Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

OSP Lecka z tytułem Jednostki OSP Roku Polski 2025

Podziel się
Oceń

Ogromny sukces druhen i druhów z Lecki! Tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna została uhonorowana tytułem Jednostki OSP Roku Polski 2025 – prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym najbardziej zaangażowanym i zasłużonym jednostkom straży pożarnej w kraju.
OSP Lecka z tytułem Jednostki OSP Roku Polski 2025

Autor: Ochotnicza Straż Pożarna Lecka

Jak podkreślają przedstawiciele jednostki, a także błażowscy samorządowcy, nagroda ta to efekt wieloletniej pracy, pełnej poświęcenia, determinacji i gotowości do niesienia pomocy mieszkańcom gminy i całego regionu.

Finał z pompą na KIELCE IFRE-EXPO

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się podczas ogólnopolskiej gali towarzyszącej targom pożarniczym KIELCE IFRE-EXPO – jednego z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce. Wśród najlepszych jednostek z całego kraju to właśnie OSP Lecka została wyróżniona jako najbardziej aktywna i skuteczna formacja roku.

fot. Ochotnicza Straż Pożarna Lecka

Galę poprowadziła dziennikarka Elżbieta Dziewięcka, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Burmistrz Błażowej, Jerzy Kocój oraz Przewodniczący tamtejszej Rady Miejskiej, Wojciech Kruczek. Ich obecność była wyrazem uznania dla działań jednostki oraz potwierdzeniem, jak ważne dla gminnego samorządu jest wspieranie miejscowych jednostek OSP.

Ogólnopolski zasięg

Plebiscyt, w którym triumfowała OSP Lecka, odbywał się pod honorowym patronatem Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP, Waldemara Pawlaka. Partnerem plebiscytu były z kolei Targi Kielce – organizatorzy IFRE-EXPO.

Należy zaznaczyć, że tytuł Jednostki OSP Roku Polski 2025 to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także wyraz uznania dla całej społeczności, która wspiera działania strażaków. To docenienie setek godzin spędzonych na szkoleniach, udziału w akcjach ratunkowych oraz pracy edukacyjnej i prewencyjnej prowadzonej w gminie Błażowa i powiecie rzeszowskim.

fot. Ochotnicza Straż Pożarna Lecka

Dla OSP Lecka to moment historyczny – potwierdzenie, że pasja, solidarność i nieustanne podnoszenie swoich kompetencji mogą prowadzić do sukcesu na szczeblu ogólnopolskim. To także inspiracja dla innych jednostek OSP w Polsce, by nie ustawać w pracy na rzecz bezpieczeństwa swoich społeczności.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Naprawde czarny spasły klecha ma decydować co wierni mogą jeści i kiedy? Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:09 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu! Autor komentarza: lózak Treść komentarza: mieli wspomnieć o wszystkich pociągach które nie dojechały? Nic nie napisali o dziesięciu opóźnionych do Rzeszowa Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:08 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: hehe Treść komentarza: Przecież to żadna nowość. Od dawna było wiadomo że pastwo polskie dało Rysiczom parasol ochronny Data dodania komentarza: 8.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: SZOKUJĄCE USTALENIA DZIENNIKARZY: GANGSTERZY OD PODKARPACKICH AGENCJI TOWARZYSKICH BYLI AGENTAMI POLSKICH SŁUŻB! Autor komentarza: Natalia Treść komentarza: Jestem ciekawa, dla czego nie ma wzmianki o pociągach do Przemyśla, do którego dotarłam około 3 w nocy , zamiast 21.22??? Data dodania komentarza: 5.06.2026, 17:31 Źródło komentarza: Śmiertelne potrącenie na stacji w Sędziszowie. Środowy dramat sparaliżował ruch pociągów na Podkarpaciu Autor komentarza: cinkciarz Treść komentarza: Poszła w melanż ! Data dodania komentarza: 4.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: Zaginęła 20-letnia Andżelika Kaczor [AKTUALIZACJA: Dziewczyna odnaleziona!] Autor komentarza: Wielki Dario Treść komentarza: Jak ja się przekopem tym zakazem tak że dokupie kilo karkówki i będzie melanzyk na kiełbasce i mięsku na pohybel czarnym i czerwonym 😂😂 Data dodania komentarza: 4.06.2026, 08:26 Źródło komentarza: Kiełbasa z grilla dopiero w sobotę? Biskupi nie udzielili dyspensy na Podkarpaciu!
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama