Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

We wtorek po południu autobusy MPK Rzeszów stanęły. Powodem lód i śnieg

Podziel się
Oceń

Spadło tylko (albo aż) ok. 10, może 15 cm śniegu. To sprawiło, że we wtorkowe popołudnie ruch w Rzeszowie został nieco sparaliżowany.
We wtorek po południu autobusy MPK Rzeszów stanęły. Powodem lód i śnieg
Autobusy miały problemy z podjazdem m.in. pod wzniesienie na ul. Panoramicznej.

Źródło: Czytelniczka Gabriela

Kiedy przedpołudniem wydawało się, że miasto radzi sobie ze skutkami śnieżycy przechodzącej przez Rzeszów i skutecznie usuwa zalegający śnieg, lód i błoto pośniegowe z ulic, chodników i ścieżek rowerowych, popołudnie pokazało już nieco inne oblicze. 

Od rana na ulice miasta wyjechało kilkadziesiąt piaskarek, które usuwały śliskość i śnieg z dróg i chodników. Z biegiem dnia sytuacja poprawiła się na tyle, że praktycznie wszystkie ulice były solidnie odśnieżone. Podobnie było na chodnikach i ścieżkach rowerowych. Trzeba przyznać, że miasto wywiązało się z zapewnień, że przeznaczenie zadania walczenia ze skutkami zimy jednej spółce - Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie, wskazywało do rewelacyjne rozwiązanie. 

Niestety popołudnie, poprzez ciągłe opady śniegu i szybko spadającą temperaturę, sprawiły, że czarna jezdnia i bruk, szybko pokryły się śniegiem. W niektórych miejscach, zwłaszcza na wzniesieniach, pojawił się też lód. 

Autobusy stanęły - pasażerowie wściekli

Po godz. 15:30 do naszej redakcji rozdzwonili się czytelnicy. Alarmowali o korkach, ale tym razem niewynikających ze wzmożonego ruchu samochodów, ale... ze stojących na drogach autobusów, które nie mogły wyjechać pod wzniesienia. Tak było m.in. na os. Krakowska - Południe, Staroniwa, czy Kotuli. 

- Zapewniano nas, że nie będzie powtórki z zeszłego roku, gdzie spore opady śniegu powodowały paraliż Rzeszowa, tymczasem jest teraz tak samo - przekazał jeden z Czytelników. Inna kobieta zwróciła uwagę, że "przecież znane są prognozy pogody, które mówiły nie tylko o śniegu, ale też i o mrozie. Tymczasem wszędzie "szklanka"". 

Jak ustaliliśmy, występowały lub występują utrudnienia na następujących liniach MPK: 13 - autobusy stanęły na ul. Panoramicznej, przez pewien czas kursowały zmienioną trasą przez ul. Wiktora i Witosa, pomijając Strzelniczą, Plenerową i Panoramiczną, 1 i 11  - autobusy miały problemy na ul. Załęskiej w okolicach przystanku "Konfederatów Barskich 02 nż"; na linii 36 kierowca autobusu nie mógł wyjechać z Kotuli na Krakowską, uniemożliwiając ruch także linii 2.

Dodatkowo autobusy linii 15 (wg stanu na godz. 17:30) nie kursowały na ul. Jarową oraz występowały problemy z podjazdem pod MPWiK przy ul. Zwięczyckiej. "Szóstka" natomiast omijała ul. Solarza, kursy linii 34 i 35 zostały skrócone do pętli na Staroniwskiej, nie podjeżdżają do Kielanówki i na Błękitne Wzgórze. Z problemami liczą się też pasażerowie z os. Matysówka. Linia 18 (na godz. 17:30) miała skrócone kursy do pętli "Matysowska/Pienińska 08 nż". 

Kilkukrotnie próbowaliśmy się skontaktować telefonicznie z dyspozytorami MPK Rzeszów. Niestety bezskutecznie. Domyślamy się, że są teraz zajęci walką nie tylko z przywracaniem do poprawności wykonywania rozkładu jazdy, ale też z dziesiątkami telefonów od wściekłych pasażerów.

Jak przekazał nam dyżurny operator MPGK, według stanu na godz. 17:30, na ulicach Rzeszowa pracowało łącznie 12 pługopiaskarek. - Sytuacja wraca do normy. Mieliśmy taki "przełomowy" moment, gdzie i nasze pługi stanęły w korkach. Dokładamy starań, żeby likwidować śliskość i usuwać śnieg - usłyszeliśmy w słuchawce. 

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Krzysztof 30.11.2023 21:43
Portal pisze o wtorku tylko szkoda ze nikt nie zrobił lustracji ulic w środę rano kiedy wszyscy wiedzieli ze od godz 20 dnia poprzedniego opady ustały. Wg mnie drogi były w fatalnym stanie

Marcin 28.11.2023 22:26
Kiedy autobusy będą miały opony zimowe jak inne pojazdy ??? Osobówki jeździły, ciężarowe również jedynie autobusy stanęły.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama