Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,0 ok. 100 km od Rzeszowa!

Podziel się
Oceń

Silniejsze trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,0 na Słowacji! Wstrząsy były na tyle silne, że odczuwalne były nie tylko w Rzeszowie, ale i w Krakowie czy Katowicach. Strażacy na Podkarpaciu otrzymali niepokojące sygnały.
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,0 ok. 100 km od Rzeszowa!

Epicentrum znajdowało się ok. 6 km na południowy-wschód od miasta Stropkov i ok. 61 km na północny-wschód od Koszyc. W linii prostej od Rzeszowa to ok. 100 km. Hipocentrum znajdowało się na głębokości 10 kilometrów. Wszystkie parametry podaję za europejską agencją ESMC. Ziemia zaczęła się trząść się ok. godz. 20:23.

- W Łupkowie (pow. sanocki - przyp. redakcja) zatrząsało mi drewnianym domem - a jest bezwietrznie. Nieprzyjemne odczucie - pisze w mediach społecznościowych jeden z mieszkańców. - Było odczuwalne w Rzeszowie - alarmuje Izabela. - W Sanoku było dobrze czuć... - przekazuje natomiast Radek. 

Nie tylko na Podkarpaciu. Wstrząs odczuwalny był m.in. w województwie świętokrzyskim. - Kielce...leżąc na łóżku w wieżowcu na 10 piętrze dziwnie mi się zakołysało w pokoju, nagle zaczął się bujać żyrandol... nie wiedziałam co jest grane, bardzo dziwne uczucie.. - pisze Katarzyna w mediach społecznościowych (pisownia oryginalna - przyp. redakcja).

- Otrzymaliśmy trzy zgłoszenia o wstrząsach, które odczuli mieszkańcy bloków wielorodzinnych, w Przemyślu i dwóch w Rzeszowie - mówi redakcji Halo Rzeszów bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. - Strażacy sprawdzili budynki i nie stwierdzili żadnych uszkodzeń, nie było konieczności ewakuacji mieszkańców - dodał.

Zapis sejsmometrz Kalwarii Pacławskiej 

Napisz komentarz
Komentarze
mati 09.10.2023 23:38
Gorzej bedzie jak wtorne beda silniejsze!!! oby nie

ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama