Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Utrudnienia Rzeszów. Zamkną przejazd kolejowy na ul. Warszawskiej/Myśliwskiej. Będą objazdy

Podziel się
Oceń

Około 14 dni potrwają utrudnienia w ruchu na ul. Warszawskiej. Przejazd kolejowy PKP z ul. Myśliwską będzie zamknięty. Na kierowców i pasażerów autobusów czekają utrudnienia.
Utrudnienia Rzeszów. Zamkną przejazd kolejowy na ul. Warszawskiej/Myśliwskiej. Będą objazdy

Źródło: Google Maps

Około dwa tygodnie może potrwać przebudowa przejazdu kolejowego na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Myśliwskiej w Rzeszowie. Jest to związane z pracami budowlanymi, koniecznymi do wykonania zjazdów i wjazdów wylotówki z miasta. Prace rozpoczną się już od 5 czerwca (poniedziałek). Na kierowców czekają spore utrudnienia i objazdy. Część pasażerów komunikacji miejskiej MPK będzie skazana na podróżowanie autobusami zastępczymi. 

Autobusy MPK:

Linia 20: kursy przez Rudną Małą, z pominięciem przystanków na os. Miłocin -św. Huberta, Pogwizdów Nowy oraz Rudna Wielka Pehamet i Rudna Wielka kościół. Linia 8: skrócenie wszystkich kursów do Warszawska/Łowiecka. Odjazdy w kierunku miasta rozpoczynać się będą z przystanku Warszawska stacja PKP. Linia 57 zostanie zawieszona.

Dla mieszkańców os. Pogwizdów Nowy będzie funkcjonować komunikacja zastępcza, dowożąca pasażerów pod delikatesy "Dwójka", skąd będzie możliwość przejścia na kursy linii 8. Także mieszkańcy Rudnej Wielkiej będą mogli z niej skorzystać.

Autobusy PKS Rzeszów też pojadą przez Rudną Małą.

Samochody osobowe: objazd przez ul. Św. Huberta oraz alternatywnie przez Dworzysko lub Rudną Małą. Samochody ciężarowe: objazd przez Rudną Małą.

Wszystkim kierowcom z Bratkowic, Mrowli czy Rudnej Wielkiej zalecamy też objazd przez Świlczę.

Przebudowa ul. Warszawskiej za 33 mln zł

Przebudowa ul. Warszawskiej obejmuje około kilometrowy odcinek drogi, a także dochodzących do niej ulic i skrzyżowania. Zostanie ona rozbudowana do dwóch jezdni, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W ramach inwestycji powstaną ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo - rowerowe szerokości od 2,5 do 3 m, ścieżki nowe chodniki, zatoki autobusowe i oświetlenie. Przebudowane zostaną sieci podziemne: kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci wodociągowej oraz gazowej. Do zadań STRABAG należy także m.in. budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Myśliwską, modernizacja przejazdu kolejowego przez biegnącą obok linię Rzeszów-Ocice i montaż ekranów akustycznych. Planowany termin zakończenia prac to IV kwartał 2023 roku. Całkowity koszt inwestycji to 33,4 mln zł brutto.

 

Zobacz również:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama