Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Wykład otwarty światowej sławy kryminologa w WSPiA

Podziel się
Oceń

"Kontrola przestępczości z perspektywy kryminologicznej i porównawczej" to temat wykładu otwartego dla studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Wygłosi go światowej sławy kryminolog Liqun Cao, wykładowca Ontario Tech University. Wykład odbędzie się w czwartek 13 października 2022 r. o godzinie 10:00 w głównej Auli WSPiA.
Wykład otwarty światowej sławy kryminologa w WSPiA

Autor: Materiały prasowe

Liqun Cao jest światowej sławy kryminologiem. Jest profesorem socjologii i kryminologii, obecnie pracuje w Ontario Tech University, wcześniej zajmował wysokie stanowiska w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Eastern Michigan w Ypsilanti i Salem State University w Massachusetts. Jest autorem głównych teorii kryminologicznych m.in.: koncepcji kryminologii międzynarodowej/porównawczej oraz teorii z zakresu legitymizacji działań policji w aspekcie rasy/pochodzenia etnicznego.

Jego badania naukowe opisywano w wielu najlepszych czasopismach krajowych i międzynarodowych, m.in. w czasopismach: "Kryminologia a wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych", "Justica Quarterly", "Policjant", "Problemy społeczne". Był współredaktorem książki "Zbrodnie a kultura prawa i porządku" (2007). Zdobył nagrodę Donal MacNamara Akademii Nauk o sprawiedliwości w sprawach karnych w 2008 roku za najlepszy artykuł roku. Autor podręcznika Routledge of Chinese Criminologie (2014). Nadal jest współredaktorem czasopisma "Kryminologia a wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych", periodyk ten jest prestiżowym czasopismem z zakresu wiedzy kryminologicznej w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Prof. Liqun Cao gości w Polsce z serią wykładów, które pozwalają poznać studentom tajniki kryminologii. Oprócz studentów WSPiA wysłuchają go również m.in. studenci Uniwersytetu w Białymstoku. Liqun Cao towarzyszyć będą wykładowcy WSPiA Prof. Ewa Guzik-Makaruk, ekspert w zakresie prawa karnego, medycznego prawa karnego, międzynarodowego prawa karnego oraz Prof. Emil Walenty Pływaczewski, kryminolog, członek jury Sztokholmskiej Nagrody Kryminologicznej - "nobla kryminologicznego".

Do udziału w wykładzie "Kontrola przestępczości z perspektywy kryminologicznej i porównawczej" zapraszamy w czwartek 13 października 2022 r. Spotkanie w Auli głównej w kampusie WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 rozpocznie się o godzinie 10:00.



Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama