Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Do nich należy przyszłość nauki - znamy tegorocznych laureatów i stypendystów ADAMED SmartUP

Podziel się
Oceń

Interesują się nauką, pilotują samoloty, budują rakiety i angażują się społecznie. Przedstawiamy najbardziej utalentowanych uczniów w kraju - laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP.
Do nich należy przyszłość nauki -  znamy tegorocznych laureatów i stypendystów ADAMED SmartUP

Autor: ADAMED

Fundacja Adamed od 2014 roku wspiera uczniów w rozwoju - popularyzuje naukę, organizuje bezpłatne warsztaty oraz program stypendialny ADAMED SmartUP. Do ośmiu edycji programu zarejestrowało się prawie 60.000 osób, spośród których 400 uczestniczyło w obozach naukowych. Spośród uczestników tegorocznego obozu wybrano właśnie 10 laureatów, którzy otrzymają wsparcie - program indywidualnych konsultacji, dostosowanych do wybranej ścieżki rozwoju.

"Do nauki należy przyszłość. To dzięki niej pokonaliśmy trudności w trakcie pandemii, odpowiemy również na nadchodzące wyzwania: kryzys energetyczny, ocieplenie klimatu czy dezinformację w internecie. Jak mawiała Maria Skłodowska-Curie: >>W życiu nie należy się niczego bać, należy wszystko rozumieć<<. I tego właśnie życzę wam - absolwentom ADAMED SmartUP - żebyście wiedzieli coraz więcej i zmieniali świat na lepsze" - powiedziała podczas gali dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, prezes zarządu Fundacji Adamed.

Nazwiska laureatów 8. edycji programu ogłoszono podczas gali finałowej, która odbyła się 13 września w Warszawie. Zostali nimi:
1. Antoni Bartkowiak z Kielc - Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach,
2. Jakub Borowicz ze Złotego Potoku - IX Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Częstochowie,
3. Mikołaj Cichoń z Katowic - VIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach,
4. Aleksandra Kobyłecka z Łodzi - II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie,
5. Oskar Leksa z Kielc - Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach,
6. Anna Olszak z Gliwic - Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach,
7. Jan Skiba z Warszawy - XIV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Warszawie,
8. Krystian Skowron z Andrychowa - V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej,
9. Julia Sosińska z Poznania - Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu,
10. Andrzej Wrzesiński z Radziejowa - Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Łokietka w Radziejowie.

"Program ADAMED SmartUP od początku był tworzony, aby budować poczucie wspólnoty. To nie tylko poszerzanie wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim możliwość poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Niezwykle cieszy mnie, że co roku dołącza do nas kolejne grono inspirujących ludzi" - mówi Katarzyna Dubno, członek zarządu Fundacji Adamed.

Tegoroczna laureatka, Julia Sosińska skomentowała: "Program zmienił moje podejście do nauki. Zauważyłam, że aby rozwijać się wszechstronnie nie można ograniczać się do jednej dziedziny, lecz czerpać wiedzę z wielu źródeł".

Otrzymanie tytułu laureata to nie koniec przygody z programem. Po roku konsultacji troje uczestników otrzyma wsparcie finansowe. W tym roku stypendia w wysokości 40 tys. zł otrzymali: Mateusz Jarek z Łazisk Górnych, Adrianna Jażdżewska z Gdańska i Patryk Wekwejt z Ostrołęki. Dofinansowanie mogą przeznaczyć na swój rozwój naukowy.

Rekrutacja do kolejnej edycji trwa

Co roku Fundacja Adamed zaprasza uczniów w wieku 14-18 lat, którzy pasjonują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi, do podjęcia wyzwania w naukowej grze online. Tegoroczna rozgrywka, z fabułą osadzoną w uniwersum kosmosu, jest pierwszym etapem rekrutacji do programu stypendialnego. Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić się do ADAMED SmartUP i rozpocząć grę poprzez stronę www.adamedsmartup.pl. Będzie ona otwarta do 15 stycznia 2023 roku.

Źródło informacji: Fundacja Adamed

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama