Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Rzeszów. Nie żyje trzecia osoba zakażona bakterią Legionella [AKTUALIZACJA]

Podziel się
Oceń

Nie żyje trzecia osoba zakażona Legionellą. To kolejna informacja o zgonie w związku z bakterią.
Rzeszów. Nie żyje trzecia osoba zakażona bakterią Legionella [AKTUALIZACJA]
W budynku podkarpackiego Centrum Chorób Płuc zmarła trzecia osoba zakażona bakterią Legionelli.

Źródło: fot. erbud.pl

- Zmarł trzeci pacjent zakażony bakterią Legionella pneumophila. Przebywał na oddziale chemioterapii w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Andrzej Sroka, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie. W środę pisaliśmy też, że zmarła kolejna osoba zakażona Legionellą.  To chory Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. – Pacjent był obciążony wielochorobowością i chorobą onkologiczną – przekazał Grzegorz Materna, dyrektor placówki. 

Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna przekazała, że potwierdzono już 71 zakażeń bakterią Legionelli, wśród 50 mieszkańców Rzeszowa, 14 powiatu rzeszowskiego, 3 - pow. dębickiego i po jednej z powiatów: ropczycko-sędziszowskiego, niżańskiego, stalowowolskiego i przemyskiego. We wtorek informowaliśmy o śmierci jednego z pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie. 

 

W związku z zachorowaniami na legionellozę w rzeszowskich i podkarpackich szpitalach, władze Rzeszowa postanowiły podjąć działania prewencyjne: na sobotę i niedzielę 26 i 27 sierpnia zaplanowano dezynfekcję sieci wodociągowej. To standardowa, nieszkodliwa dla zdrowia procedura. W wodzie może być jedynie wyczuwalna większa ilość chloru. Z początkiem tygodnia zdecydowano o tymczasowym wyłączeniu rzeszowskich fontann, kurtyn wodnych czy poidełek. 

- Na tę chwilę nie ma żadnych informacji sugerujących, że to właśnie miejskie wodociągi są źródłem zakażeń. Miasto postanowiło jednak na wszelki wypadek przeprowadzić dezynfekcję sieci. W sobotę 26 sierpnia Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zwiększy dawkę chloru, jaka występuje w wodzie. Dzień później, w niedzielę 27 sierpnia nastąpi płukanie. Dotyczy to zarówno miasta, jak i okolicznych gmin, które pobierają wodę z rzeszowskiej sieci - przekazał w środę Bartosz Gubernat, z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

qwertas 23.08.2023 13:56
Może trzeba określić co łączy wszystkie te osoby? Może woda z Chmielnika?

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Pisak do wymiany Treść komentarza: Czy autor postu był tam na miejscu ? Bo mam wrażenie że ten wysryw powstał na podstawie wyobraźni, woda była piękna ale może w tamtym roku. Obecnie bagno i muł. Zapraszam autora do kontaktu z okulista, a najlepiej wybrać się i zobaczyć coś o czym się pisze Data dodania komentarza: 28.06.2026, 14:00 Źródło komentarza: Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej. Podkarpacka plaża, która zachwyca błękitem wody Autor komentarza: Oldboy Treść komentarza: I powstanie sanatorium miłości, Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:11 Źródło komentarza: W gminie Trzebownisko powstanie pierwsza tężnia solankowa Autor komentarza: Michał Treść komentarza: Widać że fajne miejsce. Przykra sprawa, że chcą to ludziom odebrać. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:42 Źródło komentarza: Miasto należy do mieszkańców. Dlaczego tracimy więcej niż kawałek Sanoka Autor komentarza: hehe Treść komentarza: A gdzie Hus najwiekszy karakan narodowy z Budziwoja? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Protest w Rzeszowie w obronie pamięci Henry’ego Nowaka. Uczestnicy sprzeciwiali się masowej migracji Autor komentarza: CD Treść komentarza: Zwykły głąb. Nie potrafił rozwiązać oczywistej sprawy. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 16:42 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Szczylać do misiów i innych osłów z konfy Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:39 Źródło komentarza: Nocna wizyta niedźwiedzia w Przemyślu. Prezydent miasta apeluje o spokój, Konfederacja krytykuje rząd
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama