Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Granty rozwojowe dla kobiet w programie "MOCne w biznesie"

Podziel się
Oceń

Santander Bank Polska i Polska Fundacja Przedsiębiorczości organizują dwa konkursy dla przedsiębiorczyń oraz kobiet planujących założenie firmy. Do wygrania 11 tys. zł na samorozwój i dofinansowanie biznesu w kwocie do 50 tys. euro.
W konkursie grantowym kobiety, które planują rozwój swojej firmy lub jej założenie, mogą wygrać 10 nagród o wartości 11 tys. zł każda. Środki można przeznaczyć na dowolny cel, związany z pozyskaniem nowych kompetencji - np. szkolenia czy studia podyplomowe. Wystarczy złożyć biznesplan z opisem pomysłu na nową inwestycję lub rozpoczęcie działalności. Na stronie https://www.santander.pl/ws-mocnewbiznesie/ dostępne jest nagranie z webinaru "Nie taki biznesplan straszny, jak go malują", które przeprowadziła Monika Bezak z Mindloop. Ma on ułatwić kobietom zgłoszenie się do konkursu, ale przede wszystkim pomóc w rozwoju własnego biznesu.

Z kolei przedsiębiorczynie, które mają ciekawy pomysł na biznes, mogą liczyć na wsparcie inwestorów. Cztery kobiety, które przedstawią najciekawsze propozycje biznesowe, skorzystają z inwestycji w biznes o równowartości do 50 tys. euro każda.

Jak wskazuje Agnieszka Łatkowska, menedżer ds. komercjalizacji i rozwoju, odpowiedzialna za program "MOCne w biznesie" po stronie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, celem programu jest aktywizacja kobiet i inspirowanie ich do działania oraz rozwoju. Często poważnym problemem jest pozyskanie kapitału, dlatego inicjatywa jest szansą na pozyskanie środków finansowych, jednocześnie zachęcając do kreatywności.

Z raportu przygotowanego przez fundację Startup Poland wynika, że nadal więcej firm jest zakładanych przez mężczyzn, pomimo że te zakładane przez kobiety radzą sobie lepiej na rynku [1]. Dlatego, jak tłumaczy Agnieszka Przybylska, odpowiedzialna za program "MOCne w biznesie" w Santander Bank Polska, inicjatywa wspiera przedsiębiorczynie w Polsce.

"Kobiety w biznesie mają wiele do zaoferowania, często potrzebują jedynie wzmocnienia swojego poczucia wartości i pewności co do planowanej drogi. Kwestie finansowe są jedną z barier, która powstrzymuje realizację marzeń, dlatego nasz program ma z założenia być motywacyjnym i finansowym bodźcem do wcielenia planów w życie" - dodaje.

Do konkursów można przystąpić do 30 września br., a formularz dostępny jest na stronie https://www.santander.pl/mocnewbiznesie. Znajdują się tam także zasady zgłoszeń oraz regulamin konkursu.

Na stronie programu "MOCne w biznesie" znajdują się także informacje na temat otwartego cyklu warsztatów dla kobiet prowadzących lub planujących otworzyć własny biznes. W trakcie spotkań online ekspertki dzielą się wiedzą na temat narzędzi, a także swoimi doświadczeniami, które są przydatne w rozwijaniu biznesu.

Jesienią na uczestniczki czekają m.in. warsztaty dotyczące zarządzania zespołem i zabezpieczenia rodziny przed ryzykiem związanym z prowadzoną działalnością. Cykl edukacyjnych wydarzeń zakończy spotkanie "Dlaczego nie warto bać się zmian - bez ryzyka nie ma sukcesu", prowadzone przez Dorotę Wellman. Partnerami programu "MOCne w biznesie" są Her Impact oraz Forbes Woman.

[1] https://startuppoland.org/wp-content/uploads/2021/11/Raport_Polskie_Startupy_2021.pdf

Źródło informacji: Santander Bank Polska

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama