Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Utrudnienia Rzeszów. Zamkną przejazd kolejowy na ul. Warszawskiej/Myśliwskiej. Będą objazdy

Podziel się
Oceń

Około 14 dni potrwają utrudnienia w ruchu na ul. Warszawskiej. Przejazd kolejowy PKP z ul. Myśliwską będzie zamknięty. Na kierowców i pasażerów autobusów czekają utrudnienia.
Utrudnienia Rzeszów. Zamkną przejazd kolejowy na ul. Warszawskiej/Myśliwskiej. Będą objazdy

Źródło: Google Maps

Około dwa tygodnie może potrwać przebudowa przejazdu kolejowego na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Myśliwskiej w Rzeszowie. Jest to związane z pracami budowlanymi, koniecznymi do wykonania zjazdów i wjazdów wylotówki z miasta. Prace rozpoczną się już od 5 czerwca (poniedziałek). Na kierowców czekają spore utrudnienia i objazdy. Część pasażerów komunikacji miejskiej MPK będzie skazana na podróżowanie autobusami zastępczymi. 

Autobusy MPK:

Linia 20: kursy przez Rudną Małą, z pominięciem przystanków na os. Miłocin -św. Huberta, Pogwizdów Nowy oraz Rudna Wielka Pehamet i Rudna Wielka kościół. Linia 8: skrócenie wszystkich kursów do Warszawska/Łowiecka. Odjazdy w kierunku miasta rozpoczynać się będą z przystanku Warszawska stacja PKP. Linia 57 zostanie zawieszona.

Dla mieszkańców os. Pogwizdów Nowy będzie funkcjonować komunikacja zastępcza, dowożąca pasażerów pod delikatesy "Dwójka", skąd będzie możliwość przejścia na kursy linii 8. Także mieszkańcy Rudnej Wielkiej będą mogli z niej skorzystać.

Autobusy PKS Rzeszów też pojadą przez Rudną Małą.

Samochody osobowe: objazd przez ul. Św. Huberta oraz alternatywnie przez Dworzysko lub Rudną Małą. Samochody ciężarowe: objazd przez Rudną Małą.

Wszystkim kierowcom z Bratkowic, Mrowli czy Rudnej Wielkiej zalecamy też objazd przez Świlczę.

Przebudowa ul. Warszawskiej za 33 mln zł

Przebudowa ul. Warszawskiej obejmuje około kilometrowy odcinek drogi, a także dochodzących do niej ulic i skrzyżowania. Zostanie ona rozbudowana do dwóch jezdni, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W ramach inwestycji powstaną ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo - rowerowe szerokości od 2,5 do 3 m, ścieżki nowe chodniki, zatoki autobusowe i oświetlenie. Przebudowane zostaną sieci podziemne: kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci wodociągowej oraz gazowej. Do zadań STRABAG należy także m.in. budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Myśliwską, modernizacja przejazdu kolejowego przez biegnącą obok linię Rzeszów-Ocice i montaż ekranów akustycznych. Planowany termin zakończenia prac to IV kwartał 2023 roku. Całkowity koszt inwestycji to 33,4 mln zł brutto.

 

Zobacz również:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama