Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Kodeks Agenta PRO pokazuje, jak wprowadzać najlepsze praktyki branży nieruchomości

Podziel się
Oceń

"Dlaczego po pierwszym kontakcie klient znika i nigdy nie wraca? Co takiego robi konkurencja, że skutecznie przyciąga zainteresowanych?" - takie pytania zadają sobie agenci nieruchomości, którzy chcą być skuteczniejsi w swojej pracy. Otodom postanowił im doradzić, jak mogą skuteczniej działać tworząc Kodeks Agenta PRO.
Kodeks Agenta PRO pokazuje, jak wprowadzać najlepsze praktyki branży nieruchomości

Autor: PAP

Polacy są coraz bardziej wymagający w stosunku do agentów nieruchomości. Badanie przeprowadzone przez IQS na zlecenie Otodom w październiku 2022 r. pokazuje, że odsetek zadowolonych z usług agentów nieruchomości spadł o 5 punktów procentowych rok do roku. Jednocześnie rośnie grupa osób deklarujących neutralny stosunek do agentów nieruchomości. Było to 42 proc. badanych, w porównaniu do 39 proc. z ubiegłego roku.

Spadek w odsetku pozytywnych ocen dla agencji nieruchomości pokazuje, że Polacy są coraz bardziej świadomi, czego mogą oczekiwać w ramach takiej współpracy. Rynek pośrednictwa w Polsce stale się rozwija, a wraz z rozwojem kompetencji wśród przedstawicieli branży, równolegle rosną wymagania osób, które z ich usług korzystają. Z kolei większa neutralność konsumencka może oznaczać podejście pozbawione stereotypów i z pewnością daje branży okazję do pracy nad wizerunkiem poprzez profesjonalizację, jakościową obsługę, oferowanie najnowocześniejszych usług, a przede wszystkim koncentrację na oczekiwaniach klientów. To pokazuje, jak ważny jest ciągły rozwój, inwestowanie w wiedzę i nowoczesne narzędzia.

Jednym z takich narzędzi jest Kodeks Agenta PRO - praktyczny poradnik dla biur nieruchomości, które chcą podbijać rynek. Został stworzony przez Otodom wraz z laureatami nagrody Lider Nieruchomości 2021, którzy pod przewodnictwem Joanny Hirsz - jednej z topowych ekspertek w temacie CX, czyli doświadczeń klienta - zebrali w jednym kompendium najlepsze praktyki agentów.

Otodom chce profesjonalizować branżę, działać na rzecz poprawy wizerunku agenta nieruchomości i uświadomić nieprzekonanych, że dobry specjalista pomaga przejść przez proces kupna, sprzedaży czy najmu nieruchomości w sposób komfortowy i bezpieczny.

Kodeks Agenta PRO wspiera agencje nieruchomości w ich codziennej pracy, tak, by mogły szybko reagować na rosnące oczekiwania klientów i zmieniającą się sytuację na rynku. Przed agentem stoi bowiem niełatwe zadanie połączenia dwóch ról - skutecznego eksperta i godnego zaufania partnera.

W Kodeksie wzięto pod lupę ogólne etapy kontaktu z klientem w procesie zakupu lub sprzedaży nieruchomości i wskazano kluczowe momenty każdej ze ścieżek, poruszając dodatkowo temat najmu. Autorzy podpowiadają co zrobić, by pozytywnie zaskoczyć, by uniknąć kłopotliwych sytuacji oraz jak im zapobiegać, a także jak pozostawić po sobie najlepsze wrażenie jak najmniejszym kosztem. Kodeks Agenta PRO jest dla agentów nieruchomości wsparciem i inspiracją w wypracowaniu unikalnej recepty na profesjonalną obsługę obecnych oraz przyszłych klientów. Dzięki niemu agenci jeszcze lepiej poznają klientów - ich perspektywę, obawy i oczekiwania, a to z kolei pozwoli na stworzenie prawdziwej przestrzeni porozumienia we wspólnej rzeczywistości i co za tym idzie, bezstresowych transakcji zakończonych sukcesem.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama