Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Akademia Liderek w Rzeszowie już za kilka dni

Podziel się
Oceń

Stowarzyszenie Kobiety w Centrum – Oddział Podkarpacki zakończyło rekrutację na II edycję Akademii Liderek skierowaną do kobiet, które chcą podnosić swoje kompetencje liderskie i  aktywnie działać w życiu publicznym.
Trzy uczestniczki projektu kobiety w centrum
Na zdjęciu od lewej: Barbara Traciak, przedstawicielka Zarządu Oddziału Podkarpackiego Stowarzyszenia „Kobiety w Centrum”; Monika Skowrońska-Ziomek prezeska Oddziału Podkarpackiego Stowarzyszenia „Kobiety w Centrum” i Magdalena Burghardt przedstawicielka Zarządu.

Źródło: Fot. archiwum stowarzyszenia - I edycja Podkarpackiej Akademii Liderek odbyła się w Przemyślu w październiku 2022 roku

W dniach 1-2 kwietnia 2023 roku czterdzieści kobiet z naszego województwa będzie podnosiło swoje kompetencje, biorąc udział w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez najlepszych trenerów w kraju. Inauguracja wydarzenia odbędzie się w Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab Rzeszów. 

- Patronaty nad Akademią objęli Komisja Europejska, Rzecznik Praw Obywatelskich, Fundacja Onkocafe, twojstyl.pl, partnerami są Fundacja Konrada Adenauera i WP LAW Kancelaria Prawna Woźniccy&Partners, a nasz partner szkoleniowy, to Szkoła Liderów – informuje Monika Skowrońska-Ziomek prezeska Oddziału Podkarpackiego Stowarzyszenia „Kobiety w Centrum” i dodaje – Dziękuję naszym partnerom samorządowym, którymi są Miasto Rzeszów i Gmina Świlcza oraz regionalnym mediom za patronat: HaloRzeszow.pl, gospodarkaPodkarpacka.pl i SuperNowości24.pl. Nawiązaliśmy też współpracę z Europe Direct Rzeszów.

Program Akademii Liderek  obejmuje dwa, intensywne dni warsztatów, w tym między innymi: 

  • Siła Kobiet, które poprowadzi Magdalena Sobkowiak-Czarnecka prezeska Stowarzyszenia „Kobiety w Centrum”;
  • Rzecznik Praw Obywatelskich jako organ ochrony praw kobiet – Przedstawiciel z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich
  • Unia jest kobietą – przepisy unijne wzmacniające prawa kobiet – dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene ekspertka Team Europe
  • Kompetencje Liderskie –Aneta Birnbaum trenerka ze Szkoły Liderów
  • Budowanie marki osobistej – Joanna Burnos trenerka LEADERIS Institute
  • Czy pieniądze mają płeć? – Aida Warsztocka doktorantka Szkoły Głównej Handlowej w  Warszawie, prowadząca wykłady dla studentów międzynarodowych.

- Uczestniczki Akademii mogą się również spodziewać dodatkowych inspirujących wydarzeń, takich jak wieór autorski mieleckiej pisarki Małgorzaty Drozdowskiej piszącej pod pseudonimem Maja Drozd – Pisarka do szuflady – informuje Monika Skowrońska-Ziomek.

To nie koniec niespodzianek, organizatorzy zaplanowali także wyjątkowe spotkanie „Siła kobiet Podkarpacia” Zaprosiłyśmy przedstawicielki lokalnych biznesów i samorządu, kobiety które odważyły się wziąć sprawy w swoje ręce i realizować plany, marzenia. Kobiety, które działają w różnych branżach i mają różne pasje, w tej różnorodności tkwi siła. Takich motywujących spotkań i rozmów nigdy dość –  mówi Barbara Traciak, przedstawicielka Zarządu Oddziału Podkarpackiego Stowarzyszenia „Kobiety w Centrum”.

W panelu i dyskusji „Siła kobiet Podkarpacia” wezmą udział Jolanta Kaźmierczak Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa, wieloletnia radna miejska i działaczka społeczna; Edyta Stanek współzałożycielka i wiodący akcjonariusz firmy ML System S.A., określanej jako jedna z najciekawszych firm technologicznych, na prestiżowej liście rankingu Forbes Women wśród 100 kobiet roku 2022; Barbara Olearka Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rzeszowie oraz projektantka tworząca własną markę odzieżową, jej autorskie kolekcje można zobaczyć na pokazach mody w Polsce i na świecie; Katarzyna Dziura założycielka i współwłaścicielka firmy ELDAN produkującej odzież i obuwie medyczne na rynki krajowe i zagraniczne oraz członkini zarządu PTG „Sokół 1893” w Mielcu, odpowiedzialna za organizację międzynarodowych zawodów szermierczych dla dzieci i młodzieży; Wanda Jadach prowadząca kancelarię ubezpieczeniową, Certyfikowany Członek Stowarzyszenia Doradców „ Bezpieczna Perspektywa” i członkini elitarnej grupy specjalistów ubezpieczeń na świecie MDRT.

Stowarzyszenie „Kobiety w Centrum” jest organizacją ogólnopolską, a swoją działalność kieruje na  kobiety i wzmacnianie ich potencjału w różnych dziedzinach życia czy działalności. Promuje naukę, rozwój kultury i sztuki oraz kampanie prozdrowotne. Organizuje i promuje programy, konferencje, szkolenia, warsztaty i wydarzenia kulturalne. Jednym z projektów „Kobiet w Centrum” są Regionalne Akademie Liderek organizowane w każdym województwie, których celem jest między innymi integrowanie środowisk kobiecych, umożliwienie wymiany doświadczeń, podnoszenie kwalifikacji i kompetencji liderskich. 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Michał Treść komentarza: Widać że fajne miejsce. Przykra sprawa, że chcą to ludziom odebrać. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:42 Źródło komentarza: Miasto należy do mieszkańców. Dlaczego tracimy więcej niż kawałek Sanoka Autor komentarza: hehe Treść komentarza: A gdzie Hus najwiekszy karakan narodowy z Budziwoja? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Protest w Rzeszowie w obronie pamięci Henry’ego Nowaka. Uczestnicy sprzeciwiali się masowej migracji Autor komentarza: CD Treść komentarza: Zwykły głąb. Nie potrafił rozwiązać oczywistej sprawy. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 16:42 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Szczylać do misiów i innych osłów z konfy Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:39 Źródło komentarza: Nocna wizyta niedźwiedzia w Przemyślu. Prezydent miasta apeluje o spokój, Konfederacja krytykuje rząd Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama