Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Koszmar 4-miesięcznej Nadii. Dziewczynka przebywa na OIOM-ie. Rodzice aresztowani

Podziel się
Oceń

Czteromiesięczna dziewczynka, która w czwartek trafiła do szpitala w Rzeszowie ze śladami przemocy, jest w bardzo ciężkim stanie. Lekarze operowali jej złamane kończyny, a obecnie przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.
  • Źródło: tvn24.pl
Koszmar 4-miesięcznej Nadii. Dziewczynka przebywa na OIOM-ie. Rodzice aresztowani

Źródło: archiwum KSW 2 w Rzeszowie

Jak poinformował w poniedziałek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle Daniel Lelko, rodzice dziecka zostali zatrzymani i aresztowani na trzy miesiące. To 20-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna, oboje są mieszkańcami powiatu jasielskiego.

- Dziewczynka posiadała liczne obrażenia ciała w różnych fazach gojenia, które zdaniem powołanego biegłego wskazywać mogą na tak zwany zespół dziecka maltretowanego - przekazała Katarzyna Skrudlik-Rączka, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej w Jaśle.

W sobotę rodzicom dziecka zostały przedstawione zarzuty znęcania się nad córką i spowodowania u niej obrażeń ciała. Mężczyzna nie przyznał się do postawionego mu zarzutu, kobieta przyznała się "częściowo". Oboje złożyli wyjaśnienia, ale ze względu na dobro dziecka i charakter sprawy prokuratura nie ujawnia ich treści.

Jak powiedziała prok. Skrudlik-Rączka, jasielska prokuratura nie prowadziła wcześniej żadnych postępowań dotyczących przemocowych zachowań rodziców wobec czteromiesięcznego dziecka.

PRZECZYTAJ TEŻ:

4-miesięczna Nadia przebywa na OIOM-ie

Na chwilę przed dramatem dziewczynki, w rodzinie założona została Niebieska Karta. - Kobieta kilka dni przed interwencją, kiedy dziecko trafiło do szpitala, zgłosiła przemoc, jaką jej partner miał stosować wobec niej. Dopytywana kilkukrotnie o to, czy przemoc stosuje także wobec dziecka, kategorycznie zaprzeczyła - powiedział asp. Lelko.

Dziewczynka przebywa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Trafiła tam karetką z Jasła w czwartek wieczorem. Lekarze zdiagnozowali u niej liczne obrażenia ciała, w tym złamania kończyn górnych i dolnych.

4-miesięczna Nadia została zoperowana, a po operacji skierowana na oddział neurologiczny. - Uwagę lekarzy zwróciły zadrapania i ogólny stan zdrowia dziecka. Jak się okazało, miało złamania kończyn górnych i dolnych. Dziewczynka została zoperowana, po operacji skierowana na oddział neurologiczny, gdyż jej zachowania nie były właściwe dla czteromiesięcznego dziecka - powiedział tvn24.pl Tomasz Warchoł, rzecznik Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego numer 2 w Rzeszowie.  

Obecnie niemowlę przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jak przekazał nam rzecznik szpitala, jego stan jest bardzo ciężki.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LoxleyTreść komentarza: Jak fakt historyczny może być kontrowersyjny ukazany w bardzo łagodnym wydaniu w porównaniu z ówczesna rzeczywistością? Było, świadkowie żyją. Do dziś przeżywają tamte wydarzenia. Mają traumę. Chcą pamiętać swoich bliskich, którzy nie zdążyli uciec. Nie o zemstę chodzi, a o pamięć. Gdyby chodziło o zemstę żaden Ukrainiec nie trafiłby pod polski dach.Data dodania komentarza: 16.06.2024, 08:39Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Nareszcie. Nie o zemstę tu chodzi a o pamięć. Cieszę się szczerze.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 18:55Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: lózakTreść komentarza: odcięli od koryta i płaczesz?Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:20Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Magdalena doktorTreść komentarza: Teraz się przekonać jak to jest niewidziec i nie mieć kontaktu z dzieckiem przez dłuższy okres. Decyzja sądu włoskiego miała przyznaną prawowitą opiekę. Sama sobie rzuciła kłody pod nogi. Jeśli nawet nie miała dobrych relacji z byłym mężem to nie powinna utrudniać kontaktów z córką.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:14Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: heheszkiTreść komentarza: I bardzo dobrze, raz na jakiś czas sprawiedliwośćData dodania komentarza: 14.06.2024, 07:11Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: rewTreść komentarza: w dalszym ciagu sytuacja dziecka jest tragiczna. teraz dla odmiany będzie pod opieka ojca, a mamusia? Dziecko potrzebuje obojga rodziców, sytuacja nie do pozazdroszczenia. Radziłbym Polkom zastanowić się 10 razy zanim pojadą żenić się za granicę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 23:02Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!
Reklama
Reklama
Reklama