Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Dramat na pasach. 5-latek potrącony przez samochód

Podziel się
Oceń

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a ruch przy szkołach znacznie się zwiększył. Niestety wpływa to na zdarzenia drogowe, z udziałem dzieci i młodzieży.
Dramat na pasach. 5-latek potrącony przez samochód

Źródło: fot. KPP Jasło

4 września uczniowie wrócili do szkół. W pobliżu placówek oświatowych ruch pieszych i pojazdów zdecydowanie się zwiększył. Jest to czas, kiedy kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i zwracać szczególną uwagę na poruszające się po drodze dzieci.

Kierowcy pojazdów, którzy poruszają się w rejonach szkół i przejść dla pieszych muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz zmniejszeniu prędkości, zwłaszcza jeśli widzą na drodze dzieci. Dzieci są nieprzewidywalne i mogą w nieoczekiwanym momencie wbiec na drogę.

Do jednego z takich zdarzeń doszło dziś rano w Jabłonicy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na przejściu dla pieszych 70-letni kierowca matiza, potrącił 5-latka. Chłopiec wraz ze swoją mamą przeprowadzał rowery na drugą stronę drogi. W związku z odniesionymi obrażeniami został zabrany do jasielskiego szpitala.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Ponadto sprawcy wypadku zostało zatrzymane prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Skołyszynie.

Za kierownicą auta, które potrąciło 5-letniego chłopca siedział 70-letni mężczyzna, fot. KPP Jasło

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
Reklama
Reklama