jednego wychowawcy. W internacie będzie łącznie 15 pokoi, w tym 11 pokoi dwuosobowych, 3 pokoje trzyosobowe oraz jeden pokój dla wychowawcy. Jeden z pokoi dla uczniów przystosowany będzie do przebywania w nim osoby niepełnosprawnej. Każdy z pokoi posiada łazienkę i przedpokój. W internacie przewidziano również pomieszczenia przeznaczone do wydawania posiłków, zmywalnię oraz jadalnię. Jest też dodatkowy aneks kuchenny dla uczniów oraz pokój do „cichej nauki”. Są również inne pomieszczenia towarzyszące, między innymi magazyn pościeli czystej i brudnej, pralnia wraz z suszarnią oraz pomieszczenia porządkowe.

Budynek oficyny

Ze względu na zbyt małą powierzchnię budynku oficyny do tego, by znalazły się w niej wszystkie pomieszczenia przynależne funkcją do internatu, zaplanowano rozbudowę przy zachodniej ścianie oficyny w postaci trzykondygnacyjnego łącznika. Biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu i duży spadek w kierunku zachodnim oraz wymogi Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, rozbudowę zaprojektowano tak, by dostosować ją do topografii terenu.

Scena widowiskowa z kaskadową widownią plenerową

W łączniku zlokalizowano pomieszczenie kotłowni gazowej, która obsługiwać będzie zarówno nowo wybudowane budynki, jak też istniejący pałac i pawilon.

W zakresie inwestycji jest też sala gimnastyczna o wymiarach boiska 12 m x 24 m wraz z zapleczem sportowym składającym się z dwóch zespołów szatniowych z umywalniami i sanitariatami, pokój nauczyciela wychowania fizycznego z sanitariatem oraz sanitariaty ogólnodostępne.

Sala gimnastyczna o wymiarach boiska 12 m x 24 m
 

Budynek oficyny z łącznikiem oraz obiekt sali gimnastycznej będą dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Jeden z pokoi dla uczniów wraz z łazienką na parterze oficyny został tak zaprojektowany, by mogła w nim przebywać osoba niepełnosprawna. Będzie możliwy dostęp na poziom wszystkich kondygnacji oficyny oraz łącznika za pomocą windy osobowej dostosowanej dla osób niepełnosprawnych.

Na część inwestycji dotyczącej budowy sali gimnastycznej Powiat Rzeszowski uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w kwocie 2 630 700 zł.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama