Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Posłowie Konfederacji zaprezentowali w Rzeszowie program

Podziel się
Oceń

W poniedziałkowe popołudnie, 25 lipca, na rzeszowskim Rynku odbyła się konferencja prasowa polityków Konfederacji. Udział w niej wzięli m.in. posłowie ugrupowania: Grzegorz Braun, Jakub Kulesza, Robert Winnicki oraz Krzysztof Tuduj. Zaprezentowali oni główne założenia oraz postulaty swojego środowiska na zbliżające się wybory.
Posłowie Konfederacji zaprezentowali w Rzeszowie program
Konfederacja - Posłowie i działacze Konfederacji zaprezentowali w Rzeszowie swój program wyborczy

Autor: Krystian Propola

Rozsądek, nie rozdawnictwo


Konferencja prasowa posłów nosiła tytuł "Po stronie Polski". Jak podkreślali działacze ugrupowania, ich celem jest przede wszystkim "stanie po stronie wolności Polski i Polaków". Wizyta ich liderów w Rzeszowie natomiast, jest kolejnym dniem ich podróży po Polsce, stanowiącej część tzw. "Letniej Ofensywy Konfederacji".

Jako pierwszy głos zabrał Ryszard Skotniczny, przedstawiciel partii KORWiN na 22. okręg wyborczy.

-Konfederacja jako jedyna partia proponuje rozsądek i ma pomysł co zrobić, żeby Polacy nie zubożeli - mówił Skotniczny. 

Podkreślił on również skalę i skutki zjawiska inflacji w Polsce, a także nakreślił, w jaki sposób dotyka ona przedsiębiorców. Zaznaczył również jednak, iż najbardziej spadek wartości pieniądza dotknie tych najmniej zarabiających.

-Inflacja, która zżera nasze oszczędności, zawsze dotyka najbardziej najbiedniejszych - dodawał.

Skotniczny tłumaczył, iż "rozdawnictwo" oraz gigantyczne transfery socjalne nie stanowią odpowiedzi na obecne problemy. Dlatego też konieczne, jego zdaniem, jest m.in. powrót do korzystania z węgla.

 

PR w armii i przygotowania do kampanii


Następnie głos zabrał prof. Andrzej Zapałowski, ekspert ds. bezpieczeństwa oraz wykładowca akademicki, związany ze środowiskami Konfederacji.

-Musimy skończyć z polityką PR-ową, którą prowadził rząd poprzedni i obecny. Musimy rozliczać tych, którzy rządzą po czynach. Mówi się o 250-tysięcznej armii operacyjnej, a, proszę państwa, zwiększa się ze 104 do 106 garnizonów w Polsce. Mamy ok. 110-114 tys. żołnierzy wojsk operacyjnych, a przy ilości takiej, do której dążymy, powinno być 300 garnizonów. To pokazuje, że jest to PR - tłumaczył Zapałowski.

Skrytykował on też rząd za wieloletnie zaniedbania w zakresie produkcji zbrojeniowej czy szkolenia, wyjaśniając, iż są to kluczowe kwestie dla egzystencji naszego państwa.

Z kolei Tomasz Buczek, działacz Ruchu Narodowego, zabrał głos w sprawie tworzenia list w wyborach samorządowych i przygotowań do zbliżającej się kampanii wyborczej.

-Na jesień tego roku ruszamy w teren z naszym programem. Będziemy odwiedzać wszystkie powiaty - zapowiedział Buczek.

 

Krytyka podwyżek


Po działaczach lokalnych, głos zabrali posłowie koła poselskiego Konfederacji w Sejmie. Jako pierwszy, głos zabrał jego przewodniczący, Jakub Kulesza. Odniósł się on do kwestii podwyżek dla polityków i zaplanowanych na rok 2023 wzrostów kosztów utrzymania Kancelarii Sejmu o 23%.

-Te podwyżki mają dotyczyć wszystkich - pracowników, Rady Marszałkowskiej, ale też i posłów, ministrów, premiera i prezydenta - tłumaczył Kulesza. 

Następnie dodał: -Ja nikomu nie żałuję, ale sytuacja, w której co najmniej 230-232 parlamentarzystów doprowadziło do historycznej inflacji i wzrostu cen w Polsce, i w której ci posłowie mają zostać wynagrodzeni za to podwyżkami, to jest skandal! - mówił.

Później głos zabrał prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki, który również odniósł się do tej sprawy.

- Proszę państwa, przez 20 lat pensje poselskie stały w miejscu i nagle w zeszłym roku wystrzeliły. My uważamy, że jest to po prostu jakiś dziki system! Posłowie powinni zarabiać stosownie do tego, jak się ma sytuacja gospodarcza i los Polaków w kraju - wyjaśniał Winnicki.

Jak mówił, rozwiązanie to nie będzie wymagać "kombinacji", lecz będzie to sprawiedliwe w stosunku do reszty społeczeństwa. Podobnego zdania był też inny poseł Konfederacji, Krzysztof Tuduj.

-Politycy PiS-u wymyślili jak walczyć z inflacją - wymyślili to w ten sposób, że dadzą sobie podwyżki, żeby nie czuć tej inflacji. To jest absurd! - mówił.

Na koniec głos zabrał reprezentujący okręg rzeszowski, poseł Grzegorz Braun. Podziękował on za obecność mediom i przypomniał, że Konfederacja jako ugrupowanie istnieje już cztery lata.

-Myślę, że udało nam się w pewnych bardzo ważnych kwestiach wystąpić w charakterze jedynego głosu sprzeciwu wobec działań zjednoczonej koalicji covidowo-wojenno-podatkowo-eurokołchozowej i wystąpić w interesie Polski, w interesie narodowym, w obronie polskiej racji stanu - powiedział Grzegorz Braun do zgromadzonych na rzeszowskim Rynku dziennikarzy.

Stwierdził on też, iż Konfederacja jako jedyna jest ugrupowaniem, które nie popiera podwyżek podatków, których miało zostać wprowadzonych podczas tej kadencji Sejmu ok. kilkadziesiąt. Największym z nich, jego zdaniem, miał być "podatek inflacyjny", przed którym politycy konfederaccy mieli ostrzegać już wcześniej. Polityk zapowiedział też, iż jednym z haseł jego ugrupowania będzie "Nigdy więcej lockdownów".

 

Program Konfederacji


Po zakończeniu konferencji prasowej, działacze Konfederacji spotkali się z mieszkańcami Rzeszowa, wręczając im broszury z ich programem wyborczym, zatytułowanym "Po stronie Polski". Jak podkreślali politycy ugrupowania, w tym Grzegorz Braun, jest to wyłącznie aneks do wcześniejszych postulatów ugrupowania. Został on zaprezentowany rzeszowianom w Hotelu Grein na spotkaniu z posłami o godz. 18:00.

Program składa się z następujących haseł (opisanych szerzej w broszurce, udostępnionej również na stronie Konfederacji):

-Pokonamy inflację!
-Swoboda produkcji rolnej
-Dość gnębienia zmotoryzowanych!
-Suwerenność energetyczna Polski
-Polskie elektrownie jądrowe
-Innowacyjne technologie w energetyce
-Silna i nowoczesna armia
-Rozwińmy polski przemysł zbrojeniowy!
-Podnieśmy zdolności militarne Polaków
-Krajowy Plan Odbudowy do kosza!
-Podmiotowe stosunki z Ukrainą
-Nie dla imigracji socjalnej!


Napisz komentarz
Komentarze
PublicznyObserwator 26.07.2022 16:44
I tym sposobem dzięki Konfederacji wszyscy zobaczyli jak naprawdę wygląda prawdziwa TĘCZA! ;)

dbobak 26.07.2022 14:57
Łamiąca wiadomość

Tęcza! 26.07.2022 09:19
Przeszli przez tęcze! to znak!

Tomek 26.07.2022 08:26
Program, ten i poprzednie (bo jak sami mówią, wcześniejsze nadal są aktualne, a nowsze je uzupełniają), do pobrania z ich strony.

Czesław 26.07.2022 04:25
Żeby skomentować to najpierw należy przeczytać ten program "Po stronie Polski" a ja tego programu nie mam. Ale tak "na oko" te hasła to są takie życzeniowe, jedynie ostatnie trzy skomentuję. Czy z KPO można zrezygnować, jeżeli tak to popieram wyrzucenie tego do kosza. Popieram też Konfederację w sprawie dwóch ostatnich punktów, mają tu stuprocentową rację.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama