Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

19-latek podawał się za policjanta, aby zastraszyć 14-latka

Podziel się
Oceń

19-letni mieszkaniec pow. kolbuszowskiego odpowie za podawanie się za funkcjonariusza policji. Młody mężczyzna zaczepił przechodzącego obok 14-latka, twierdząc, że ten głośno się zachowuje.
19-latek podawał się za policjanta, aby zastraszyć 14-latka
Zatrzymany mężczyzna posługiwał się m.in. podrobioną legitymacją policyjną.

Źródło: KPP Kolbuszowa

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. 14-latek szedł razem z koleżanką. Wtedy zaczepił ich młody mężczyzna. Mężczyzna twierdził, że nastolatek i jego koleżanka, zbyt głośno się zachowują. W trakcie zwracania uwagi 14-latkowi również twierdził, że jest starszym posterunkowym i okazał legitymację. Nieletni włączył latarkę i obejrzał legitymację, ale odmówił podania swoich danych.

Podczas przeszukania domu 19-latka zabezpieczono przedmiot przypominający broń palną i kajdanki, fot. KPP Kolbuszowa (2)

 

Chwilę później fałszywy policjant przyszedł do domu 14-latka. Mężczyzna twierdził, że chce się dowiedzieć, czy nieletni nie zrobił zdjęcia jego legitymacji. 14-latek i jego matka byli zaniepokojeni wizytą mężczyzny i zgłosili sprawę na policję.

 

Funkcjonariusze kolbuszowskiej jednostki policji szybko ustalili dane 19-latka, który podawał się za policjanta. Podczas przeszukania w jego domu zabezpieczyli m.in. imitację legitymacji policyjnej oraz akcesoria policyjne - kajdanki, pas i atrapę pistoletu. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 19-latek wyjaśnił, że zawsze chciał zostać policjantem.

 

- Podawanie się za funkcjonariusza Policji jest przestępstwem, które może mieć poważne konsekwencje - mówi komisarz Jolanta Skubisz-Tęcza oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. - Osoba, która podaje się za policjanta, może wykorzystać swoje fałszywe stanowisko do zastraszenia lub wyłudzenia pieniędzy. 

 

Policjanci przypominają, zgodnie z  art. 227 kodeksu karnego - kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

 

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Łoza 09.11.2023 03:31
Znam sprawę dokładnie i w tym artykule są dwa kłamstwa: po pierwsze mężczyzna nie został zatrzymany, a po drugie nie było mowy o jakichkolwiek groźbach czy straszeniu nieletniego aresztowaniem!

Ewa 09.11.2023 03:28
19 latek to praktycznie jeszcze dziecko. To kim jest ten młody człowiek i jak został wychowany za to odpowiada jego matka i to ona powinna dostać najwyższy wymiar kary np: 25 lat więzienia.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama