Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Nocny karambol na S19: 18 pojazdów rozbitych, 12 osób rannych

Podziel się
Oceń

Piątkowy wieczór na ekspresówce S19 między węzłami Modliborzyce a Janów Lubelski Północ zamienił się w scenę jak z filmu katastroficznego.
karmabol S19 - modliborzyce karambol - janów Lubelski karambol

Źródło: Policja

W gęstej mgle doszło do potężnego karambolu z udziałem kilkunastu pojazdów, a akcja ratunkowa i porządkowa trwała przez całą noc. Służby mówią o jednym z najpoważniejszych zdarzeń drogowych ostatnich miesięcy w regionie.​

Jak doszło do karambolu

Do zdarzenia doszło w piątek 19 grudnia w godzinach wieczornych, na odcinku S19 w rejonie miejscowości Stojeszyn, pomiędzy węzłami Modliborzyce i Janów Lubelski Północ. Według relacji kierowców i pierwszych doniesień lokalnych portali informacyjnych, na trasie panowała bardzo ograniczona widoczność z powodu gęstej mgły, a nawierzchnia była śliska. Portale regionalne opisywały, że kolejne pojazdy „wpadały” w miejsce zdarzenia, nie widząc stojących już na drodze samochodów.​

Jak przekazał rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie podkomisarz Kamil Karbowniczek, w karambolu brało udział łącznie 18 pojazdów – 13 samochodów osobowych, 3 busy i 2 ciężarówki. Z ustaleń policji wynika, że pierwsze zderzenia zapoczątkowały tzw. efekt domina przy bardzo złych warunkach widoczności, gdy kierowcy nie byli w stanie odpowiednio wcześnie zareagować. Funkcjonariusze podkreślają, że dokładne przyczyny zdarzenia oraz ewentualna odpowiedzialność poszczególnych kierowców będą przedmiotem postępowania prowadzonego pod nadzorem prokuratury.​

Bilans poszkodowanych i relacja służb

Według najnowszego bilansu przedstawionego przez policję, w wyniku karambolu poszkodowanych zostało 12 osób. „Na szczęście w zdarzeniu nie odnotowano ofiar śmiertelnych” – zaznaczył podkomisarz Karbowniczek, cytowany przez media. Jak informują służby, dziewięć osób trafiło do szpitali w Kraśniku, Janowie Lubelskim i Rzeszowie, ich stan określany jest jako stabilny i niezagrażający życiu.​

 

Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz liczne patrole policji z kilku jednostek – m.in. z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Policja podkreśla, że działania były koordynowane we współpracy ze sztabem kryzysowym, a część osób trzeba było ewakuować z pojazdów przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Funkcjonariusze zajmowali się także zabezpieczeniem miejsca zdarzenia i organizacją ruchu na objazdach.​

Nocne utrudnienia i odblokowanie S19

Karambol całkowicie sparaliżował ruch w kierunku Rzeszowa – ekspresówka S19 została zamknięta na wiele godzin. Policja informowała kierowców o konieczności skorzystania z objazdów wyznaczonych przez węzeł Modliborzyce oraz okoliczne drogi wojewódzkie, prowadzące do węzła Janów Lubelski Północ. Utrudnienia trwały całą noc, a na alternatywnych trasach tworzyły się zatory.​

Jak przekazały służby drogowe, dopiero w sobotni poranek, po zakończeniu czynności procesowych i uprzątnięciu rozbitych pojazdów, możliwe było przywrócenie przejezdności trasy. Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność w okresie zimowym, zwłaszcza przy występowaniu mgieł, i przypomina o konieczności dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, nawet jeśli formalnie nie ma ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze zapowiadają, że w najbliższych dniach na newralgicznych odcinkach tras ekspresowych w regionie można spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych.​


 Obejrzyj nagranie z akcji służb na miejscu karambolu:

 

Czytaj również:


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: M Treść komentarza: Swietny artykuł, pozdrawiam dzieciaki i mentorów Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:45 Źródło komentarza: „Dzieci nie przestają tu zadawać pytań”. W Rzeszowie działa jedna z najbardziej nietypowych szkół na Podkarpaciu Autor komentarza: POG Treść komentarza: Oszukał wyborców. Po co startował jak mu to w planach na przyszłość nie pasowało. Przynajmniej skończył by na wyjaśnieniu że z powodów osobistych a nie infantylnym tłuczeniem że po 2 kadencjach (skąd wie czy by go wybrali) będzie mu trudno na rynek pracy wrócić. Oszust, niepoważny człowiek i tyle w temacie! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 10:05 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Janusz Treść komentarza: A kogo mam zabrać, proszę konkretnie wskazać kogo zatrudniłem po znajomości. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 21:10 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Jola Treść komentarza: Był najlepszym burmistrzem. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 19:17 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama