Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Podkarpacka Oszukana Wieś. Ciąg dalszy protestu rolników w Duńkowiczkach

Podziel się
Oceń

Od 31 maja w podkarpackiej wsi Duńkowiczki trwa protest mieszkańców, dotyczący budowy drogi 881 i połączenia jej z drogą krajową 77. Głos w interesie protestujących mieszkańców wsi zabrał poseł Adam Dziedzic.
Protest rolników Duńkowiczki
Rolnicy protestujący przeciwko braku konsultacji w sprawie budowy nowej drogi w Duńkowiczkach i okolicach

Autor: Czytelnik

Poseł PSL zwrócił uwagę na problemy, związane z inwestycją. Dobro miejscowych nie zostało uwzględnione - choć budowa w założeniu jest ważna, ludność dopiero z mediów dowiedziała się o planowanym przebiegu trasy, która według ustaleń Radia Rzeszów ma przebiegać m.in przez bardzo dobre grunty klasy drugiej w Duńkowiczkach, jak i w okolicznych miejscowościach. 

Sytuacja budzi sprzeciw mieszkańców - proponują oni budowę dróg wzdłuż linii kolejowych, aby pozostawić gleby orne w dobrym stanie.

Pozytywnie nastawieni do technicznych aspektów inwestycji, politycy Prawa i Sprawiedliwości (PiS), jak i wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, nie skorzystali z możliwości osobistego porozmawiania z mieszkańcami na proteście, pomimo zaproszenia do dialogu.

- Ci, którzy mówią, czym jest godność człowieka, szacunek do niego, powinni zwrócić uwagę na to, co się dzieje - mówi poseł. - Mówię to choćby nawet w kwestii dzisiejszej wojny na Ukrainie i tego, co dzieje się na naszych drogach. Te korki, które sięgają nawet kilkudziesięciu kilometrów, mogą zaraz pojawić się tu - na tej drodze. Dodatkowy ruch spowoduje, że życie tutaj będzie utrapieniem - alarmował poseł.

Adam Dziedzic nawołuje do konsultacji i do rozmów pomiędzy władzami a mieszkańcami, aby problem został zrozumiany i rozwiązany. Mówi o rozpatrywaniu tej inwestycji jako o projekcie realizowanym przez lata, który nie przeszkodzi w spokojnym funkcjonowaniu mieszkańców sąsiadujących z terenem budowy. 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama