Święto Niepodległości w tym roku, ze względu na trwającą pandemię przybrało nieco inny obraz niż zazwyczaj. Obchody państwowe odbyły się w okrojonym składzie oraz w skromnej formie. W większości miast nie odbywają się również coroczne Marsze Niepodległości oraz happeningi z tym związane. Składanie kwiatów oraz hołdu poległym odbywa się w małych grupkach, bez specjalnych dodatków. W takiej też formie odbyły się obchody przeprowadzone przez studentów rzeszowskich uczelni.
Punktualnie o godzinie 12.00 Samorząd Uczelni Collegium Humanum złożyli kwiaty pod pomnikiem Leopolda Lisa-Kuli na Placu Farnym. W obchodach uczestniczyło kilkanaście osób, wszystko z zachowaniem wszystkich rygorów sanitarnych. Miejsce nie było przypadkowe. Jest on bowiem jednym z symboli walk o Niepodległość w naszym regionie.
W dzisiejszym dniu 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rodzi się refleksja, niewątpliwie żyjemy w wolnym kraju i nasza teraźniejszość nie jest zagrożona rubieżami wojen, jednak nieustannie należy pielęgnować nasz kraj i dbać o coraz to lepsze jutro. Polskę tworzymy wspólnie, tylko w harmonii jest w stanie trwać oraz być dla nas ostoją. Jako Samorządu naszej uczelni, złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli. Jest to nasz wyraz szacunku w stosunku do każdego, kto walczył o to, żebyśmy dziś żyli w wolnym kraj- powiedziała przewodnicząca Samorządu Studenckiego Collegium Humanum Szkoły Głównej Menadżerskiej filii w Rzeszowie, Karolina Górniewicz.
Wcześniej, w tym samym miejscu symboliczne wieńce złożyli przedstawiciele lokalnie Lewicy oraz Młodej Lewicy z posłem Wiesławem Bużem na czele.
Reklama
Święto Niepodległości- Studenci oddali cześć poległym
11 Listopada w 102 rocznice odzyskanie przez Polskę wolności, studenci Rzeszowscy uczcili pamięć walczącym o Niepodległość. Złożyli oni kwiaty pod pomnikiem Leopolda Lisa-Kuli na placu Farnym w Rzeszowie.
- Krauz Sebastian
- 11.11.2020 13:50
Powiązane galerie zdjęć:
Data dodania:
11.11.2020 13:50
Reklama
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
Przejdź do kategorii
Rzeszów Podkarpacie Na sygnale Powiat Rzeszowski Kultura i rozrywka Sport PAP Zapowiedzi wydarzeń Biznes i finanse Zdrowie Turystyka Pomagamy Pogoda Świlcza Błażowa Boguchwała Głogów Małopolski Sokołów Małopolski Tyczyn Chmielnik Hyżne Kamień Krasne Lubenia Dynów Trzebownisko SPONSOROWANE Blogostrefa Telewizja trzebowniskoOstatnie komentarze
Ł
Autor komentarza: red
Treść komentarza: Wystarczy wejść do artykułu, żeby się przekonać, że autor był na miejscu. Wystarczy mieć odrobine wyobraźni, aby zrozumieć, że gdy masa ludzi wejdzie do wody, to przestanie ona być lazurowa... niestety ktoś tu jest uprzedzony do Pismaka, pozdro dla Dominika
Data dodania komentarza: 28.06.2026, 14:40
Źródło komentarza: Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej. Podkarpacka plaża, która zachwyca błękitem wody
Autor komentarza: Pisak do wymiany
Treść komentarza: Czy autor postu był tam na miejscu ? Bo mam wrażenie że ten wysryw powstał na podstawie wyobraźni, woda była piękna ale może w tamtym roku. Obecnie bagno i muł.
Zapraszam autora do kontaktu z okulista, a najlepiej wybrać się i zobaczyć coś o czym się pisze
Data dodania komentarza: 28.06.2026, 14:00
Źródło komentarza: Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej. Podkarpacka plaża, która zachwyca błękitem wody
Autor komentarza: Oldboy
Treść komentarza: I powstanie sanatorium miłości,
Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:11
Źródło komentarza: W gminie Trzebownisko powstanie pierwsza tężnia solankowa
Autor komentarza: Michał
Treść komentarza: Widać że fajne miejsce. Przykra sprawa, że chcą to ludziom odebrać.
Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:42
Źródło komentarza: Miasto należy do mieszkańców. Dlaczego tracimy więcej niż kawałek Sanoka
Autor komentarza: hehe
Treść komentarza: A gdzie Hus najwiekszy karakan narodowy z Budziwoja?
Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:56
Źródło komentarza: Protest w Rzeszowie w obronie pamięci Henry’ego Nowaka. Uczestnicy sprzeciwiali się masowej migracji
Autor komentarza: CD
Treść komentarza: Zwykły głąb. Nie potrafił rozwiązać oczywistej sprawy.
Data dodania komentarza: 21.06.2026, 16:42
Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama



Napisz komentarz
Komentarze