Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Startuje nowy semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

Podziel się
Oceń

Po raz kolejny Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza do rekrutacji na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2022-23. Rekrutacja rozpocznie się 19 września o godz. 10:00 i potrwa do 26 września (włącznie). Wszystkie zajęcia są stacjonarne i w pełni bezpłatne.
Dziecięcy Uniwersytet Techniczny od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych poszukiwaczy wiedzy, którzy dzięki proponowanym przez DUT wykładom i warsztatom odkrywają świat nauki w niecodzienny sposób. Semestr zimowy 2022/23 planowany jest w pełni stacjonarnie zarówno w Rzeszowie jak i Filiach DUT w Jaśle, Dębicy, Mielcu oraz Ustrzykach Dolnych. Do rekrutacji na bezpłatne zajęcia mogą podejść wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat (wyjątkiem jest Filia w Jaśle, gdzie zakres wiekowy to 8-12 lat).

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka może mieć różne formy, nie musi kojarzyć się z nudą czy szkolnym przymusem lecz wręcz przeciwnie - odpowiednie przygotowanie zajęć sprawia, że staje się ona świetną zabawą i wyjątkowym spędzeniem czasu wolnego. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

Harmonogram semestru zimowego DUT dla swoich uczestników przewiduje w każdym mieście cztery godzinne wykłady popularnonaukowe, na których prowadzący przy pomocy specjalnych rekwizytów, pokazów czy poprzez przedstawione eksperymenty przybliży słuchaczom temat zajęć.

Każdy wykład prowadzony jest w sposób interaktywny, przez co młodzi studenci mogą w nim czynnie uczestniczyć, a każde ich zaangażowanie sprawia, że wiedza zapamiętywana jest w sposób aktywny, pozostając tym samym dłużej w pamięci odbiorcy. W planach semestru pojawią się również półtoragodzinne warsztaty, które prowadzone będą w małych 15-20 osobowych grupach.

Każdy warsztat daje dziecku możliwość poznania danego tematu poprzez bezpośredni kontakt z doświadczeniem, często poprzez samodzielne badanie czy tworzenie.

Uczestnicy wykładów na pierwszym spotkaniu otrzymają wyprawkę studenta składającą się z indeksu, identyfikatora, notesu oraz wybranego gadżetu DUT. Z kolei uczestnicy warsztatów otrzymają dodatkowo "Zestaw Naukowca" zawierający materiały wraz z instrukcją do samodzielnego doświadczania i eksperymentowania w domu.

Rodzice mogą zapisywać dzieci poprzez stronę DUT - wystarczy założyć konto na stronie www.dolinawiedzy.pl/dut, a następnie zarejestrować dziecko do wybranej filii (lub skorzystać z posiadanego już wcześniej konta, w przypadku kolejnej już rejestracji na zajęcia DUT).

Rejestracja będzie aktywna od 19 września od godz. 10.00 do 26 września 2022r. (włącznie). W podanym terminie prowadzone są zapisy wszystkich chętnych, natomiast wyniki rekrutacji (osoby wylosowane na wykłady) pojawią się na koncie użytkownika DUT dn. 28 września 2022 r.

Przed podejściem do rekrutacji należy zapoznać się z planem zajęć oraz szczegółowymi informacjami dotyczącymi zapisów dla danego miasta - na stronie www.dolinawiedzy.pl/dut w zakładce REJESTRACJA. Tym razem rekrutacja na semestr zimowy w każdym z miast Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego przebiegać będzie w takim sam sposób.

W pierwszym etapie przyjmowane są wszystkie zgłoszenia (19-26 września), następnie spośród osób zapisanych losowana jest określona liczba uczestników wykładów oraz lista rezerwowa (liczba wylosowanych różni się w zależności od danego miasta), w kolejnym etapie osoby wylosowane mają możliwość zapisania się na warsztaty, gdzie przy zapisach obowiązuje już kolejność zgłoszeń.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywają się w soboty. Zarejestrowani studenci będą mogli również korzystać z dodatkowych zajęć w ciągu roku takich jak Naukowe Niedziele Online czy warsztaty online z okazji SPINday oraz Dnia Nauki Polskiej.

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila [email protected] lub pod numerem tel. (17) 865-30-04. Zapraszamy również na naszego Facebooka Dolina Wiedzy oraz Dziecięcy Uniwersytet Techniczny.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama