Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie – wyjątkowy klimat świąt [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Rzeszów każdego roku w okresie świątecznym staje się jeszcze bardziej magiczny. Wszystko za sprawą Świątecznego Miasteczka, które mieści się na głównym placu miasta, czyli Rynku.
Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie – wyjątkowy klimat świąt [ZDJĘCIA]
Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie to wiele atrakcji dla każdego.

Źródło: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Miasteczko zostało otwarte 2 grudnia i będzie czynne do 7 stycznia 2024 roku. W tym czasie mieszkańcy Rzeszowa i turyści będą mogli poczuć prawdziwy klimat, zbliżających się świąt.

ZOBACZ ZDJĘCIA ŚWIĄTECZNEGO MIASTECZKA: 

Rzeszowskie Świąteczne Miasteczko składa się z kilku stref, w których znajdują się różne atrakcje. W strefie handlowej można kupić świąteczne dekoracje, wyroby rękodzielnicze, lokalne produkty i wiele innych. W strefie gastronomicznej można skosztować tradycyjnych polskich potraw i słodkości. W strefie rozrywkowej odbywają się koncerty, przedstawienia i inne wydarzenia kulturalne.

CHOINKA NA RYNKU JUŻ ŚWIECI. ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA ŚWIĄTECZNEGO MIASTECZKA:

Jedną z głównych atrakcji Świątecznego Miasteczka jest choinka, która jest oświetlona tysiącami lampek. Wokół choinki znajduje się szopka bożonarodzeniowa, w której można zobaczyć figurki Świętej Rodziny, pasterzy i zwierząt.

Inne atrakcje Świątecznego Miasteczka to:

 • karuzela i obrotowe filiżanki
 • Diabelski Młyn
 • Domek Świętego Mikołaja, w którym dzieci mogą spotkać się z ulubionym bohaterem świąt i złożyć mu list z życzeniami.
 • Kino plenerowe
 • Koncerty, przedstawienia i inne wydarzenia kulturalne

Wesprzyjcie dzieci z domów dziecka

W dniu otwarcia Świątecznego Miasteczka w Rzeszowie zbiórkę do puszek prowadzi Fundacja "Bo jak nie my to kto", działająca na rzecz Domów dla Dzieci „Mieszko” „Dobrawa” i „Bolesław” w Rzeszowie. fot. Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów (2)

- Zabiegamy o to, by dzieci przebywające w naszych domach były zawsze uśmiechnięte, chodziły zadbane i modnie ubrane, dzięki czemu nie będą się wyróżniać w grupie rówieśników - mówią wolontariusze.  - Wielu ludzi dobrej woli, od dawna wspiera nasze domy, dzięki nim możemy wiele dokonać. Udaje się nam organizować urodzinowe imprezy dla wychowanków, spotkania ze Św. Mikołajem, remontować pomieszczenia, w których nasze dzieci spędzają czas, organizować wyjazdy, wyjścia na basen, park trampolin itp. - dodają. Za każdą "złotówkę" wrzuconą do puszek każdy otrzymuje specjalne upominki, np. ręcznie robione pierniczki. 

W niedzielę Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie odwiedzi św. Mikołaj

Jedną z największych atrakcji Świątecznego Miasteczka, skierowaną do najmłodszych mieszkańców miasta, będzie wyjątkowa Parada Świętego Mikołaja, która wyruszy spod fontanny multimedialnej w niedzielę 3 grudnia o godzinie 14:00. Bajkowy korowód pełen animatorów, postaci z bajek, dzieci i rodziców, zakończy się na Rynku, gdzie następnie odbędzie się powitanie Świętego Mikołaja oraz wręczanie prezentów najmłodszym. Tego samego dnia  zostanie otwarty Domek Świętego Mikołaja. 

W 2023 roku Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie będzie otwarte od 2 grudnia do 7 stycznia. W tym czasie odbędzie się wiele atrakcji, w tym:

 • 2 grudnia – oficjalne otwarcie Świątecznego Miasteczka
 • 3 grudnia – Parada św. Mikołaja
 • 8 grudnia – Karaoke
 • 9 grudnia – Koncert wokalistów Domu Kultury w Kielanówce
 • 10 grudnia – Motomikołajki
 • 12 grudnia – Motomikołajki
 • 15 grudnia – Karaoke
 • 16 grudnia – Koncert Magdaleny Smoły z muzykami
 • 17 grudnia – Koncert Stowarzyszenia Artystów Podkarpacia
 • 22 grudnia – Świąteczny Koncert Kolęd
 • 23 grudnia – Mikołajkowa Zabawa z DJ-em

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie to świetne miejsce, aby poczuć świąteczny klimat. Jest to miejsce, gdzie można się spotkać z rodziną i przyjaciółmi, zjeść pyszne jedzenie i posłuchać dobrej muzyki. W tym roku Świąteczne Miasteczko jest otwarte dłużej niż zwykle, więc będzie można cieszyć się nim przez cały grudzień i styczeń.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama