Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy
Lokalna integracja

Dzień Osiedla Grota-Roweckiego w Rzeszowie. Mieszkańcy spotkają się na bulwarach

Podziel się
Oceń

Na bulwarach nad Wisłokiem w Rzeszowie odbędzie się Dzień Osiedla im. gen. Grota-Roweckiego. Wydarzenie ma zintegrować mieszkańców kilku ulic i osiedlowych części miasta podczas otwartego, niedzielnego spotkania.

Rzeszowskie Bulwary zamienią się w niedzielę w scenę dla kilkuset mieszkańców. Rada Osiedla Grota Roweckiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek zapraszają na Dzień Osiedla, który od godziny 15.00 do 22.00 wypełni nadrzeczną promenadę muzyką, tańcem, sportem i atrakcjami dla najmłodszych. Wstęp wolny.

Sąsiedzkie święto nad Wisłokiem

Dzień Osiedla Grota Roweckiego wpisuje się w miejski cykl Dni Osiedli, organizowany z myślą o integracji rzeszowskich wspólnot lokalnych. Tegoroczna edycja odbędzie się 24 maja 2026 roku na Bulwarach Rzeszowskich, jednej z najpopularniejszych przestrzeni rekreacyjnych w mieście. Wydarzenie zapowiada się jako kilkugodzinna uczta artystyczna i sportowa, otwarta dla wszystkich grup wiekowych.

Program dla każdego

Trzon artystyczny imprezy wypełnią cztery grupy: podopieczni RDK filii Dąbrowskiego, uczniowie Szkoły Muzyki Rozrywkowej VIRTUOSO, zawodnicy Klubu Sportowego OYAMA RZESZÓW oraz tancerze Szkoły Tańca PW Dance. Każda z prezentacji oferuje inny klimat, od muzyki rozrywkowej po pokazy sportowe sztuk walki i układy taneczne, co sprawia, że program powinien trafić w różnorodne gusta. Wieczór zamknie potańcówka z DJ-em, dla tych, którym po spektaklach zostanie jeszcze trochę energii.

Królestwo najmłodszych

Organizatorzy przygotowali osobną strefę dla dzieci, rozbudowaną do granic możliwości typowego osiedlowego festynu. W programie znalazły się dmuchańce, piana party, piaskownica, warkoczykarnia, klub malucha, animacje oraz zawody sportowe z nagrodami. Konkursy rodzinne z atrakcyjnymi upominkami mają przyciągnąć całe rodziny, a nie tylko najmłodszych uczestników.

Przy stole i pod sceną

Podczas wydarzenia czynna będzie strefa gastronomiczna przygotowana przez restaurację LORD JACK, uzupełniona słodkim poczęstunkiem od Cukierni Rostek. Obecność lokalnych sponsorów, wśród których znalazły się m.in. PGE, MPWIK Rzeszów czy Bajkowy Labirynt, świadczy o szerokim wsparciu środowiska biznesowego dla inicjatywy. Wydarzenie będzie fotografowane i filmowane.

Początek o godzinie 15.00, wstęp wolny.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: M Treść komentarza: Swietny artykuł, pozdrawiam dzieciaki i mentorów Data dodania komentarza: 16.06.2026, 11:45 Źródło komentarza: „Dzieci nie przestają tu zadawać pytań”. W Rzeszowie działa jedna z najbardziej nietypowych szkół na Podkarpaciu Autor komentarza: POG Treść komentarza: Oszukał wyborców. Po co startował jak mu to w planach na przyszłość nie pasowało. Przynajmniej skończył by na wyjaśnieniu że z powodów osobistych a nie infantylnym tłuczeniem że po 2 kadencjach (skąd wie czy by go wybrali) będzie mu trudno na rynek pracy wrócić. Oszust, niepoważny człowiek i tyle w temacie! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 10:05 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Janusz Treść komentarza: A kogo mam zabrać, proszę konkretnie wskazać kogo zatrudniłem po znajomości. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 21:10 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Jola Treść komentarza: Był najlepszym burmistrzem. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 19:17 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama