Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Skandal w Jaśle. Ksiądz spojrzał na kamerę i zamknął kościół

Podziel się
Oceń

Na gorącym uczynku kamera kościelnego monitoringu uwieczniła amatora datków od wiernych. 27-latni mieszkaniec powiatu gorlickiego okradł kościół Miłosierdzia Bożego w Jaśle. Przyznał się do winy. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Skandal w Jaśle. Ksiądz spojrzał na kamerę i zamknął kościół
kościół Miłosierdzia Bożego w Jaśle

Autor: Screensoht obraz z kamery kościoła Miłosierdzia Bożego w Jaśle

W miniony poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o liczne w ostatnim miesiącu kradzieże pieniędzy z kościoła przy ul. Rafineryjnej w Jaśle. Młody mężczyzna pochodzący z powiatu gorlickiego przyznał także, że okradał inne świątynie na terenie województw podkarpackiego i małopolskiego.

W październiku br. w kościele przy ul. Rafineryjnej w Jaśle kilka razy doszło do kradzieży pieniędzy ze skrzynki na ofiary od wiernych. Parafia Miłosierdzia Bożego znana jest z transmisji mszy świętych. Na co dzień w budynku kościoła znajdują się kamery. 

W ostatnich dniach księża ze względu na odnotowywane w ostatnim czasie kradzieże, zachowali szczególną czujność. Podczas przeglądania obrazu z kamer jeden z duchownych zauważył podejrzane zachowującego się modnego mężczyznę. Zaniepokojony poinformował o sprawie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, który wysłał na miejsce patrol policji.

Kościół wchodzi do polityki, polityka wchodzi do kościoła!

Przybyli na miejsce - policjanci wewnątrz kościoła zauważyli mężczyznę ukrywającego się w tylnej jego części. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży- poinformował kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

27-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Między 6 a 31 października br. kilkakrotnie wykradał pieniądze ze skarbonki na ofiary. Kwota skradzionych pieniędzy to około 1000 zł. W trakcie przesłuchania 27-latek przyznał się również do innych kradzieży, których miał dopuścić się na terenie województw podkarpackiego i małopolskiego. 

Zdewastowali kościół na Budziwoju. Wystawiono akt oskarżenia

Policjanci nadal prowadzą działania śledcze. Podejrzanemu grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Transmisje mszy św. z kościoła Miłosierdzia Bożego w Jaśle można obejrzeć klikając TUTAJ
 


Napisz komentarz
Komentarze
bebe 07.11.2022 08:04
Nie księdzu tylko Parafii.....zresztą neważne komu...kradzież to kradzież

Czyżby? 07.11.2022 06:53
Kamera z wyświetlaczem? "Ksiądz spojrzał na kamerę i zamknął kościół"

Dixi 06.11.2022 23:28
Gdzie jest miłosierdzie tego księdza? Czy nie powinien najpierw starać się nawrócić tego młodego jeszcze człowieka. Może wypożyczyć mu tego tysiaka... pewnie by za jakiś czas oddał. A jeśli nawet nie, to miałby na "coś" dowód. Kamery, policja, więzienia - czy tak mają postępować z ludźmi słudzy Jezusa?

Jarkacz 06.11.2022 22:10
Jaki Prezes tacy wyborcy... nawet tytułu nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem

Antoni 06.11.2022 20:27
1000 złotych księdzu ukradł? a ten ksiądz podatek od tego tysiąca zapłaci?

Kasia 06.11.2022 20:24
Nie wiadomo czym kierował sie złodziej ale teraz mlodzi nie maja szacunku dla obiektow sakralnych. okradaja i niszcza koscioły tak jak to miało miejsce podczas protestow zwolenniczek aborcji. Wierze w to że dobry Bóg pozwoli im kiedys przejrzec na oczy.

Maria 06.11.2022 19:54
Rząd daje miliardy na kościół, a tu jeszcze jałmużny zbierają, na co idą te tysiące? Nie wystarczy im, że każdy polski rząd od lat 90-tych co miesiąc z budżetu państwa wypłaca pensje i emerytury dla ponad 50 tysięcy kleru?! To wszystko z naszych z naszych podatków! Jak nasz kraj ma być bogaty, jak dziesiątki miliardów złotych idą na utrzymanie niepracujących i nie wytwarzających żadnego PKB dla naszego kraju ludzi w koloratkach?

do Czytelnik 06.11.2022 19:21
Tytuł jest właśnie dla takich niedzielnych Czytelników, którzy widząc słowo "skandal" nie mogą nie kliknąć. Brawo dla Redakcji!

Czytelnik 06.11.2022 16:20
Jaki skandal ? Już te pseudo pismaki nie wiedzą co wymyśleć by przyciągnąć ludzi do swoich wypocin. Nie można normalnie : ujęto złodzieja w kościele. Ale nie, musi być nastrój grozy !

Ciekawy 06.11.2022 13:21
Gdzie ta skrzynka dla ofiary, na kamerze nie widać ;/

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8Autor komentarza: abcTreść komentarza: Nie jest prawdą że przywrócono wszystkie kursy linii 8 do Rudnej Wielkiej. Praktycznie przez 2 godziny między 16 z minutami a 18 z minutami nie ma do Rudnej żadnego kursu MPK. Ani linii 8 ani 20Data dodania komentarza: 27.02.2024, 14:27Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8Autor komentarza: NiezależnyTreść komentarza: Komunikaty po nowemu??? To jakiś żart. Przecież praktycznie nic nie jest zrozumiałe czy słyszalne - zwłaszcza jeżeli jakiś pociąg stoi obok peronu. No chyba, że to taka nowość - podkarpacka "innowacyjność". Dno i k..pa mułu.Data dodania komentarza: 24.02.2024, 15:07Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów Główny
Reklama
Reklama
Reklama