Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

"Wieprzomania" i nie tylko. Za nami Dni Otwarte Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

Podziel się
Oceń

W dniach 28–29 czerwca w Boguchwale odbyły się Dni Otwartych Drzwi Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. To jedno z największych wydarzeń rolniczych w regionie, które co roku przyciąga mieszkańców powiatu rzeszowskiego oraz gości z całego Podkarpacia.
"Wieprzomania" i nie tylko. Za nami Dni Otwarte Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

Autor: PODR

Tegoroczna edycja po raz kolejny potwierdziła silne przywiązanie do rolniczych tradycji i znaczenie rolnictwa w regionalnej tożsamości. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, w tym wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, starosta rzeszowski Krzysztof Jarosz i wicestarosta Jerzy Bednarz, a także radni powiatowi: Renata Pyś i Rafał Białorucki.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji rolników, odprawiona w kościele parafialnym w Boguchwale. Następnie, w asyście orkiestry dętej, uczestnicy wydarzenia przemaszerowali na teren PODR, gdzie rozpoczęło się główne świętowanie. 

fot. PODR

W jego trakcie, w Ośrodku przez dwa dni odbywały się wystawy zwierząt hodowlanych, kiermasze produktów regionalnych, degustacje, pokazy kulinarne oraz prezentacje nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie i przemyśle rolno-spożywczym.

W ramach imprezy Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizowała również piknik tematyczny pod nazwą "Wieprzomania", promujący walory polskiego mięsa wieprzowego. Na odwiedzających czekała m.in. degustacja dań opartych na rodzimym surowcu, konkursy dla dzieci i dorosłych oraz występy artystyczne.

fot. PODR

Podczas wydarzenia odbyło się także uroczyste spotkanie zatytułowane „Wieczór Hodowców”, w trakcie którego uhonorowano przedstawicieli związków i centrów hodowlanych oraz federacji branżowych. Podziękowano im w ten sposób za wieloletnią współpracę przy organizacji Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. 

Jednym z punktów kulminacyjnych Dni Otwartych Drzwi PODR była debata podsumowującą półroczną prezydencję Polski w UE. Położono w niej szczególny nacisk na korzyści, jakie w jej trakcie odniósł region podkarpacki. 

fot. PODR

Głos zabrali wówczas poseł na Sejm RP Adam Dziedzic, prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej Stanisław Bartman, dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Błażej Borowiec, przedstawiciel rolników Jan Rewera oraz gospodarz debaty, czyli Zbigniew Micał.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy, wykonanych przez przedstawicieli PODR oraz Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Natalia Treść komentarza: Jestem ciekawa, dla czego nie ma wzmianki o pociągach do Przemyśla, do którego dotarłam około 3 w nocy , zamiast 21.22??? Data dodania komentarza: 5.06.2026, 17:31 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: cinkciarz Treść komentarza: Poszła w melanż ! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: Zaginęła 20-letnia Andżelika Kaczor [AKTUALIZACJA: Dziewczyna odnaleziona!] Autor komentarza: Wielki Dario Treść komentarza: Jak ja się przekopem tym zakazem tak że dokupie kilo karkówki i będzie melanzyk na kiełbasce i mięsku na pohybel czarnym i czerwonym 😂😂 Data dodania komentarza: 4.06.2026, 08:26 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: Jurek Treść komentarza: Odlot. Bardzo ważny artykuł, zwłaszcza dla katolików czytających ze zrozumieniem. Dla katolikow inaczej, może normalniej czytających, kompletna bzdura. A dla całej reszty, w tym mnie, kliknięcie po to, aby przekonać się co znowu obca służba odjaniepawliła. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:32 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: Daniel W. Treść komentarza: Chłop w sukience ma mi mówić, kiedy mogę zjeść kawałek kiełbasy? :) Ludzie! Gdzie my żyjemy? A jak jestem zameldowany w Warszawie, a mieszkam w Rzeszowie to mogę skubnąć? :) Cyrk objazdowy... Data dodania komentarza: 3.06.2026, 22:08 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: CHWDP Treść komentarza: A może nie warto i czas zakończyć wspieranie Banderowskiej Upadliny?! Data dodania komentarza: 3.06.2026, 18:05 Źródło komentarza: Uderzmy w Rzeszów i zobaczmy, co się stanie”. Szokujące słowa rosyjskiego propagandysty wywołały burzę
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama