Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklamahalo Rzeszów reklama
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama2

Złota „trójka” Konrada Fijołka

Podziel się
Oceń

Wejście w XXI w., digitalizacja, zero-emisyjne miasto, nowoczesna ochrona środowiska oraz rozwój gospodarczy i kreowanie ruchu inwestycyjnego w mieście - to tylko niektóre zadania trzech wiceprezydentów Rzeszowa, przedstawionych dziś na konferencji prasowej w Ratuszu przez Konrada Fijołka.
Złota „trójka” Konrada Fijołka

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Jak informowaliśmy kilka godzin temu, prezydent Konrad Fijołek powołał dziś swoich dwóch kolejnych zastępców. Pierwszym z nich jest Krzysztof Stańko z Polski 2050 Szymona Hołowni, drugim zaś Grzegorz Wrona, który został wiceprezydentem z ramienia PSL.

- Udało mi się stworzyć bardzo dobrą drużynę, która zadba odpowiednio o sprawy rzeszowskie - powiedział prezydent. Zapewniał, że jego zastępcy są bardzo dobrze dobrani pod względem kompetencji oraz merytorycznego dorobku zawodowego i społecznego. 

Powołanie aż trzech zastępców Konrad Fijołek uzasadniał tym, że samorząd przez ostanie lata włączał się w bardzo wiele działań, zarówno tych planowanych jak inwestycyjne, jak i tych zupełnie niespodziewanych działań społecznych oraz tym, że liczba mieszkańców miasta przekroczyła już 200 tys. 

Wszystkie te wyzwania wymagają pracy na wielu płaszczyznach, merytorycznie odrębnych. Ponadto Fijołek wskazał, że miasto chce skorzystać z wszystkich możliwości i szans rozwojowych, w związku z czym potrzebni są eksperci z różnych dziedzin. 

Wprowadzi miasto w XXI w.

Digitalizacją wszelkich możliwych procesów w mieście, za mocą m.in. technologii typu smart city, ma się zająć, urzędujący na stanowisku wiceprezydenta od 1 czerwca br., Marcin Deręgowski. 43-letni rzeszowianin, zarządzał do tej pory zawodowo projektami informatycznymi. Od 2010 roku pełnił funkcję radnego Rady Miasta Rzeszowa. Jest liderem rzeszowskiej Koalicji Obywatelskiej. Ukończył Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku informatyka i ekonometria, ukończył także studia podyplomowe na kierunku Informatyka biznesowa.

Deręgowski będzie prowadził nadzór nad Wydziałem Zamówień Publicznych oraz Wydziałem Analiz i Strategii. W jego kompetencjach będzie ponadto zarządzanie mieniem miasta (od gruntów po efektywne wykorzystanie miejskiej przestrzeni - w tym hal sportowych, administracja terenów handlowych oraz parkingów).

Wiceprezydent Deręgowski będzie także miał w swej pieczy sport i rekreację w mieście. Konrad Fijołek nie krył tego, że liczy na owocną współpracę z koalicją rządzącą, w związku z przynależnością partyjną swojego pierwszego zastępcy.

Nie mogło zabraknąć pytania o plany na najbliższe tygodnie nowych zastępców prezydenta Fijołka. Marcin Deręgowski zadeklarował audyty w obiektach sportowych i ich przegląd pod kątem remontu, natomiast w obszarze gosp. mieniem zapowiedział szukanie możliwości scalania gruntów pod nowe inwestycje. Dużym wyzwaniem będzie dla niego, jak powiedział, projekt E-usługi dla gmin, na który są pieniądze i który warto jak najszybciej wdrożyć, żeby mieszkaniec nie musiał przychodzić do urzędu, ale mógł wszystkie swoje sprawy z gminą załatwić zdalnie.

Jakością życia w mieście będzie zależeć od Krzysztofa Stańko

Nowoczesną ochroną środowiska, adaptacją terenów zieleni oraz procesami dekarbonizacji zajmie się drugi z wiceprezydentów Krzysztof Stańko. 55-letni rzeszowianin od 2021 pełnił funkcje pełnomocnika prezydenta Rzeszowa ds. innowacji i rozwoju. Jest także członkiem zarządu regionu podkarpackiego partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Stańko jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie na kierunkach Pedagogika, jak również Informatyka. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Marketing w Krakowskiej Akademii Ekonomicznej oraz studia MBA w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Warszawie. Szczególnie są mu bliskie branże nowych technologii oraz IT. Stańko zawodowo związany jest z biznesem i zarządzaniem projektami, co prezydent Fijołek uważa za szczególnie przydatne. Zwraca uwagę na to, że każdy z jego nowych zastępców „wywodzi się” ze świata biznesu, co jego zdaniem będzie bardzo pomocne w zarządzaniu miastem.

Krzysztof Stańko zamierza w najbliższym czasie skupić się na projekcie NEEST, tj. neutralne klimatycznie i zrównoważone środowiskowo. 

- Staramy się o środki unijne, bo jesteśmy miastem, które dąży do przeciwdziałania zmianom klimatu, jesteśmy tutaj dla mieszkańców - powiedział Stańko.

Dyrektor z „Taurona” pokieruje rozwojem

Buduje, rozwija i restrukturyzuje organizacje biznesowe. 27 lat w zarządzaniu. Ekspert oraz doradca, autor wielu kampanii społecznych, promocyjnych i wizerunkowych. W 2011 r. objął stanowisko wiceprezesa zarządu spółki Elektrownia Stalowa Wola. 

Był wiceprezesem zarządu i dyrektorem ds. inwestycji w firmie Tauron Wytwarzanie. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie na kierunku Marketing internetowy. Absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie- studia managerskie, Państwowej Szkoły Filmowej, teatralnej i telewizyjnej w Łodzi na wydziale produkcji, Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Ekonomia oraz Akademii Rolniczej w Krakowie na tym samym kierunku.

Grzegorz Wrona, bo o nim mowa, będzie nadzorował rozwój gospodarczy w mieście, a zwłaszcza nadzór dot. sfery przestrzennej miasta stąd jego ścisła współpraca z biurem planowania przestrzennego. Prezydent Fijołek przypomniał, że miasto czeka wkrótce zadanie stworzenia Strategii Rozwoju Miasta i pracy będzie bardzo dużo. Wiceprezydent Wrona zajmie się kreowaniem ruchu inwestycyjnego w mieście, będzie nadzorował m.in. wydawanie pozwoleń na budowę (przy tej okazji prezydent Fijołek zapowiedział budowę ok. 1000 mieszkań w Rzeszowie). Grzegorz Wrona będzie sprawował nadzór nad Wydz. Ewidencji Działalności Gospodarczej, Wydz. Architektury, Wydz. Marki Miasta, jak również zajmie się turystyką biznesową.

Wiceprezydent Wrona obejmie również nadzór nad stanowiskiem Architekta Miasta, które sprawuje Janusz Sepioł.

Fijołek: dziękuję za odważne decyzje

Prezydent Konrad Fijołek nie krył zadowolenia z doboru najbliższych współpracowników. - Teraz sprawy będą szły w dobrym kierunku, bo mamy dobrą ekipę - stwierdził. Uznał również za fenomen, zwłaszcza w świecie biznesu, tak duże zaangażowanie i chęć pracy na rzecz miasta. - Bardzo za to dziękuję - powiedział.

Jak mówił dalej, zmiany w zarządzie miasta są rzeczą naturalną, są nieodzownym elementem krajobrazu samorządowego w poszczególnych miastach.

- Chcemy korzystać ze zmian i dzięki nim jeszcze szybciej ruszyć do przodu, ale chcemy również korzystać z doświadczenia z poprzedniej kadencji - zakończył prezydent Rzeszowa. Dodał, że na stanowisku skarbnika miasta pozostaje Jacek Mróz.

- Powołałem również Pełnomocniczkę Koordynatorkę ds. Społecznych, Kultury i Oświaty. Będzie nią Krystyna Stachowska. Pełnomocnikiem Koordynatorem ds. Inwestycji będzie natomiast Dariusz Urbanik - zauważył Konrad Fijołek. 

Prezydent Rzeszowa o decyzji Bernardynów: tendencyjna

Na koniec zapytany o przekazanie Pomnika Czynu Rewolucyjnego Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych Podkarpacia, o czym informowaliśmy dziś rano, prezydent Fijołek zapowiedział, że zrobi wszystko, aby pomnik wrócił do wspólnoty samorządowej. 

– Decyzja kierująca pomnik w prywatne ręce jest tendencyjna - powiedział. 


Napisz komentarz

Komentarze

Zastanawiający 08.06.2024 08:35
Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zenekTreść komentarza: no to super akcja spodnie znalezione ale glosowanie kopertowe za 70 milionów jako s nie udało sie znalezdz. hahaaData dodania komentarza: 6.12.2024, 01:27Źródło komentarza: Podrobiona odzież w jednym z rzeszowskich sklepów. Zdecydowany ruch policjiAutor komentarza: JaśTreść komentarza: A myślałem, że takie akcje to tylko w filmach :oData dodania komentarza: 5.12.2024, 11:25Źródło komentarza: Rzeszów. Koniec procesu ws. strzelaniny przy odbiorze wypowiedzianego mieszkaniaAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Cześć. Nikt Ci nie poda zakresu terytorialnego, bo sami nie wiedzą. Chłopski sposób iść po kablach i zobaczyć oznaczenie na transformatorze. Jak masz podziemne, to nie radzę kopać :). Informacja dla informacji, tak jak pytają matematyka, czy odpowiada poprawnie, gość mówi: tak, podaję semantycznie poprawne, ale nie mające zastosowania odpowiedzi, może pan podać przykład? Tak, mogę. Koniec dowcipu. To taki sam poziom.Data dodania komentarza: 4.12.2024, 17:44Źródło komentarza: Uwaga! Nawet 7 godzin bez prądu. PGE informuje mieszkańców Rzeszowa i okolicAutor komentarza: mieszkaniec Rz-owaTreść komentarza: bezwartościowa informacja o wyłączeniach skoro nie wskazujecie dokładnego zakresu! Jaki dokładnie zakres miasta zasila "stacja Budziwój 32" ? Może ktoś łaskawie poda źródło gdzie dokładnie można sprawdzic zakres terytorialny?Data dodania komentarza: 4.12.2024, 15:22Źródło komentarza: Uwaga! Nawet 7 godzin bez prądu. PGE informuje mieszkańców Rzeszowa i okolicAutor komentarza: maxTreść komentarza: Psiarnia... pół debile, pół imbecyle !Data dodania komentarza: 3.12.2024, 16:10Źródło komentarza: Fatalna pomyłka! Policja ścigała bandytów, a ostrzelała niewinnych pracowników z DębicyAutor komentarza: lózakTreść komentarza: Skoro nawet mieszkańcy nie wiedzą co to za pomnik to jaki to wstyd? pomnik w kształcie liści laurowych z nike. Wstyd dla IPNData dodania komentarza: 3.12.2024, 11:24Źródło komentarza: "Wstyd w mieście" - IPN podpala ogień wśród mieszkańców Rzeszowa
Reklama
Reklama
Reklama