Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi

Podziel się
Oceń

Środowe (17.04.) popołudniowe godziny szczytu były jeszcze bardziej uciążliwe dla kierowców, niż dotąd. Już po godzinie 14 przejazd przez centrum Rzeszowa był mocno utrudniony. Powód? Remont al. Piłsudskiego.
Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Ok. 15 na lewym pasie al. Piłsudskiego trwały prace remontowe drogi. W związku z tym doszło do częściowego zablokowania jezdni.

Autor: Czytelniczka Anna

 - Kto remontuje jedną z najważniejszych ulic w centrum miasta w godzinach szczytu? Takie prace powinny odbywać się przez południe lub późnym popołudniem. Na pewno nie w godzinach szczytu! - to tylko jedna z wielu wiadomości naszych Czytelników, które w środę wpłynęły do redakcji Halo Rzeszów. 

Korki, jeszcze większe niż znamy

- Staliśmy w korku już od szpitala na Krakowskiej. To nie były standardowe godziny szczytu. Początkowo myślałam, że pewnie jest gdzieś jakiś wypadek. Kiedy, po około 45 minutach (!) dojechałam do ronda w centrum Rzeszowa, nie mogłam uwierzyć - lewy pas blokowali robotnicy, którzy naprawiali dziury w drodze! - napisała czytelniczka Anna. 

Sprawdzając tę informację, można było rzeczywiście zauważyć zwiększone korki, niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Stała praktycznie cała Krakowska, gdzie po godzinie 15 korek do centrum miasta zaczynał się już od Galerii Nowy Świat. Zakorkowana była także ulica Warszawska, już od Zespołu Szkół Samochodowych czy Cieplińskiego i Lisa-Kuli. Wcześniej zakorkowana była m.in. ul. Ciepłownicza, gdzie też trwały roboty drogowe.

Dlaczego wybrano najgorszy - dla kierowców, także i autobusów komunikacji publicznej - moment naprawy dróg? - Prace robione są o każdej porze dnia i nocy. Doraźne naprawy, trzeba jednak zrobić szybko, w odpowiednich warunkach i temperaturze - zauważa Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. -Unikamy też prac w późnych godzinach nocnych z uwagi na hałas. Były skargi, że pracujące maszyny uniemożliwiają spokojny sen mieszkańcom Rzeszowa - dodaje. 

Ratusz: przepraszamy za utrudnienia

Zgodnie z informacją przekazaną przez urzędnika, miasto od dłuższego czasu prowadzi akcję naprawy pozimowych usterek na swoich drogach. Firma Eurovia, wybrana w przetargu, zajmuje się tym zadaniem, mając na uwadze konieczność szybkiego i skutecznego działania. Umowa między miastem a firmą obejmuje szeroki zakres prac, w tym kontrolę stanu technicznego dróg, zabezpieczenie i oznakowanie uszkodzeń oraz właściwe naprawy. Koszt tych prac to ponad 2 miliony złotych.

- Oczywiście przepraszamy mieszkańców za te niedogodności i problemy - przekazał Artur Gernand.


Napisz komentarz
Komentarze
Bla 20.04.2024 00:09
A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?

kierowca 18.04.2024 20:41
Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama