Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Dramat w Czechach! Poważny wypadek z udziałem cysterny. Auto prowadził kierowca spod Rzeszowa [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Poważny wypadek cysterny z chemikaliami na północy Czech. Jak ustaliła redakcja Halo Rzeszów za kierownicą ciężarówki siedział mężczyzna spod Rzeszowa.
Dramat w Czechach! Poważny wypadek z udziałem cysterny. Auto prowadził kierowca spod Rzeszowa [ZDJĘCIA]

Źródło: Michal Fanta / Straż Pożarna Komendy Województwa Hradeckiego w Czechach

Trzy osoby zostały ranne w koszmarnym wypadku z udziałem ciągnika siodłowego z cysterną i trzech samochodów osobowych na drodze krajowej nr 14 w pobliżu wsi Běstviny na północy Czech. Jak ustaliła nieoficjalnie redakcja Halo Rzeszów, za kierownicą ciężarówki siedział mieszkaniec podrzeszowskiej Trzciany. Do wypadku doszło wczoraj rano (1.11.)

Po wypadku cysterna z ciągnikiem siodłowym przewróciła się na bok, z której wyciekły przewożone chemikalia (żywica fenolowo-formaldehydowa) i paliwo. Pierwsze zastępy miejscowej straży pożarnej zastały trzy osoby ranne, jedna z nich pozostała zaklinowana we wraku. Na miejsce wezwano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. 

W dalszej kolejności jednostki lokalnej straży pożarnej prowadziły prace głównie w zakresie ochrony środowiska. Na miejsce przyjechał samochód ciężarowy ze specjalnym kontenerem do przewozu chemikaliów oraz grupa strażaków ze zbiornikiem technicznym i kontenerem do przepompowywania produktów naftowych.

W trakcie interwencji strażacy używali sprzętu ochrony dróg oddechowych oraz jednorazowych kombinezonów ochronnych podczas pracy z substancją chemiczną. We współpracy z wyspecjalizowaną firmą ciągnik z naczepą postawiono z powrotem na koła, a resztę chemii przepompowano do zapasowego zbiornika przewoźnika.

Miejsce interwencji zostało następnie przekazane firmie, która oczyści drogę i grunt w miejscach, w których doszło do zanieczyszczenia w wyniku wycieku.

Przyczyny tego zdarzenia nie są oficjalnie znane. Okoliczności wypadku wyjaśnia miejscowa policja.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYPADKU:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Dominik 02.11.2023 22:56
Komentarz zablokowany

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coliAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]
Reklama
Reklama
Reklama