Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Plaga banerów wyborczych w Rzeszowie. Mieszkańcy zniesmaczeni [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Już za niewiele ponad tydzień odbędą się wybory samorządowe, a wraz z ich zbliżającym się terminem przestrzeń publiczna zaczyna być zalewana przez falę banerów wyborczych. Choć są one nieodłącznym elementem kampanii politycznych, to jednak sposób ich rozmieszczania stał się problemem społecznym, wymykającym się spod kontroli.
Plaga banerów wyborczych w Rzeszowie. Mieszkańcy zniesmaczeni [ZDJĘCIA]
"Baneroza" na ulicach Rzeszowa odbija się czkwaką dla kandydatów.

Autor: Dawid Domański/Nowy Wspaniały Rzeszów

Niezmiennie od lat obserwujemy, jak kandydaci oraz ich sztaby wyborcze zawieszają swoje materiały wyborcze w miejscach, gdzie tylko zechcą, nie zważając na przepisy prawa ani dobro wspólne społeczeństwa. Przydrożne płoty, barierki drogowe, ronda, a nawet skrzyżowania stają się areną walki o uwagę wyborców. Niestety, często w imię tej walki łamane są zasady bezpieczeństwa drogowego, a banery zasłaniają nie tylko widoczność, ale i wyjazdy oraz pasy ruchu, co staje się poważnym zagrożeniem dla uczestników ruchu drogowego.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Co więcej, problem nie ogranicza się jedynie do bezpieczeństwa drogowego. Nierzadko banery wyborcze zostają źle przymocowane i w efekcie złej pogody, jak deszcz czy silny wiatr, kończą swoją podróż na chodnikach czy ulicach, tworząc dodatkowe utrudnienia dla pieszych i kierowców.

Jednak nie tylko kwestie bezpieczeństwa są problemem. Ta plaga banerów wyborczych staje się również źródłem estetycznego niepokoju dla mieszkańców. Spacerując ulicami miast, trudno nie zauważyć wizualnego chaosu, który narusza spokój i estetykę otoczenia.

Najbardziej niepokojące jest jednak to, że mało kto egzekwuje odpowiednie zachowania, zgodne z przepisami i zasadami współżycia społecznego. W chwili obecnej dla kandydatów liczy się tylko to, by ich banery zawisły i były widoczne do wyborów, a czy robią to z poszanowaniem prawa i przestrzeni publicznej, pozostaje kwestią drugorzędną. Ważne kto więcej, kto wyżej, kto trafi przed oczy wyborców. 

Wielu wyborców jest zniesmaczonych takim zachowaniem i samym widokiem tej wszechobecnej "banerozy". W mediach społecznościowych nie brakuje głosów oburzenia oraz zdjęć dokumentujących absurdy w rozmieszczeniu banerów wyborczych. Internauci pytają, czy to jest jedyny sposób na prowadzenie kampanii wyborczych w XXI wieku, czy może czas na wprowadzenie bardziej odpowiedzialnych i kontrolowanych praktyk.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
wyborca 03.04.2024 14:10
nie ma banerów konfy bo z góry założyli że szkoda kasy bo i tak nikt z nich nie wygra

don 28.03.2024 20:34
PLATFORMERSI :/

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama