Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

I Piknik NGO w Rzeszowie: Sukces integracji i promocji działań społecznych

Podziel się
Oceń

W sobotę, 6 lipca, na Bulwarach nad Wisłokiem w Rzeszowie odbył się I Piknik NGO w Akcji. Wydarzenie zorganizowane przez Katarzynę Maciechowską, radną Rzeszowa i członkinię spółdzielni Socjalnej Polifonia Project, we współpracy z rzeszowskimi organizacjami pozarządowymi i miastem, okazało się ogromnym sukcesem, przyciągając tłumy mieszkańców spragnionych integracji i poznania działań społecznych realizowanych w ich otoczeniu.
I Piknik NGO w Rzeszowie: Sukces integracji i promocji działań społecznych

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Na pikniku zaprezentowało się około 50 organizacji pozarządowych z Rzeszowa i okolic. Swoje stoiska rozstawiły m.in. stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych, zwierząt, seniorów, dzieci i młodzieży, a także fundacje wspierające rozwój lokalnej społeczności, edukację i kulturę.

NGO łączy wszystkich!

Odwiedzający piknik mogli nie tylko zapoznać się z działalnością organizacji, ale również wziąć udział w licznych warsztatach, pokazach i animacjach. Dzieci miały do dyspozycji strefę zabaw z dmuchańcami i grami, a dorośli mogli skorzystać z poradnictwa prawnego, psychologicznego i zawodowego. Na scenie występowały lokalne zespoły muzyczne: Kraina Przyjemności, UkuleLiska, W Wojtusiowej izbie a na zakończenie pikniku odbył się koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Ziembul.

Głównym celem pikniku była integracja mieszkańców Rzeszowa i promocja działalności organizacji pozarządowych. Organizatorzy chcieli pokazać, jak wiele dobrego dzieje się w mieście dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i działaczy społecznych.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z PIKNIKU:

- Piknik był świetną okazją do poznania wielu wspaniałych organizacji pozarządowych i ich działalności. Dowiedziałam się o wielu inicjatywach, w które chciałabym się włączyć - mówi pani Anna, mieszkanka Rzeszowa.

- Cieszę się, że mogłem zaprezentować naszą organizację i jej działania szerszej publiczności. Piknik był bardzo udanym wydarzeniem, które z pewnością przyczyni się do promocji działalności NGO w Rzeszowie - dodaje Jan, wolontariusz w jednej z organizacji pozarządowych.

Piknik NGO w Akcji to nie tylko impreza rozrywkowa, ale również ważny krok w kierunku budowania społeczeństwa obywatelskiego. Pokazał on, jak wiele osób w Rzeszowie jest zaangażowanych w działania społeczne i jak wiele dobrego można zrobić wspólnie.

Synergia daje rezultaty

Organizatorką pikniku była Katarzyna Maciechowska, od niedawna radna Rzeszowa, a od kilku lat prowadząca spółdzielnię Polifonia Projekt. 

- Organizacja tak dużej imprezy dla NGO w tak krótkim czasie była możliwa tylko dzięki niesamowitej współpracy organizacji pozarządowych z Rzeszowa, mieszkańców oraz samorządu. To pokazuje, co możemy osiągnąć, gdy działamy razem. Ogromne podziękowania dla każdego, kto dołożył swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia - mówi K. Maciechowska.

Piknik NGO w Akcji to doskonały przykład tego, jak można łączyć zabawę z edukacją i promocją działań społecznych. Wydarzenie to z pewnością przyczyni się do integracji mieszkańców Rzeszowa i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w mieście.

SWOJE STOISKA NA PIKNIKU NGO W AKCJI WYSTAWILI:

Fundacja U-DAR Inkubator Przemian - organizacja pomocowa dla osób po udarach i urazach neurologicznych. Skupia się na wspieraniu pacjentów i ich rodzin w adaptacji do zmienionych warunków życiowych po powrocie do domu.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpatia” - aktywizuje lokalną społeczność i samorządy od 2004 roku, realizując projekty o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Zajmuje się także działalnością badawczą i wydawniczą.

Fundacja AS KIER - wspiera młodzież w realizacji autorskich projektów, promuje aktywność społeczną oraz innowacyjne rozwiązania dla społeczności lokalnych.

Fundacja Felineus - zajmuje się pomocą i opieką nad bezdomnymi zwierzętami, głównie kotami, oraz edukacją w zakresie ochrony praw zwierząt.

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwoju BRUNO - wspiera rodziny wychowujące dzieci z niepełnosprawnościami, oferując kompleksową rehabilitację oraz zajęcia edukacyjne i rehabilitacyjne.

Fundacja Lepsza Przyszłość - pomaga dzieciom i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym, wspierając ich integrację społeczną i zawodową.  Stowarzyszenie współpracuje z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie. 

Komenda Miejska policji w Rzeszowie sekcja ds. nieletnich i patologii -  szerzy działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez edukacyjne gry i zabawy.  Swoje działania realizuje m.in. z Fundacją Lepsza Przyszłość.

Stowarzyszenie Inicjatyw Proludzkich Entropia - opowiadali o naparach i wyrobach z ziół.

Fundacja ISKIERKA - wspiera dzieci z chorobami nowotworowymi i ich rodziny, oferując pomoc finansową, psychologiczną i społeczną. Organizuje warsztaty arteterapeutyczne i kampanie społeczne.

Fundacja Szansa – Jesteśmy Razem - wspiera osoby niewidome i słabowidzące, oferując doradztwo, wsparcie psychologiczne oraz pomoc w aktywnym życiu.

Fundacja Walki z Nierównościami „Rewelacja” - dąży do przeciwdziałania nierównościom społecznym, oferując wsparcie osobom z niepełnosprawnościami poprzez specjalistyczne terapie i projekty społeczne.

Stowarzyszenie na Rzecz Utworzenia, Budowy i Prowadzenia Rodzinnego Domu Pomocy „Bezpieczna Przystań” - grupa rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, którzy organizują dom rodzinny zapewniający opiekę nad dziećmi po ich śmierci.

Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym i ich rodzin PoMOSt - wspiera działania Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, koncentrując się na dzieciach i młodzieży zagrożonej wykluczeniem.

Zakład aktywności zawodowej Polskiego Związku Organizatorów zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów terapii zajęciowej - prowadzi lokale gastronomiczne jako część aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Fundacja Mam Marzenie - spełnia marzenia dzieci chorych na choroby zagrażające życiu, dostarczając im wrażeń, które przynoszą radość i nadzieję.

KS Polskie Stowarzyszenie Palantowe - dąży do przywrócenia i promocji gry w palanta, organizując zawody i treningi.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR - wspiera osoby z uszkodzeniami rdzenia kręgowego i inne niepełnosprawności, organizując obozy, zajęcia sportowe i spotkania z instruktorami.

helpED Fundacja Centrum Terapii Zaburzeń odżywiania - edukuje i leczy osoby z zaburzeniami odżywiania, prowadząc grupy wsparcia i konsultacje.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Rzeszowie - promuje zdrowie osób z cukrzycą, organizując edukację diabetologiczną i warsztaty.

Stowarzyszenie Józefy Jaklińskiej w Rzeszowie - wspiera osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną, promując szeroko rozumianą inkluzję społeczną.

Centrum Aktywności Fizycznej Rzeszów - prowadzi zajęcia sportowe takie jak kickboxing, boks, kettlebell, muay thai oraz zajęcia dla dzieci.

Stowarzyszenie „Pod Skrzydłem Anioła” - wspiera młodzież z domów dziecka, osoby starsze, i osoby chore, organizując edukacyjne i integracyjne spotkania.

Fundacja „Człowiek taki jak Ty” - promuje kulturę Afryki i wspiera edukację dzieci w Afryce oraz integrację uchodźców i obcokrajowców w Polsce.

Stowarzyszenie Rodzin „Otwarty Umysł” - wspiera osoby po kryzysie psychicznym i ich bliskich, oferując terapie i aktywności integracyjne.

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Porażeniem Mózgowym - skupia się na wsparciu dzieci i dorosłych z mózgowym porażeniem oraz ich rodzin.

Stowarzyszenie Kreatywny Senior - wspiera środowisko seniorów, reagując na wyzwania społeczne, ekonomiczne i polityczne związane ze starzeniem się.

Fundacja Humanitarna Folkowisko - oferuje pomoc humanitarną, kulturalną i edukacyjną, skupiając się na Ukrainie i innych rejonach dotkniętych konfliktami.

Związek Strzelecki "Strzelec" Józefa Piłsudskiego - angażuje młodzież w wychowanie patriotyczne i przygotowanie do służby wojskowej i cywilnej.

Razem Dla Rzeszowa - promuje aktywny udział mieszkańców w decyzjach dotyczących rozwoju miasta.

Stowarzyszenie Polska 2050 - inicjatywa społeczna Szymona Hołowni, promująca działania proekologiczne, społeczne i obywatelskie.

Spółdzielnia Socjalna "Dobry Dzień" - zapewniła dmuchańce, watę cukrową, popcorn, balony i wiele innych niespodzianek

Stowarzyszenie na rzecz Alzhaimera - prowadzi grupę wsparcia dla opiekunów osób z chorobą Alzheimera, współautor Polskiego Planu Alzheimerowskiego.

OSP Palikowka - pokaz gaszenia oleju, kurtyna wodna, prezentacja skrętu gaśniczego, zabawy dla dzieci.

OSP Chotowa - pokaz psów ratowniczych.

Ekipa Trzeba Żyć - stowarzyszenie sportowe, które organizuje również wydarzenia kulturalne

Stowarzyszenie „Rockets” - zrzesza czirliderki i futbolistów

ROWES RARR Rzeszów - ośrodek wsparcia ekonomii społecznej

Fundacja Dr Clown - leczenie śmiechem

Fundacja street autonomy Tomasz Friedlander

Spółdzielnia Socjalna Polifonia Project - spółdzielnia działająca w Rzeszowie od 2014 roku, której celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów. Organizacja ta prowadzi różnorodne działania kulturalne, w tym koncerty i warsztaty oraz projekty społeczne jak akcja „Zawieszone Obiady”, mająca na celu pomoc osobom potrzebującym. Spółdzielnia jest także miejscem, które łączy lokalną społeczność poprzez muzykę i kulturę. Spółdzielnia prowadzi Pub Spółdzielczy na ul. Fredry oraz salon kosmetyczny i centrum szkoleniowe na Targowej w Rzeszowie.

 

RELACJA Z PIKNIKU:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama