Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Dr Marcin Jurzysta. Prof. CH Małgorzata Dubis - Autorytet Akademicki z Collegium Humanum, Uczelni Roku 2021 [FELIETON]

Podziel się
Oceń

Okres ferii świątecznych to czas, kiedy odpoczywamy również od polityki. Warto w takiej chwili przystanąć i zastanowić się co jest pozytywnego wokół nas. A przy końcu roku warto też dokonać refleksji, co nas zaskoczyło, ale tak pozytywnie. Lub nawet więcej, kto?? Kto nas zaskoczył, zainspirował, dał, jak to młodzież mówi, powera. Więc tym razem nie o polityce, ale o moim naukowym, akademickim świecie. I o osobie z tego świata właśnie. O prof. CH – Małgorzacie Dubis – naukowcu, badaczce młodzieżowych postaw, pedagogu i wielkiej przyjaciółce młodzieży.
  • Źródło: Informacja własna
Prof. Małgorzata Dubis wraz ze studentkami
Prof. Małgorzata Dubis wraz ze studentkami

Autor: Marcin Jurzysta

Collegium Humanum to międzynarodowa uczelnia kształcąca wszechstronnie, na wielu kierunkach, w trzech miastach w Polsce, w tym również Rzeszowie oraz w Cechach, Słowacji i, jako jedyna europejska, w Uzbekistanie.  I to jest niewątpliwie przywilej dla województwa podkarpackiego. Uczelnia może pochwalić się wieloma sukcesami, na które wpływ ma jej kadra akademicka. 

Mianowicie wykładowca podkarpackiej filii tej uczelni, prof. CH Małgorzata Dubis, zdobyła drugie miejsce w etapie podkarpackim ogólnopolskiego Plebiscytu na Podkarpackiego Nauczyciela Roku w kategorii Nauczyciel Akademicki, zdobywając 2262 głosy czytelników. Sama zaś Uczelnia cieszy się takim uznaniem w środowisku, że w tym samym plebiscycie uplasowała się na pierwszym miejscu z tytułem Uczelnia Roku. 

Dlaczego tak się dzieje? Uczelnia dostosowuje swoją ofertę edukacyjną  nie tylko do wymagań i potrzeb rynku pracy, ale również do dzisiejszej rzeczywistości. Wymogi współczesności związane z  życiem pod presją czasu mocno odbijają się na psychice ludzi. Liczne badania wskazują, że zapotrzebowanie na psychologów rośnie i będzie rosło. 

Dlatego władze Uczelni wyszły naprzeciw temu wyzwaniu. Tak oto w rzeszowskiej filii Collegium Humanum został utworzony kierunek Psychologia. Jest to jedyna rzeszowska uczelnia, która kształci w tej dziedzinie. Należy powiedzieć, że w roku akademickim 2020/21 został utworzony również kierunek Pedagogika. A przyszły rok akademicki uczelnia planuje rozpocząć z nowym kierunkiem i specjalnościami.

Na dzień dzisiejszy na uczelni kształci się 1100 studentów ,a wraz z otwieraniem się nowych kierunków liczba ta stale będzie wzrastać. Absolwentów szkół średnich przyciągają bowiem: indywidualne podejście do studenta, przyjazne warunki studiowania oraz oryginalne ścieżki kształcenia przygotowujące do wyzwań dzisiejszego rynku pracy. Collegium Humanum to także kadra dydaktyczna przekazująca nowoczesną i praktyczną wiedzę w sposób przystępny.

A osobowości takie jak prof. CH Małgorzata Dubis, która od zawsze związana jest z naszym pięknym Podkarpaciem, są dlań swoistymi przewodnikami w pasji zdobywania wiedzy a także kreowania siebie, oraz swojej przyszłości. Pani Profesor w swojej pracy badawczej bowiem zajmuje się pedagogiką młodzieży, zachowaniami trudnymi, bada również wartości przyświecające młodemu człowiekowi. Wyróżnienie dla takiego naukowca, jak i uczelni, którą reprezentuje, jest w pełni zasłużone.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama