Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Aresztowany za próbę zabójstwa byłej partnerki w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 41-letniego Sławomira P., mieszkańca Rzeszowa, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej byłej partnerki, Agnieszki W. Do zdarzenia doszło 2 kwietnia 2024 roku w domu pokrzywdzonej w Rzeszowie.
Aresztowany za próbę zabójstwa byłej partnerki w Rzeszowie

Autor: archiwum

W trakcie spotkania doszło do kłótni, w wyniku której Sławomir P. miał zaatakować Agnieszkę W. nożem, zadając jej liczne ciosy w okolice brzucha, głowy i rąk. Pokrzywdzonej udało się uciec do sąsiadów, a następnie trafiła do szpitala z obrażeniami ciała.

- Przedmiotowe zdarzenie miało miejsce w Rzeszowie, w domu 44-letniej pokrzywdzonej Agnieszki W., w którym w tym czasie przebywała dwójka małoletnich dzieci w wieku 5 i 13 lat. Podejrzany w tym czasie realizował kontakty ze wspólnym, 5-letnim dzieckiem jego i pokrzywdzonej. W pewnym momencie pokrzywdzona oraz podejrzany pozostawili dzieci na piętrze domu, udając się do innego pokoju, gdzie doszło do inkryminowanego zachowania podejrzanego. Jak ustalono, dzieci nie były naocznymi świadkami przedmiotowego zdarzenia - przekazał prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i twierdzi, że nie pamięta dokładnie przebiegu zdarzenia. Z jego wyjaśnień wynika, że przyniósł ze sobą nóż, aby postraszyć pokrzywdzoną, a do ugodzenia nożem doszło przypadkowo podczas awantury. 

Sąd Rejonowy w Rzeszowie uwzględnił wniosek prokuratury o areszt tymczasowy ze względu na obawę matactwa ze strony podejrzanego oraz grożącą mu surową karę.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie. W toku postępowania przesłuchiwani są świadkowie, a także planowane jest przesłuchanie 13-letniego dziecka pary oraz pokrzywdzonej z udziałem psychologa. Zlecono również badania noża, a także zabezpieczono rejestrator kamer monitoringu z budynku, w którym doszło do zdarzenia.

Sławomirowi P. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10 albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama