Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Akcja strażaków. Pomocy potrzebował mężczyzna na słupie [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Nie była to zwykła akcja strażaków. Na jednym ze słupów wysokiego napięcia pracownik sieci energetycznej doznał poważnych obrażeń. Potrzebna była ewakuacja.
Akcja strażaków. Pomocy potrzebował mężczyzna na słupie [ZDJĘCIA]

Źródło: PSE

To miała być prosta naprawa niewielkiej usterki. Kilkudziesięcioletni pracownik sieci energetycznej doznał obrażeń podczas pracy na słupie wysokiego napięcia. Straż pożarna musiała go ewakuować.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA:

Na szczęście to była zaplanowana akcja. Na jednej ze stacji elektroenergetycznych Polskich Sieci Elektroenergetycznych odbyły się ćwiczenia, których celem było potwierdzenie skuteczności procedur przy udzielaniu pomocy osobom poszkodowanym podczas wypadków przy urządzeniach pod napięciem.

- Nasza obecność podczas tego typu ćwiczeń jest niezwykle dla nas istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa ratownika oraz skutecznego prowadzenia działań ratunkowych na bardzo trudnym i niebezpiecznym, dla ratowników wysokościowych, obiekcie. – powiedział bryg. Adam Wiśniewski, dowódca JRG PSP nr 1 KM PSP w Rzeszowie.

W ramach ćwiczonego scenariusza zasymulowano porażenie osoby znajdującej się na słupie linii najwyższych napięć. Pracownik towarzyszący poszkodowanemu powiadomił centrum nadzoru PSE, które wyłączyło linię i wysłało na miejsce zdarzenia brygadę do założenia uziemienia. Pracownik zadzwonił także na numer alarmowy 112, a po przyjeździe strażaków potwierdził, że mogą oni bezpiecznie przystąpić do udzielania pomocy. Zanim to nastąpiło, poszkodowany był obserwowany przez strażaków za pomocą bezzałogowego statku powietrznego.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama