Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Młoda Lewica prezentuje raport "Przyjazna szkoła"

Podziel się
Oceń

Lewica na konferencji prasowej pod hasłem "Przyjazna szkoła", która odbyła się 27 sierpnia 2022 w Ślesinie (k. Konina, woj. wielkopolskie) zaprezentowała Raport o stanie polskiej oświaty przygotowany przez Młodą Lewicę. Koordynatorem prac nad raportem był Michał Tyrawski - szesnastoletni działacz Młodej Lewicy z Człuchowa, przedstawiciel Stowarzyszenia ds. oświaty. Wsp​ółtwórcami raportu są także młode osoby z Podkarpacia.
  • Źródło: informacja prasowa
Młoda Lewica prezentuje raport "Przyjazna szkoła"

Autor: Materiały prasowe

- "Nasz raport to streszczenie obecnych problemów polskiej oświaty, ale nie tylko. Proponujemy w nim liczne rozwiązania, które sprawdzają się w szkołach w innych państwach i są rekomendowane przez specjalistów. Zapytaliśmy uczniów i uczennic z różnych klas i szkół z całej Polski. Wyniki naszego raportu są jasne - oświata wymaga natychmiastowych zmian, a osoby uczęszczające do szkół doskonale o tym wiedzą. Nasz raport to nie tylko perspektywa uczniów odnośnie ich problemów i potrzeb, ale także nauczycieli i nauczycielek, których sytuacja w polskiej szkole zmusiła do strajków." - mówi o raporcie koordynator projektu, przedstawiciel Młodej Lewicy ds. oświaty, Michał Tyrawski.

Raport powstał na podstawie danych zebranych od prawie 10 tys. uczniów i uczennic z całej Polski, a tworzyły go osoby w wieku od 16 do 24 lat.

Z niniejszego Raportu wynika, że:
• aż 92% młodych negatywnie ocenia działalność ministra Czarnka;
• jedynie 5% młodych osób chce HiTu;
• u 87% osób szkoła była źródłem problemów emocjonalnych;
• 72% nie dowiedziało się w szkole dostatecznie dużo o problemach ekologicznych i zmianach klimatu;
• jedynie 9% osób nie zmierzyło się z łamaniem praw uczniowskich;
• 96% stwierdza, że program nauczania jest przeładowany;

- "W Raporcie postulujemy m. in. podwyżki dla nauczycieli, naprawę prestiżu zawodu, płacę za praktyki, darmowe przejazdy transportem zbiorowym dla uczniów i uczennic, wprowadzenie zajęć edukacyjnych w zakresie edukacji obywatelskiej, klimatycznej, seksualnej, antydyskryminacyjnej i informacyjnej, podniesienie prestiżu szkół branżowych, walkę z ubóstwem menstruacyjnym i stomatologicznym wśród młodych osób oraz koniec z religią w szkołach." - mówi Jakub Skiba, Koordynator Okręgu Rzeszowskiego Młodej Lewicy

Raport można pobrać pod linkiem: mlodalewica.pl/raport


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama