Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Mieszkasz w Rzeszowie, ale nie jesteś zameldowany? Też masz prawo głosu!

Podziel się
Oceń

Druga tura wyborów w Rzeszowie już za tydzień. Głosować mogą nie tylko osoby zameldowane, ale również te, które mieszkają w tym mieście na stałe. Żeby zmienić miejsce głosowania nie trzeba nawet wychodzić z domu. Pamiętajcie: każdy głos się liczy. Czas jest do 18 kwietnia!
Mieszkasz w Rzeszowie, ale nie jesteś zameldowany? Też masz prawo głosu!

Źródło: mat. prasowe

Frekwencja podczas pierwszej tury wyborów samorządowych w Rzeszowie wyniosła zaledwie 51 proc. To sporo mniej niż ta, którą odnotowano w Rzeszowie w ostatnich wyborach parlamentarnych, kiedy zagłosowało aż 78,57 proc. mieszkańców. Pamiętajmy - 21 kwietnia rzeszowianie jeszcze raz podejdą do urn: odbędzie się II tura wyborów na prezydenta miasta. Nie pozwólmy, by o wyniku decydowała zaledwie połowa uprawnionych do głosowania mieszkańców! W niedzielę idziemy na wybory!

W Rzeszowie bez zameldowania może mieszkać nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Duża część z nich ma tutaj prawo głosu. Wystarczy zmienić stały obwód głosowania. Można zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy z nich nie wymaga nawet wychodzenia z domu. 

Zmień miejsce głosowania przez Internet

Do zmiany obwodu głosowania potrzebny będzie profil zaufany lub aplikacja mObywatel. 

 1. Wejdź na stronę www.gov.pl 
 2. W polu wyszukiwania wpisz: Zmień stały obwód głosowania lub dopisz się do CRW.
 3. Kliknij odnośnik „Zmień stały obwód głosowania lub dopisz się do CRW”.
 4. Wybierz „Start”.
 5. Wybierz pierwszą opcję, czyli „zmienić stały obwód głosowania” oraz kliknij „Dalej”
 6. Kliknij „Złóż wniosek”. Następnie zaloguj się za pomocą Profilu zaufanego, aplikacji mObywatel lub innej metody.
 7. Przeczytaj informację i kliknij „Zamknij”.
 8. Postępuj zgodnie z instrukcją wypełnienia wniosku. Pamiętaj, że będziesz musiał/a podać adres stałego zamieszkania. Jako załącznik możesz dodać skan umowy najmu (opcjonalne).
 9. Po wypełnieniu wniosku wybierz opcję „Podpisz i wyślij”. Gotowe! W ciągu kilku dni otrzymasz odpowiedź od Urzędu Miasta Rzeszowa.

Zmień miejsce głosowania w Urzędzie Miasta Rzeszowa

Pamiętaj, aby na wizytę w Urzędzie Miasta Rzeszowa zabrać swój dowód osobisty.

 1. Przyjdź do Centrum Kontaktu i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1, pokój 14, 15 (weź ze sobą dowód osobisty).
 2. Zwróć się o wydanie formularza pn. „Ujęcie w stałym obwodzie głosowania”. Wypełnij go.
 3. Złóż formularz u urzędnika.
 4. Decyzja zostanie wysłana na adres zamieszkania. Możesz też odebrać ją osobiście w Urzędzie.
 5. Procedura zmiany stałego obwodu głosowania została zakończona. Pamiętaj, że po wpisaniu do nowego spisu wyborców zostaniesz wykreślony/a z poprzedniego.

Czas na zmianę stałego obwodu głosowania jest do czwartku, 18 kwietnia. Osoby, które dokonały zmiany przed wyborami 7 kwietnia, nie muszą ponownie przechodzić przez ten proces. Pamiętajcie: liczy się każdy głos!


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama