Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Rzeszów zyska Ogród Motyli i łąkę krokusową

Podziel się
Oceń

Miłośnicy natury z Rzeszowa z pewnością ucieszą się na wiadomość o powstaniu dwóch nowych zielonych atrakcji w mieście. Na Bulwarach nad Wisłokiem, w sąsiedztwie łąki kwietnej i trzmielowiska, zostanie utworzony Ogród Motyli.
Rzeszów zyska Ogród Motyli i łąkę krokusową

Posadzone zostaną tam rośliny uwielbiane przez te piękne owady, takie jak astry, budleje, jeżówki, kocimiętki, szałwie i lawendy. Dodatkowo, dla motyli przygotowane zostaną specjalne domki. Ogród będzie gotowy do końca czerwca tego roku. Wykonawcą inwestycji jest firma MarkFlor z Krakowa, która odpowiada również za drugą zieloną atrakcję - łąkę krokusową na zieleńcu przy Placu Ciechociemnych.

Zarówno Ogród Motyli, jak i łąka krokusowa, zostaną sfinansowane z "Zielonego Funduszu dla Rzeszowa", do którego środki wpłaciła firma InPost. Łączny koszt tych przedsięwzięć to 96 tys. zł.

Warto wspomnieć, że w tym roku Rzeszów świętuje swoje 670-lecie. Z tej okazji przez cały rok organizowane są różne wydarzenia upamiętniające rocznicę. Jednym z nich będzie właśnie wspomniana wyżej niebieska łąka, która powstanie na zieleńcu pomiędzy Wisłokiem a budynkami Zespołu Szkół Gospodarczych. Na łące posadzone zostaną rośliny o niebieskich kwiatach. Otwarcie łąki planowane jest jeszcze na czerwiec tego roku.

Nowe zielone zakątki z pewnością staną się popularnymi miejscami wśród mieszkańców Rzeszowa i turystów. Będą one nie tylko miejscem odpoczynku i relaksu, ale również przyczynią się do zwiększenia różnorodności biologicznej w mieście.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: maxTreść komentarza: PO- potworna obłuda!!!Data dodania komentarza: 11.06.2024, 19:09Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Klient - nie loteriaTreść komentarza: No a jak zmienić umowę z przewidywań na kołku pisanych na rozliczenie miesięczne wg wskazań własnych w eBOK? Chcę płacić miesięcznie za to co zużyję, a nie płacić za miejsce parkingowe i czekać na "obsługę" w stacjonarnym "B"iurze "O"bsługi "Klienta". Jednocześnie nieźle sobie radzą, skoro rejon Rzeszów Teren obsługuje ktoś z Mielca, a nawet w zgłaszaniu awarii Poznań mi się trafił. Sponsoring też chyba warto by ograniczyć, żeby swoje koszty zmniejszyć.Data dodania komentarza: 11.06.2024, 18:35Źródło komentarza: PGE zaprasza do udziału w Zielonej Loterii. Wygraj elektryczny samochód, hulajnogę czy rowerAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: PIS = Pieniądze I Stołki A tak bardzo narzekają na UE Euro dolary mimo to pachną .Data dodania komentarza: 11.06.2024, 14:38Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Kolejny raz wyborcy Podkarpacia skazują region na zaściankowość. Czy muszą wygrywać ludzie nie z regionu a "spadochroniarze". Nie dość że nie "nasi" to jeszcze uchylający się za immunitetem, przestępcy. Gdyby Obajtek był niewinny to nic nie stało na przeszkodzie aby przed komisją śledczą się stawił i odpowiedział na zarzuty.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 19:06Źródło komentarza: Tomasz Buczek w Parlamencie Europejskim. Połuboczek w SejmieAutor komentarza: KubuśTreść komentarza: Towarzystwo wzajemnej adoracji (K.K) liczy na poparcie skrajnej prawicyData dodania komentarza: 08.06.2024, 09:15Źródło komentarza: Pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych PodkarpaciaAutor komentarza: ZastanawiającyTreść komentarza: Wg przekazu powstało "kolegium prezydenckie". Nie ma czegoś takiego w ustawie o samorządzie gminnym. I to jest wystarczające dla opisania obsady stołków, których im brakuje, więc tworzą nowe.Data dodania komentarza: 08.06.2024, 08:35Źródło komentarza: Złota „trójka” Konrada Fijołka
Reklama
Reklama
Reklama