Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Piknik Rodzinny 170/40 fundacji "Szansa 21"

Podziel się
Oceń

W ubiegłą niedzielę samo południe na terenie kompleksu Millenium Hall w Rzeszowie odbywał się Piknik Rodzinny. To impreza integracyjna podczas której wiele mówiło się o funkcjonowaniu dzieci i dorosłych z Zespołem Downa. Dlaczego akurat ta tematyka?
  • Źródło: informacja prasowa
Piknik Rodzinny 170/40 fundacji "Szansa 21"
Powody są dwa. Po pierwsze październik to miesiąc poświęcony właśnie tym osobom. Po drugie zaś tego dnia odbywał się finał 170 kilometrowego biegu Marka Skwary - prezesa fundacji zrzeszającej rodziny osób z trisomią "Szansa 21".

Marek Skwara z okazji swoich czterdziestych urodzin postanowił pobiec dla chorych dzieci: Michałka, Gabrysia i Przemka, a środki z okazji biegu zbierano za pomocą portalu zrzutka.pl. Dostojny jubilat swa trasę rozpoczął 16.10 w Ustrzykach Dolnych, by dalej biec do Przemyśla, Jarosławia, Przeworska i Łańcuta a w niedzielę 17.10 tuż przed godziną czternastą dotarł na teren kompleksu Millenium Hall w towarzystwie sekretarza miasta Marcina Stopy.

Na miejscu oczekiwali Marka Skwarę kibice, przyjaciele, współpracownicy, oraz wszyscy, którzy chcieli włączyć się w tą akcję.

Marcin Jurzysta
Marcin Jurzysta


W oczekiwaniu na biegacza uczestnicy Pikniku podziwiali niesamowite pokazy Szkoły Rolkowej WODZU, odbywali wspólny trening z Akademią Sportu CHIKARA, posłuchali wypowiedzi doktora Adama Dudka, który na co dzień opiekuje się dziećmi z Zespołem Downa. Ponadto podziwiano grupę akrobatyczną "STAL" Rzeszów, oraz uczestników Szkoły Tańca Sportowego "AKSEL" Rzeszów.

Wszystkich zachwyciła ZUMBA KIDS, prowadzona przez Monikę Świder, a także parada motocyklowa Legion of Brothers FG Jarosław.

Przybyły na miejsce Marek Skwara choć wyczerpany nie krył wzruszenia. Biegacza witali: Prezydent Rzeszowa - Konrad Fijołek, Bernadeta Szczypta - dziennikarka zajmująca się potrzebami osób z niepełno sprawnościami, oraz dr Marcin Jurzysta - sam zmagający się z niepełnosprawnością działacz społeczny, który wręczył biegaczowi pamiątkową statuetkę z symboliczną sentencją - ZAWSZE ZWYCIĘŻAJ.

Marcin Jurzysta
Uczestnicy imprezy


Imprezę uświetnił koncert zespołu THE SIDE. Przed zakończeniem wydarzenia Marek Skwara podziękował wszystkim, którzy przyczynili się realizacji tego przedsięwzięcia.

Biegacz wskazał tu na swoją żonę i współpracowników z Fundacji, obsługę i gospodarzy kompleksu Millenium Hall z prezes Martą Półtorak na czele. Podziękowania skierowane zostały również w stronę najbliższych współpracowników Skwary: Pawła Hanulaka, Jacka Szymela, Marzeny Skutnickiej, Agaty Stopy, Ani Łapińskiej, oraz Małgorzaty Głodowskiej, a także wolontariuszy, którzy w czasie Pikniku zbierali datki do puszek.

Marek Skwara wskazał jak cenna jest dla niego współpraca z Marcinem Jurzystą, który bardzo mu pomógł w organizacji przedsięwzięcia a na dodatek przyciągnął do tej akcji wielu sponsorów.

Pozostaje mieć nadzieję, że to nie ostatnie tego typu wydarzenie w Rzeszowie, że nasze miasto będzie stawało się jeszcze bardziej otwarte i tolerancyjne, że wszelka inność nie będzie stanowiła obiektu zainteresowania, a stanie się po prostu… normalnością.

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama