Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Blogostrefa

Halo Rzeszów! Chcesz się podzielić swoimi spostrzeżeniami? Chcesz skomentować? Doradzić? Załóż konto na halorzeszow.pl i zostań autorem!

Babka Frońka: Jestem babą
Babka Frońka: Jestem babą

Przedstawiamy komentarz dnia naszej honorowej redaktor naczelnej.

26.09.2023 18:29
Dr Marcin Jurzysta. On, czyli kto? Zbigniew Ziobro [Felieton]
Dr Marcin Jurzysta. On, czyli kto? Zbigniew Ziobro [Felieton]

Kim jest Zbigniew Ziobro? Można by napisać, że jest szarą eminencją rządów Zjednoczonej Prawicy. To nieprawda.

18.10.2022 22:42
Dr Marcin Jurzysta. Antyniemiecka fobia PiS? Czy coś innego… [Felieton]
Dr Marcin Jurzysta. Antyniemiecka fobia PiS? Czy coś innego… [Felieton]

Czy politycy PiS mają jakąś niewytłumaczalną fobię antyniemiecką? Zabierając się do tego tekstu zastanawiałem się, czy to na pewno temat dla mnie? Przecież przejawami nieuzasadnionego lęku i swoistą paranoją powinni zajmować się psycholodzy. Jednak w ostatnim czasie, gdy słyszymy absurdalne wypowiedzi w stylu Krasnodębskiego, Karskiego, Zalewskiej, Mularczyka, Morawieckiego, czy Kaczyńskiego to naprawdę włos się na głowie jeży. Tu należy zagregować po prostu po to by dać odpór temu pisowskiemu szaleństwu, które doprowadzić nas może w naprawdę bardzo złe rejony.

15.09.2022 15:47
Dr Marcin Jurzysta. "Pinokiowanie" premiera to nie żart! To ryzyko utraty zdrowia lub życia  [Felieton]
Dr Marcin Jurzysta. "Pinokiowanie" premiera to nie żart! To ryzyko utraty zdrowia lub życia [Felieton]

Dla nikogo z czytelników nie będzie zbyt wielką zagadką, jeśli zapytam, jaką ksywkę nosi premier Mateusz Morawiecki? Pinokio! To oczywiste. I wiemy również, dlaczego jest tak nazywany. Teraz za przykładem swego szefa idą również jego podwładni. A widać to ewidentnie na przykładzie kryzysu ekologicznego na Odrze, chociaż ministrowie rządu Morawieckiego nie tylko w tej sprawie mijają się ostatnio z prawdą.

20.08.2022 11:48
Marcin Jurzysta
Dr Marcin Jurzysta. Polityczny potwór z Loch Ness [Felieton]

Mamy sierpień, środek wakacji, pogoda, jak to w Polsce, bywa różna. Zatem wydawać by się mogło, że sezon ogórkowy w pełni. Dziennikarze powinni narzekać na brak pracy, wydawcy na beznadziejne newsy, a kolejny potwór z Loch Ness powinien grasować tu i tam. Nie tym razem. Politycy rozjechali się po kraju, nie dając nam o sobie zapomnieć. I jedyną miłą niespodziankę sprawił tu prezes Kaczyński, który postanowił spauzować nie zatruwając niczym zimowy smog naszego letniego wypoczynku. Jeździł jednak i on, tak jak jeżdżą Tusk, Hołownia, Kosiniak - Kamysz czy Czarzasty. Dlaczego?? Wszak do rozpoczęcia kampanii wyborczej jeszcze rok…

06.08.2022 13:09
Łazarz: Osiemnaście lat w UE. Czy Polska skorzystała?
Łazarz: Osiemnaście lat w UE. Czy Polska skorzystała?

Niedawno obchodziliśmy 18. rocznicę członkostwa Polski w UE. Przez ten czas nasz kraj zmienił się nie do poznania, m.in. ponad 50% wzrost PKB, nowe autostrady, lotniska, budynki użyteczności publicznej, zmodernizowane linie kolejowe czy odrestaurowane zabytki świeckie i sakralne, a co najważniejsze możliwość pracy, edukacji, podróżowania bez żadnych kontroli i problemów na granicach państw UE.

01.06.2022 11:46
Jakub Kopyto
Kopyto: Czy Rosja jest imperium? [FELIETON]

Zapraszamy do lektury najnowszego felietonu politologa, Jakuba Kopyto. Czy zdaniem autora Rosja wciąż pozostaje imperium, zdolnym do wpływania na losy świata?

28.05.2022 15:22
Marcin Jurzysta
Marcin Jurzysta. Po przejściu Covid-19. Przemyślenia. [FELIETON]

W ostatnim czasie mnie również dopadł Covid-19. Na szczęście, dzięki szczepionce, obyło się bez szpitala i ciężkiego przebiegu choroby. Izolacja sprawiła, że był to dla mnie czas wielu przemyśleń, popartych większą możliwością oglądania TV, przeglądania Internetu i studiowania ciekawych tekstów. Myślałem, co oczywiste, o polityce i o naszym życiu społecznym. A myśli te nie były optymistyczne.

21.05.2022 12:03
Propola: Jak chirurg z komikiem decydują o losach Europy [FELIETON]
Propola: Jak chirurg z komikiem decydują o losach Europy [FELIETON]

Kilka dni temu Bundestag zadecydował o udzieleniu Ukrainie wsparcia w postaci ciężkiego sprzętu. Niby rzecz oczywista, a jednak wciąż budząca emocje za naszą zachodnią granicą. Nieustannie bowiem słyszalne są tam głosy przeciwników takiego rozwiązania. Dowodzą tego tzw. "listy intelektualistów", które ostatnio pojawiły się w niemieckiej prasie. Czy jednak opinie komików, chirurgów czy psychologów powinny być w tej sprawie traktowane poważnie?

30.04.2022 22:01
Komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
NAPISZ DO NAS!
Reklama