Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Zwyczajni, niezwyczajni myśliwi. Historia prawdziwa

Podziel się
Oceń

Zwyczajni, niezwyczajni myśliwi. Historia prawdziwa

12 maja 2024 r. nad ranem trwało polowanie, w którym uczestniczyli myśliwi z Koła Łowieckiego „Sokół" w Sokołowie Małopolskim: Bogusław Motyl pełniący funkcje łowczego Koła, Jacek Szczygieł gospodarz domku myśliwskiego w Turzy oraz ich kolega myśliwy dewizowy z Danii. Polowanie trwało w najlepsze, gdy z oddali dostrzegli dym. Zwróciło to ich uwagę. Postanowili pojechać w tamtym kierunku i sprawdzić co się dzieje. Niestety ich obawy potwierdziły się.

 Jak relacjonuje p. Jacek tuż na granicy Sokołowa i Turzy, przy ulicy Akacjowej po przyjeździe okazało się, że płonie budynek. Płomienie sięgały wysokości 5 metrów, był ogromny żar i temperatura. Na pierwszy rzut oka nie wiadomo było jakiego typu budynek się pali, czy to gospodarczy, czy mieszkalny. Pan Bogusław dodaje, że bez chwili wahania p. Jacek zadzwonił na 112, zgłaszając pożar. Obaj pobiegli zorientować się w sytuacji. W pierwszej kolejności krzycząc oraz pukając do szyb i drzwi domostwa na podwórku, obok budynku, gdzie się paliło, aby wybudzić ludzi. Jak dodają, żywioł zastał wszystkich w głębokim śnie. Brama, dom wszystko było pozamykane. Po wybudzeniu właścicieli posesji okazało się, że są to dwie starsze osoby. Panowie, widząc, że w bezpośrednim sąsiedztwie działki i płonącego budynku gospodarczego znajduje się dom mieszkalny drewniany, praktycznie ściana w ścianę z płomieniami... interweniowali i tam. Również wybudzając dwie osoby ze snu.
 

Całość opisywanych wydarzeń rozpoczęła się po godzinie czwartej nad ranem. Jak relacjonuje Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP Zbigniew Bury o godzinie 4.19 jednostka OSP Sokołów Małopolski została zadysponowana do pożaru. Na miejsce zadysponowano również Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP nr 3 w Rzeszowie. Przyczyny pożaru budynku gospodarczego nie ustalono. Jednocześnie Komendant Zbigniew Bury przekazuje czujnym myśliwym wyrazy szacunku i podziękowania za prawidłową postawę wobec powstałego zagrożenia. Pan Bogusław i p. Jacek mówią tak, gdyby nasza interwencja była półgodziny później, to nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy mieszkańców... na całe szczęście dla wszystkich była ona na czas. Tak rutynowe polowanie zmieniło się w akcje ratowniczą dwóch dzielnych myśliwych z Koła Łowieckiego „Sokół", której świadkiem był także duński myśliwy.
 

Bardzo dziękuję p. Bogusławowi i p. Jackowi za rozmowę o tym wydarzeniu, gdyż przekaz jest bardzo ważny. Nie bądźmy nigdy obojętni, reagujmy na wszelką krzywdę. Być może dzięki tej obywatelskiej ludzkiej interwencji ocalały cztery istnienia, dwie rodziny sąsiadujące ze sobą. Człowiek planuje, a Bóg kieruje. Tym razem człowiek zaplanował poranne polowanie, a Bóg wyznaczył obu myśliwym w tych godzinach inne zadanie, czyli „służbę anioła stróża" nad losami mieszkańców ul. Akacjowej na cichym pograniczu Sokołowa Małopolskiego i Turzy.
 

Autor: Marek Kida


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama