Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

19-latek podawał się za policjanta, aby zastraszyć 14-latka

Podziel się
Oceń

19-letni mieszkaniec pow. kolbuszowskiego odpowie za podawanie się za funkcjonariusza policji. Młody mężczyzna zaczepił przechodzącego obok 14-latka, twierdząc, że ten głośno się zachowuje.
19-latek podawał się za policjanta, aby zastraszyć 14-latka
Zatrzymany mężczyzna posługiwał się m.in. podrobioną legitymacją policyjną.

Źródło: KPP Kolbuszowa

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. 14-latek szedł razem z koleżanką. Wtedy zaczepił ich młody mężczyzna. Mężczyzna twierdził, że nastolatek i jego koleżanka, zbyt głośno się zachowują. W trakcie zwracania uwagi 14-latkowi również twierdził, że jest starszym posterunkowym i okazał legitymację. Nieletni włączył latarkę i obejrzał legitymację, ale odmówił podania swoich danych.

Podczas przeszukania domu 19-latka zabezpieczono przedmiot przypominający broń palną i kajdanki, fot. KPP Kolbuszowa (2)

 

Chwilę później fałszywy policjant przyszedł do domu 14-latka. Mężczyzna twierdził, że chce się dowiedzieć, czy nieletni nie zrobił zdjęcia jego legitymacji. 14-latek i jego matka byli zaniepokojeni wizytą mężczyzny i zgłosili sprawę na policję.

 

Funkcjonariusze kolbuszowskiej jednostki policji szybko ustalili dane 19-latka, który podawał się za policjanta. Podczas przeszukania w jego domu zabezpieczyli m.in. imitację legitymacji policyjnej oraz akcesoria policyjne - kajdanki, pas i atrapę pistoletu. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 19-latek wyjaśnił, że zawsze chciał zostać policjantem.

 

- Podawanie się za funkcjonariusza Policji jest przestępstwem, które może mieć poważne konsekwencje - mówi komisarz Jolanta Skubisz-Tęcza oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. - Osoba, która podaje się za policjanta, może wykorzystać swoje fałszywe stanowisko do zastraszenia lub wyłudzenia pieniędzy. 

 

Policjanci przypominają, zgodnie z  art. 227 kodeksu karnego - kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

 

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Łoza 09.11.2023 03:31
Znam sprawę dokładnie i w tym artykule są dwa kłamstwa: po pierwsze mężczyzna nie został zatrzymany, a po drugie nie było mowy o jakichkolwiek groźbach czy straszeniu nieletniego aresztowaniem!

Ewa 09.11.2023 03:28
19 latek to praktycznie jeszcze dziecko. To kim jest ten młody człowiek i jak został wychowany za to odpowiada jego matka i to ona powinna dostać najwyższy wymiar kary np: 25 lat więzienia.

ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama