Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Policja zatrzymała poszukiwanego lekarza z Rzeszowa Krzysztofa P.

Podziel się
Oceń

Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał list gończy za znanym rzeszowskim chirurgiem Krzysztofem P., skazanym na 4 lata więzienia za potrącenie młodego mężczyzny, będąc pod wpływem alkoholu. W czwartek wieczorem mężczyznę zatrzymano.
Policja zatrzymała poszukiwanego lekarza z Rzeszowa Krzysztofa P.

Źródło: archiwum policji

AKTUALIZACJA

- Wczoraj wieczorem zatrzymaliśmy poszukiwanego mężczyznę - przekazała w piątek kom. Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jak dodała, do zatrzymania doszło na ul. Ks. jałowego w Rzeszowie.

Trwają poszukiwania Krzysztofa P., znanego rzeszowskiego chirurga, który w grudniu 2017 r., będąc pod wpływem alkoholu, potrącił młodego mężczyznę. W lutym tego roku Sąd Rejonowy w Rzeszowie skazał lekarza na 4 lata bezwzględnego pozbawienia wolności. 

Koszmarny wypadek

Przypomnijmy, że do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Krzyżanowskiego w Rzeszowie. Ofiarą potrącenia był wówczas 22-letni Kamil, student z Jarosławia. Młody mężczyzna w wyniku tego zdarzenia doznał poważnych obrażeń ciała, w tym urazu kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego, co spowodowało paraliż. Stan mężczyzny był bardzo ciężki, początkowo poszkodowany wymagał m.in. pomocy respiratora. Dziś 29-letni chłopak żyje tylko dzięki licznym operacjom i rehabilitacji. Do końca życia poruszać będzie się na wózku inwalidzkim. 

W chwili wypadku kierujący samochodem chirurg miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Sprawą początkowo zajmowała się Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszów, jednak nie przedstawiła lekarzowi żadnych zarzutów. Na wiosnę 2018 r. śledztwo przekazano jednak do Prokuratury Okręgowej. Ta powołała biegłych. To właśnie dzięki opiniom specjalistów lekarz usłyszał zarzuty, w tym zarzut prowadzenia pojazdu po alkoholu oraz spowodowania ciężkich obrażeń ciała młodego mężczyzny. 

Unika odsiadki w więzieniu?

Krzysztof Poszytek trafił przed oblicze sądu w lutym 2019 r. Wówczas Sąd rejonowy w Rzeszowie skazał go na 4 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nakaz zapłaty poszkodowanemu 200 tys. zł nawiązki, oraz 8 tys. zł grzywny, a także 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej. Jak mówił wtedy obrońca lekarza mecenas Andrzej Mucha, wyrok był satysfakcjonujący dla jego klienta. 

Kiedy wydawało się, że odbycie kary więzienia jest tylko kwestią czasu, lekarz nie zgłosił się na wezwanie z zakładu karnego. - W związku z faktem, że nie stawił się do wykonania kary, jak również policja, która w ramach nakazu była w jego miejscu zamieszkania nie zastała go i nie jest znane miejsce pobytu, w czerwcu został wystawiony list gończy - powiedział Tomasz Berezowski, prezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coliAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]
Reklama
Reklama
Reklama