Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe

Skandal w Jaśle. Ksiądz spojrzał na kamerę i zamknął kościół

Podziel się
Oceń

Na gorącym uczynku kamera kościelnego monitoringu uwieczniła amatora datków od wiernych. 27-latni mieszkaniec powiatu gorlickiego okradł kościół Miłosierdzia Bożego w Jaśle. Przyznał się do winy. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Skandal w Jaśle. Ksiądz spojrzał na kamerę i zamknął kościół
kościół Miłosierdzia Bożego w Jaśle

Autor: Screensoht obraz z kamery kościoła Miłosierdzia Bożego w Jaśle

W miniony poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o liczne w ostatnim miesiącu kradzieże pieniędzy z kościoła przy ul. Rafineryjnej w Jaśle. Młody mężczyzna pochodzący z powiatu gorlickiego przyznał także, że okradał inne świątynie na terenie województw podkarpackiego i małopolskiego.

W październiku br. w kościele przy ul. Rafineryjnej w Jaśle kilka razy doszło do kradzieży pieniędzy ze skrzynki na ofiary od wiernych. Parafia Miłosierdzia Bożego znana jest z transmisji mszy świętych. Na co dzień w budynku kościoła znajdują się kamery. 

W ostatnich dniach księża ze względu na odnotowywane w ostatnim czasie kradzieże, zachowali szczególną czujność. Podczas przeglądania obrazu z kamer jeden z duchownych zauważył podejrzane zachowującego się modnego mężczyznę. Zaniepokojony poinformował o sprawie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, który wysłał na miejsce patrol policji.

Kościół wchodzi do polityki, polityka wchodzi do kościoła!

Przybyli na miejsce - policjanci wewnątrz kościoła zauważyli mężczyznę ukrywającego się w tylnej jego części. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży- poinformował kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

27-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Między 6 a 31 października br. kilkakrotnie wykradał pieniądze ze skarbonki na ofiary. Kwota skradzionych pieniędzy to około 1000 zł. W trakcie przesłuchania 27-latek przyznał się również do innych kradzieży, których miał dopuścić się na terenie województw podkarpackiego i małopolskiego. 

Zdewastowali kościół na Budziwoju. Wystawiono akt oskarżenia

Policjanci nadal prowadzą działania śledcze. Podejrzanemu grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Transmisje mszy św. z kościoła Miłosierdzia Bożego w Jaśle można obejrzeć klikając TUTAJ
 


Napisz komentarz
Komentarze
bebe 07.11.2022 08:04
Nie księdzu tylko Parafii.....zresztą neważne komu...kradzież to kradzież

Czyżby? 07.11.2022 06:53
Kamera z wyświetlaczem? "Ksiądz spojrzał na kamerę i zamknął kościół"

Dixi 06.11.2022 23:28
Gdzie jest miłosierdzie tego księdza? Czy nie powinien najpierw starać się nawrócić tego młodego jeszcze człowieka. Może wypożyczyć mu tego tysiaka... pewnie by za jakiś czas oddał. A jeśli nawet nie, to miałby na "coś" dowód. Kamery, policja, więzienia - czy tak mają postępować z ludźmi słudzy Jezusa?

Jarkacz 06.11.2022 22:10
Jaki Prezes tacy wyborcy... nawet tytułu nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem

Antoni 06.11.2022 20:27
1000 złotych księdzu ukradł? a ten ksiądz podatek od tego tysiąca zapłaci?

Kasia 06.11.2022 20:24
Nie wiadomo czym kierował sie złodziej ale teraz mlodzi nie maja szacunku dla obiektow sakralnych. okradaja i niszcza koscioły tak jak to miało miejsce podczas protestow zwolenniczek aborcji. Wierze w to że dobry Bóg pozwoli im kiedys przejrzec na oczy.

Maria 06.11.2022 19:54
Rząd daje miliardy na kościół, a tu jeszcze jałmużny zbierają, na co idą te tysiące? Nie wystarczy im, że każdy polski rząd od lat 90-tych co miesiąc z budżetu państwa wypłaca pensje i emerytury dla ponad 50 tysięcy kleru?! To wszystko z naszych z naszych podatków! Jak nasz kraj ma być bogaty, jak dziesiątki miliardów złotych idą na utrzymanie niepracujących i nie wytwarzających żadnego PKB dla naszego kraju ludzi w koloratkach?

do Czytelnik 06.11.2022 19:21
Tytuł jest właśnie dla takich niedzielnych Czytelników, którzy widząc słowo "skandal" nie mogą nie kliknąć. Brawo dla Redakcji!

Czytelnik 06.11.2022 16:20
Jaki skandal ? Już te pseudo pismaki nie wiedzą co wymyśleć by przyciągnąć ludzi do swoich wypocin. Nie można normalnie : ujęto złodzieja w kościele. Ale nie, musi być nastrój grozy !

Ciekawy 06.11.2022 13:21
Gdzie ta skrzynka dla ofiary, na kamerze nie widać ;/

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
Reklama
Reklama