Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Rzeszów ma wszystkie działki potrzebne do budowy nowego stadionu Resovii

Podziel się
Oceń

Rzeszów ma już wszystkie działki potrzebne do rozpoczęcia budowy nowego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego przy ulicy Wyspiańskiego. Obiekt powstanie na bazie stadionu CWKS Resovii, a przetarg na jego wykonanie ma być ogłoszony jeszcze w grudniu.
  • Źródło: Informacja prasowa
Rzeszów ma wszystkie działki potrzebne do budowy nowego stadionu Resovii

Autor: Grzegorz Bukała

Budowa stadionu to jedno z priorytetowych zadań miasta na najbliższe lata. Inwestycję mają finansować wspólnie Ministerstwo Sportu, które ma pokryć połowę kosztów budowy oraz Rzeszów i województwo podkarpackie, które dołożą po 25 procent. Do tej pory przetargu na rozpoczęcie prac nie można było jednak ogłosić, głównie z powodu braku terenów niezbędnych pod budowę obiektu.

Proces pozyskiwania działek, a także załatwiania kolejnych formalności niezbędnych do rozpoczęcia inwestycji prezydent Konrad Fijołek porównuje do rozwiązywania węzła gordyjskiego. 

- To bardzo trudny i skomplikowany proces. Przez lata narosło wiele problemów, które obiecałem sukcesywnie rozwiązywać. I cały czas nad tym pracuję. Dzisiaj uporaliśmy się z, mam nadzieję, ostatnim z nich. Udało nam się osiągnąć porozumienie z właścicielem terenu w rejonie obecnej zadaszonej trybuny stadionu CWKS Resovii. Podpisaliśmy akt notarialny, na mocy którego miasto kupiło tę działkę. A ponieważ wcześniej porozumieliśmy się także z CWKS Resovią co do pozyskania kolejnych dwóch działek, mamy już wszystkie tereny potrzebne do budowy stadionu - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Działka, którą miasto kupiło od inwestora ma 16 arów i kosztowała 1,5 mln zł. Porozumienie z inwestorem, który sprzedał ją miastu jest jednak znacznie szersze.

- Teren był nam potrzebny do realizacji inwestycji, którą planujemy w tym rejonie. Ale prezydent Konrad Fijołek przekonał nas, że bardziej przyda się miastu i jego mieszkańcom. Jednocześnie chciałbym zakomunikować, że przystaliśmy na propozycję miasta i zredukujemy naszą inwestycję. Zmniejszymy wysokość planowanych budynków, zredukujemy intensywność zabudowy, oddalimy się od planowanego stadionu. Zwiększymy także wskaźnik powierzchni zielonej na naszym terenie. Liczymy, że zarówno nasza inwestycja, jak i budowa stadionu szybko ruszą - mówi Krzysztof Karwański, przedstawiciel spółki Resovia Residence.

Resovia Residence - pierwszy budynek wysokościowy

- 5 grudnia 2022 roku to ważny dzień dla Rzeszowa i lokalnego sportu, przede wszystkim dla resoviackiej rodziny. Jako klub Rozwój Rzeszowa, będący zapleczem prezydenta, wspieraliśmy cały czas inicjatywę budowy nowego stadionu. Chcieliśmy szukać dialogu i kompromisu, dlatego cieszę się, że udało się podpisać porozumienie z właścicielem sąsiednich działek - mówi Tomasz Kamiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

- To bardzo ważny dzień dla PCLA, brak tej działki nie pozwalał wykonać kolejnych kroków w kierunku budowy. A żeby utrzymać dofinansowanie z ministerstwa, miasto musi ogłosić przetarg do końca roku. Jednocześnie przeprojektowany zostanie plan zagospodarowania dla sąsiedniego terenu, co pozwoli uporządkować urbanistycznie ten rejon - mówi Robert Kultys, przewodniczący Komisji Gospodarki Przestrzennej Rady Miasta Rzeszowa.

Sporu o Resovię ciąg dalszy - opinia Andrzeja Deca

Kiedy miasto ogłosi przetarg na budowę stadionu? - Jeszcze w grudniu. Kiedy pracowaliśmy nad pozyskaniem brakujących działek, jednocześnie trwał audyt dokumentacji, która została wcześniej wykonana na potrzeby budowy nowego stadionu. Na bazie tej pracy powstała nowa koncepcja tego obiektu, spełniająca zarówno wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jak i Polskiego Związku Piłki Nożnej - mówi Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.

 


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama