Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Policja zatrzymała poszukiwanego lekarza z Rzeszowa Krzysztofa P.

Podziel się
Oceń

Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał list gończy za znanym rzeszowskim chirurgiem Krzysztofem P., skazanym na 4 lata więzienia za potrącenie młodego mężczyzny, będąc pod wpływem alkoholu. W czwartek wieczorem mężczyznę zatrzymano.
Policja zatrzymała poszukiwanego lekarza z Rzeszowa Krzysztofa P.

Źródło: archiwum policji

AKTUALIZACJA

- Wczoraj wieczorem zatrzymaliśmy poszukiwanego mężczyznę - przekazała w piątek kom. Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jak dodała, do zatrzymania doszło na ul. Ks. jałowego w Rzeszowie.

Trwają poszukiwania Krzysztofa P., znanego rzeszowskiego chirurga, który w grudniu 2017 r., będąc pod wpływem alkoholu, potrącił młodego mężczyznę. W lutym tego roku Sąd Rejonowy w Rzeszowie skazał lekarza na 4 lata bezwzględnego pozbawienia wolności. 

Koszmarny wypadek

Przypomnijmy, że do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Krzyżanowskiego w Rzeszowie. Ofiarą potrącenia był wówczas 22-letni Kamil, student z Jarosławia. Młody mężczyzna w wyniku tego zdarzenia doznał poważnych obrażeń ciała, w tym urazu kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego, co spowodowało paraliż. Stan mężczyzny był bardzo ciężki, początkowo poszkodowany wymagał m.in. pomocy respiratora. Dziś 29-letni chłopak żyje tylko dzięki licznym operacjom i rehabilitacji. Do końca życia poruszać będzie się na wózku inwalidzkim. 

W chwili wypadku kierujący samochodem chirurg miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Sprawą początkowo zajmowała się Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszów, jednak nie przedstawiła lekarzowi żadnych zarzutów. Na wiosnę 2018 r. śledztwo przekazano jednak do Prokuratury Okręgowej. Ta powołała biegłych. To właśnie dzięki opiniom specjalistów lekarz usłyszał zarzuty, w tym zarzut prowadzenia pojazdu po alkoholu oraz spowodowania ciężkich obrażeń ciała młodego mężczyzny. 

Unika odsiadki w więzieniu?

Krzysztof Poszytek trafił przed oblicze sądu w lutym 2019 r. Wówczas Sąd rejonowy w Rzeszowie skazał go na 4 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nakaz zapłaty poszkodowanemu 200 tys. zł nawiązki, oraz 8 tys. zł grzywny, a także 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej. Jak mówił wtedy obrońca lekarza mecenas Andrzej Mucha, wyrok był satysfakcjonujący dla jego klienta. 

Kiedy wydawało się, że odbycie kary więzienia jest tylko kwestią czasu, lekarz nie zgłosił się na wezwanie z zakładu karnego. - W związku z faktem, że nie stawił się do wykonania kary, jak również policja, która w ramach nakazu była w jego miejscu zamieszkania nie zastała go i nie jest znane miejsce pobytu, w czerwcu został wystawiony list gończy - powiedział Tomasz Berezowski, prezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama