Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Dramatyczna walka o życie dwóch kobiet. Ich auto dachowało. Pomogli policjanci

Podziel się
Oceń

W wypadku drogowym, do którego doszło we wtorek (21 listopada) w powiecie jarosławskim, ucierpiały dwie obywatelki Ukrainy. Policjanci oddziału prewencji z Płocka wyciągnęli kobiety z samochodu i udzielili im pomocy, ratując im życie.
Dramatyczna walka o życie dwóch kobiet. Ich auto dachowało. Pomogli policjanci

Źródło: KWP Rzeszów

We wtorkowy poranek, około godz. 8, funkcjonariusze pełniący służbę na terenie Podkarpacia, realizowali swoje obowiązki służbowe w rejonie MOP Cieszacin, w powiecie jarosławskim. W pewnej chwili usłyszeli dźwięk świadczący o tym, że mogło dojść do zdarzenia drogowego. Po wcześniejszym uzgodnieniu z dyżurnym, st. sierż. Sebastian Smoliński, sierż. Sylwester Kaczmarek, st. post. Daniel Natkowski, st. post. Paweł Hawrot oraz post. Małgorzata Jasińska pojechali sprawdzić, co się wydarzyło. Po wyjeździe z parkingu zauważyli w rowie przy autostradzie A4 pojazd leżący na boku, a wewnątrz niego  uwięzione dwie półprzytomne kobiety. Z samochodu wydobywał się dym. Cała sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Policjanci wezwali do zdarzenia służby ratunkowe.

St. sierż. Sebastian Smoliński, sierż. Sylwester Kaczmarek, st. post. Daniel Natkowski, st. post. Paweł Hawrot oraz post. Małgorzata Jasińska pomogli rannym kobietom w wypadku, fot. KWP Rzeszów

Jeden z nich odłączył akumulator, aby zapobiec pożarowi, podczas gdy inni próbowali otworzyć drzwi auta. Toyota leżała na boku i była mocno uszkodzona, więc policjanci musieli użyć siły, aby wydostać z niej kobiety. Najpierw wyciągnęli kierującą, po czym dwóch innych policjantów tamowała krwawienie. Następnie jeden z policjantów wszedł do środka pojazdu, uwolnił pasażerkę z pasów bezpieczeństwa. Razem z dwoma kolegami wydostali kobietę na zewnątrz i udzielili jej pomocy przedmedycznej.

Policjanci sprawdzili także, czy w pobliżu nie ma innych poszkodowanych. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia monitorowali stan zdrowia poszkodowanych i zabezpieczali miejsce zdarzenia.

W pewnym momencie zauważyli, że z pojazdu wycieka benzyna i słychać dźwięk palących się przewodów elektrycznych. Jeden z policjantów natychmiast wyjął gaśnicę i ugasił pożar, zapobiegając rozprzestrzenieniu się ognia.

Okazało się, że Toyotą podróżowały dwie obywatelki Ukrainy. Samochodem kierowała 64-latka, a pasażerką była 87-letnia kobieta. Obie kobiety zostały przewiezione do szpitala.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama